2018 10 29

Auganti „HELLA Lithuania“: Europa nebeturi sienų ne tik žemėlapyje, bet ir mūsų įmonėje

Nuotraukos: „HELLA Lithuania“ archyvas

 

Nors oficialiai Vokiečių automobilių pramonės milžinės HELLA gamykla Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje atidaryta vos prieš kelis mėnesius, tačiau darbuotojų įmonė pradėjo ieškoti gerokai anksčiau. Šiuo metu naujojoje gamykloje jau dirba per 70 specialistų, o per artimiausius dvejus metus HELLA padalinyje Kaune turėtų dirbti apie 250 žmonių. Apie tai, kaip sekasi burti darbuotojų komandą, kalbamės su „HELLA Lithuania“ personalo skyriaus vadove Jurgita Macijauskiene.

 

Kiek ir kokių darbuotojų įmonėje dirba šiuo metu? Kaip sparčiai auginate kolektyvą ir kokius esate nusimatę augimo planus artimiausiems metams?

„Šiuo metu įmonėje „HELLA Lithuania“ dirba 74 darbuotojai, kuriuos priėmėme per 13 mėnesių, tad visai nesudėtinga paskaičiuoti, jog vidutiniškai per mėnesį įdarbiname 5-6 darbuotojus. Daugiausia tai inžinerinę kvalifikaciją turintys specialistai, dirbantys logistikos, kokybės, įrangos instaliavimo ir priežiūros bei gamybos skyriuose. Turime ir žemesnės kvalifikacijos darbuotojų, kurie dirba tiesiogiai gamyboje, tačiau kol kas jų skaičius nėra didelis.

Kalbant apie įmonės plėtrą, džiaugiamės, kad esame sparčiai auganti komanda ir metų pabaigoje peržengsime 100 darbuotojų skaičių. Jau dabar matome, kad per artimiausius dvejus metus darbuotojų skaičius sieks 250.“

 

Kokių sričių specialistai jums reikalingiausi ir kaip sekasi jų ieškoti?

„Daug bendrauju su kandidatais, tad jau teko girdėti įvairių mitų apie mūsų įmonę ir atrankas: tarkime, kad norint įsidarbinti „HELLA Lithuania“ gamybos operatoriumi ar sandėlio darbuotoju, reikia turėti aukštąjį išsilavinimą. Paneigiu šį mitą, tokio reikalavimo tikrai nėra. Turime šaunių jaunų žmonių, kurie dar studijuoja ir kartu dirba tam, kad įgiję išsilavinimą ir darbinės patirties įmonėje kiltų karjeros laiptais.

Gamykloje savo žinias ir patirtį pritaiko įvairių sričių specialistai, bet daugiausia ieškome inžinerinį išsilavinimą turinčių darbuotojų.

Žinoma, didžioji dalis „HELLA Lithuania“ komandos yra iš Kauno ir Kauno rajono, tačiau turime ir specialistų, važinėjančių iš Vilniaus, keli mūsų darbuotojai grįžo gyventi į Lietuvą iš Anglijos ir Vokietijos. Šiandien pas mus praktiką atlieka du lietuviai, studijuojantys užsienio universitetuose, prieš kurį laiką praktikavosi du Vokietijos studentai. Kaip matote, Europa nebeturi sienų ne tik žemėlapyje, bet ir mūsų įmonėje.“

 

Kaip manote, kokie įmonės privalumai labiausiai patraukia darbuotojus?

„Galiu drąsiai sakyti, kad didžiausia „HELLA Lithuania“ stiprybė yra jauna, atvirų pažiūrų komanda. Kiekvienam darbuotojui yra suteikiama erdvė tobulėti ir siekti tikslų, kurie automobilių pramonėje yra išties ambicingi. Šiuo metu esame tik 74 iš daugiau nei 40 000 HELLA darbuotojų, tačiau glaudžiai bendradarbiaujame vieni su kitais ir esame multikultūrinė komanda.

Žinoma, mums taip pat labai svarbu užtikrinti, kad darbo sąlygos ir motyvacinis paketas būtų socialiai teisingas, atspindintis kiekvieno darbuotojo indėlį ir rezultatą.

Manau, kad „HELLA Lithuania“ patrauklumas susideda iš jau esamų komandos narių, pagarbos vienas kitam, tarptautiškumo, idėjų ir patirties keitimosi bei bendrų tikslų visos korporacijos mastu. Jauniems specialistams tai nuostabi galimybė tobulėti ir įgyti žinių dirbant pasaulinio lygio kompanijoje.“

 

Kokių specialybių darbuotojus rasti paprasčiau, o kur jaučiate stygių?

„Pradedu manyti, kad atrankose nemažą dalį įtakos turi ir paprasčiausia sėkmė – greitai suradus kandidatą į atvirą poziciją dar negalima sakyti, kad šių specialistų yra, nes antrojo darbuotojo paieškos gali užtrukti. Bet, žinoma, sekasi tiems, kurie tiki ir daro, tad iki šiol mums pavyko laiku atrinkti darbuotojus beveik į visas laisvas pozicijas.“

 

Kaip dirbate su nauju personalu? Ar esate nusiteikę augintis sau reikiamus specialistus, jei tokių nerasite rinkoje?

„Darbuotojų, turinčių automobilių pramonės patirties, Lietuvoje ypač mažai. Tačiau „HELLA Lithuania“ steigėjai tą jau žinojo priimdami sprendimą investuoti Lietuvoje. Tad priimtus specialistus mokome kitose savo gamyklose, daugiausia Europoje, nors buvo ir keletas egzotiškesnių šalių. Lygiagrečiai mokyti mūsų darbuotojų atvyksta kolegos į Lietuvą. Tad mūsų biure nuolat bendraujama įvairiomis kalbomis, o prie kavos ir pietų metu dalijamės patirtimi „pas mus tai šitaip, o kaip pas jus?“.

 

Ar bendradarbiaujate, o gal esate numatę partnerystes su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis?

„Taip, bendradarbiavimas su mokslo įstaigomis yra bendra HELLA įmonės žmogiškųjų išteklių politikos dalis, tad tai buvo vienas pirmųjų mūsų žingsnių kuriantis Lietuvoje – prisistatyti universitetų, kolegijų, profesinio rengimo centrų vadovams bei studentams. Na, o dabar, kai jau turime veikiančią gamybos liniją, galime toliau plėsti bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis bei siūlyti studentams įvairias praktinio tobulėjimo programas.

Studentams šiuo metu siūlome keletą mokamų praktikos vietų techninio aptarnavimo ir gamybos skyriuose. Taip pat galime pasiūlyti ir įprastą privalomąją studijų baigimo praktiką viename iš mūsų skyrių bei baigiamųjų darbų temų.

Esame tvirtai įsitikinę, kad Lietuvoje paruošiami aukštos kvalifikacijos inžinerijos specialistai ir esame pasirengę jiems suteikti praktinių žinių iš pasaulinės automobilių pramonės.“

 

Ar ateidami darbintis žmonės jau žino apie HELLA – kiek šis prekės ženklas yra pažįstamas Kauno darbo rinkai?

„Taip, paprastai žino: jei ne iš spaudos, tai bent pasiskaitę informacijos internetinėje mūsų svetainėje. Apskritai atrankų kultūra Lietuvoje auga, tad kandidatai prieš siųsdami CV pasidomi, kokia įmonės veikla. Džiaugiuosi, kad kuo toliau, tuo labiau kandidatai atrankose yra aktyvūs, domisi būsimu darbu, įmonės veikla bei karjeros perspektyvomis. Tai reiškia, kad jauni specialistai ieško perspektyvios darbo vietos ir neina dirbti į įmonę vien dėl to, kad „mane priėmė“ arba „tai buvo vienintelis pasiūlymas“.

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija

 

Susiję straipsniai