2019 02 28

Augantiems turistų srautams Kaune – naujas išskirtinis viešbutis

Nuotrauka: „Moxy“ viešbučio vizualizacija.

 

Jau kitų metų antrąjį ketvirtį Kauno centre, Maironio gatvėje, duris atvers vienas didžiausių viešbučių mieste, „Marriott“ tinklui priklausantis „Moxy“. Naujojo viešbučio savininkai – UAB „Tala“, jį valdys nepriklausomas operatorius „Apex Alliance Hotel Management“, šiuo metu valdantis „Hilton“ bei „Marriott“ tinklų viešbučius Bukarešte, Vilniuje ir šiemet planuojantis dar penkių viešbučių atidarymus Lietuvoje, Latvijoje ir Rumunijoje*.

 

Vietoje nugriauto prekybos centro „Sostinė“ statomas naujasis viešbutis bus vienas didžiausių Kaune: Maironio gatvėje, 0,18 a ploto sklype kyla 5,7 tūkst. kv. metrų ploto, 6 aukštų, 175 kambarių pastatas su požemine automobilių stovėjimo aikštele.

Kaip teigia viešbučio operatoriaus „Apex Alliance Hotel Management“ pardavimų ir rinkodaros vadovė Živilė Baltulionytė, šio išskirtinio viešbučio statybai Kaunas pasirinktas ne atsitiktinai: tai lėmė ne tik miesto plėtra, gerėjanti infrastruktūra, bet ir patogi geografinė vieta, padėsianti pritraukti tiek individualius turistus, tiek verslo atstovus ar grupes. Sprendimas priimtas išanalizavus bendrą ekonominę miesto ir ypač viešbučių sektoriaus aplinką.

 

Sukurtas moderniems ir atviriems

„Marriott“ tinklo viešbučiai veikia daugiau kaip 124 šalyse, juose klientams siūloma per 1,2 milijonai kambarių. „Moxy“ – naujas tūkstantmečio kartos keliautojams skirtas „Marriott“ prekės ženklas, kurio pavadinimas kilo iš amerikietiško neformalaus žodžio, reiškiančio „charakterio tvirtumą, ryžtą, gyvybingumą“. Toks ir šis viešbutis: išsiskiriantis savo veikimo principais, nesuvaržytas tradicijų, bet kartu atliepiantis ir pranokstantis klientų lūkesčius. Tipinis „Moxy“ klientas – gyvenantis čia ir dabar, vengiantis kasdienybės rutinos, nepriklausomas, mėgstantis išsiskirti iš minios ir ieškantis netradicinio viešbučio su cinkeliu. Viešbučio konceptas orientuotas į 25-40 metų amžiaus grupės klientus, todėl jame nestigs jaunatviškos energijos, didelis dėmesys bus skirtas gyvybingoms, bendravimą skatinančioms bendrosioms erdvėms, madingam minimalistiniam stiliui, modernioms, išteklius taupančioms technologijoms.

Viešbučio pastatas pasižymės moderniais architektūros sprendimais, interjere dominuos gyvi, industrine prabanga ir raw estetika išpildyti sprendimai: grafičiais, piešiniais ir nuotraukomis dekoruotos laisvalaikio zonos, minimalistiniai baldai. Be apgyvendinimo paslaugų, maitinimo zonos, baro, viešbutyje numatyti susitikimų kambariai svečiams, sporto salė, savitarnos skalbykla.

2018 m. pabaigoje pasaulyje veikė 30 „Moxy“ viešbučių, daugiausia JAV ir Vakarų Europoje.

 

Auga išskirtinių viešbučių poreikis

Pirmuosius svečius viešbučio operatoriai planuoja priimti jau 2020 metų antrąjį ketvirtį, prieš pat intensyviausią ir Kauno viešbučiams „karščiausią“ vasaros sezoną.

VšĮ „Kaunas IN“ turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė.

Kaip pastebi VšĮ „Kaunas IN“ Turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė, Kaunas tampa vis patrauklesnis naujų viešbučių steigėjams – renginių ir turizmo sezono metu esamų miesto viešbučių užimtumas siekia beveik 90 proc., be to, augant turistų ir atvykstančių svečių srautui, didėja ir išskirtinių, teminių, „butiko“ tipo viešbučių poreikis.

„Pasaulyje jau kuris laikas vyrauja tendencijos, kad turistai prioritetą teikia ne tiek kambariui ar viešbučio vietai, bet ieško unikalių, įkvepiančių patirčių. Ne išimtis ir Kaunas, tad tokio tipo viešbučių kaip „Moxy“ atsiradimas teikia pridėtinę vertę miestui, o pačiam viešbučiui padeda išsiskirti ir pritraukti norimus klientus“.

Viešbučių sektoriaus plėtra Kaunui ypač svarbi tiek dėl didėjančių turistų srautų, tiek dėl paties miesto ir verslo augimo  – naujausia 2018 m. statistika rodo, kad pernai turistų skaičius Kaune augo 8,2 proc., nakvynių skaičius padidėjo 9,8 proc. Dar didesnis turistų srautas laukiamas po kelerių metų, 2022-aisiais, Kaunui tapus Europos kultūros sostine.

 

 

* Šiuo metu viešbučių operatorius „Apex Alliance Hotel Management“ valdo „Hilton Garden Inn Bucharest Old Town“, „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ viešbučius. Šiais metais planuojama atidaryti dar 5 viešbučius: „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“,  „Hilton Garden Inn Riga Old Town“, „Hilton Garden Inn Bucharest Airport“, „Courtyard Bucharest Floreasca“, „Moxy Bucharest Old Town“.

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai