2018 11 09

„AL-KO Technology Lithuania“: inovacijas eksportuojanti idėjų kalvė Kaune

Nuotrauka: „AL-KO Technology Lithuania“ archyvas

 

Didelė inžinerinių specialybių žmonių koncentracija ir galimybė pritraukti inovacijų kūrimui taip reikalingus talentus – tai buvo vienas pagrindinių argumentų, lėmusių Vokietijos bendrovės „AL-KO Vehicle Technology“ sprendimą steigti padalinį Kaune. Kaip ir regione augantis automobilių, autotransporto sektoriaus klasteris, liudijantis, kad ši lokacija pretenduoja tapti vienu ateities automobilių pramonės centrų. Vis dėlto, pasak „AL-KO Technology Lithuania“ padalinio vadovo Justino Balodžio, iš kitų autopramonės investuotojų Kauno regione įmonė išsiskiria tuo, kad užsiima ne fizinių daiktų pardavimu ar gamyba, bet inovacijų kūrimu bei vystymu. „Esame tikroji idėjų kalvė,“ – sako jis.

 

Intelektualių paslaugų eksportas

Apie metus pakaunėje veikiantis produktų kūrimo ir tyrimų centras „AL-KO Technology Lithuania“ priklauso „ALOIS KOBER GmbH“, vienai didžiausių važiuoklių komponentų tiekėjų Europoje.

„Mūsų lietuviškasis tyrimų centras bendradarbiauja tiesiogiai su AL-KO – esame išvystymo skyriaus padalinys, kuriantis ir testuojantis elektronikos-mechatronikos produktus ir neabejotinai ketiname plėstis bei augti,“ – sako „AL-KO Technology Lithuania“ vadovas Justinas Balodis.

Pasak jo, vienas pagrindinių uždavinių vos įkurtam padaliniui buvo suformuoti stiprią ir profesionalią pagrindinę komandą, vadinamąjį core team: pritraukti aukštos kvalifikacijos, patirties naujų produktų kūrime, procesų valdyme turinčius darbuotojus.

„Viskas, ką mes eksportuojame – tai intelektualios paslaugos ir kūrybinis produktas, todėl nenuostabu, kad tokį darbą galintys atlikti žmonės turi būti itin aukštos kvalifikacijos specialistai. Šiandien galiu pasidžiaugti, kad tokius darbuotojus mums pavyko rasti ir suformuoti stiprią šešių žmonių komandą, su kuria gan greitai integravomės į AL-KO kompaniją,“ – apie darbų pradžią pasakoja J. Balodis.

 

Kuria automobilių saugumo sistemas

Nuo šių metų vasario darbus pradėjusi šešių žmonių „AL-KO Technology Lithuania“ komanda šiuo metu kuria produktus, užtikrinančius transporto priemonių saugumą.

„Įsivaizduokite, kad automobiliu tempiate priekabą ar prikabinamą namelį ant ratų. Važiuojant didesniais greičiais ar pasikeitus oro sąlygoms, vairuojamo sąstato balansas gali būti sutrikdytas, todėl priekaba pradeda pavojingai švytuoti. Jei turite didžiulę patirtį, greičiausiai transporto priemonę suvaldysite, tačiau dažniausiai žmonės tokios patirties neturi, tad mes kuriame sistemas, kurios, nustačiusios, kad viršijama saugi priekabos švytavimo amplitudė, įjungia stabdymo sistemą, kuri priekabą pristabdo ir išlyginą visą sąstatą, o jūs važiuojate ramiai toliau,“ – apie vieną iš kauniečių kuriamų produktų pasakoja J. Balodis.

 

Kurs sprendimus rytojaus automobilių pramonei

Dar paskelbdami apie veiklos pradžią Kaune, AL-KO pasidalino planais per pirmuosius trejus veiklos metus naujajame centre įdarbinti apie 30 darbuotojų. Pasak vadovo, jau netrukus kolektyvas bus auginamas naujais žmonėmis, savo sričių specialistais.

„Žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, mums reikės ne vien elektronikos specialistų. Lietuvoje esantis AL-KO padalinys turėtų atlikti daugiau inovacijų centro vaidmenį. O tai reiškia, kad koncentruosimės ne tik į elektroniką, grynąją mechaniką, bet ir į mechatroniką.

Mes turime tapti inovacijų centru, kuriančiu rytojaus automobilių pramonės sprendimus ir pasiūlančiu, kaip juos įgyvendinti. Mes nepardavinėjame fizinių dalykų, negaminame daikto A ir daikto B. Čia, „AL-KO Technology Lithuania“ centre, „gaminame“ idėjas – esame tikroji idėjų kalvė. Tuo ir skiriamės nuo kitų kompanijų, ateinančių į Lietuvą: neperkeliame elementarios gamybos, bet vertiname intelektualųjį potencialą, pajėgų kurti inovatyvius sprendimus, generuoti technologiškai progresyvias idėjas ir jas kokybiškai įgyvendinti“.

 

Pradžią davė bendri projektai su universitetu

Įdomu tai, kad AL-KO tyrimų ir produktų testavimo veikla Kaune prasidėjo dar gerokai iki įsteigiant nuosavą padalinį. Kaip sako „AL-KO Technology Lithuania“ vadovas, dar neturėdama savo komandos Kaune, įmonė jau bendradarbiavo su Kauno technologijų universitetu: „Universitetui padedant, įgyvendintas elektronikos komponentų projektas, kurio metu sukurtas ir iki veikiančio pavyzdžio sukonstruotas prototipas. Pirmajam kontraktui pasibaigus, Vokietijos įmonė liko labai patenkinta bendradarbiavimu su universitetu, tad atsiradus padaliniui ir Lietuvoje kuriamiems produktams, kuriuos reikia testuoti, ketiname ir toliau dirbti su universitetu, nes jaučiame didžiulę šio bendradarbiavimo naudą“.

Šiuo metu AL-KO idėjų kalvėje labiausiai laukiami mechatronikos, elektronikos specialistai, bet ateityje planuojama pakviesti į įmonę ir jaunus, pradedančius žmones.

„Šį rudenį dalyvaudami studentų karjeros dienose įsitikinome, kad jauni žmonės domisi galimybe kartu su mūsų kompanija atlikti baigiamuosius bakalauro darbus ar rašyti magistro tezes. Žinoma, šie darbai turėtų būti susiję su mūsų centrui aktualiomis temomis ir tuo, ką daro AL-KO“, – pasakoja J. Balodis. Pasak jo, įmonė įsipareigoja ne tik skirti studentams pakankamai laiko, bet ir suteikti prieigą prie reikiamos įrangos modernioje „AL-KO Technology Lithuania“ laboratorijoje, o prireikus suteikti ir fizinę darbo vietą.

 

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija

Susiję straipsniai