2019 09 03

„Axioma Metering“ plane – ambicingi projektai

Nuotrauka: UAB „Axioma Metering“.

Šiais metais Kauno LEZ pradėjusi veikti išmaniųjų skaitiklių UAB „Axioma Metering“ jau kitąmet investuos į antrąją gamybos liniją, o 2021 m., tikėtina, greta iškils antra gamykla. Šiuo metu intensyviai aptariamas ir plėtros projektas Viduriniuose Rytuose.

 

2017 m. pabaigoje startavus nuo plyno lauko investicijos, pernai „Axioma Metering“ gamykloje buvo pagaminta virš 50.000 vandens ultragarsinių apskaitos prietaisų, per 2019 m. planuojama pagaminti 5 kartus daugiau.

„Metų pabaigoje turėtume būti arti maksimalaus apkrovimo lygio – dirbdami trimis pamainomis per mėnesį tikimės gaminti vidutiniškai iki 80.000 vienetų skaitiklių“, – skaičiuoja Ignas Vosylius.

Trijų žingsnių „Axioma Metering“ strategija yra numačiusi gamyklos statybą Kauno LEZ, 2020 m. – investicijas į antrąją gamybos liniją, o 2021 m. turi prasidėti antros gamyklos statyba greta esančiame sklype su dar 2 mln. vienetų ultragarsinių skaitiklių gamybos pajėgumu.

„Per trejus metus turime priaugti iki poreikio antram fabrikui“, – planuoja vadovas. Anot jo, automatizuota gamyba leidžia gaminti daug su santykinai mažu žmonių skaičiumi, tai mažina savikainą ir leidžia būti konkurencingiems ilgesniuoju laikotarpiu. Kai operacijas atlieka robotai, išvengiama žmogiškųjų klaidų.

„Ateiname į rinką su labai patraukliu produktu ir patrauklia kaina. Ką tik grįžau iš Indijos ir įsitikinau, kad tokiai žemų kainų valstybei esame įdomūs su savo komerciniu pasiūlymu“, – aiškina I. Vosylius.

Jis pabrėžia, kad įmonė, sukūrusi ultragarso technologija paremtus išmaniuosius vandens skaitiklius, konkurentų pasaulyje kol kas turi mažai – „Axioma Metering“ yra aplenkusi konkurentus 2 ar 3 metais. Įmonės planas – iki 2021 m. pabaigos būti TOP pasaulio skaitiklių gamintojų penketuke.

I.Vosylius pabrėžia, kad tik vienas kitas gamintojas turi 2 mln. vienetų siekiantį išmaniųjų skaitiklių gamybos pajėgumą, realiems konkurentams suskaičiuoti užtenka dviejų rankų pirštų – tai įmonės Europoje, Izraelyje, JAV, neretai priklausančios stambioms kompanijoms.

„Konkurentai anksčiau ar vėliau pasidarys atitinkamas išvadas, bet mes jau turime sertifikuotą produktą ir gamyklą. Ir, kol jie susigriebs, pasieksime komercializacijos tikslus, sustiprinsime savo produktų krepšelį ir pozicijas rinkoje“, – tikisi generalinis direktorius.

 

Viduriniai Rytai

Skaitikliai užsienyje parduodami su prekės ženklu „Axioma“ arba ženklas rašomas greta kliento ženklo, pavyzdžiui, „Danfoss“ ar „Sensus“. Didžiausi importuotojai – skandinavai, kurių rinka imli inovacijoms ir naujovėms, o infrastruktūra paruošta išmaniesiems prietaisams – skaitiklis integruojamas į daiktų interneto tinklą, o duomenis galima surinkti nuotoliniu būdu keliolikos kilometrų spinduliu. Aktyviai skaitiklius testuoja Portugalija, Prancūzija, Olandija.

„Nustebino, kad gana greitai reikalai pajudėjo Viduriniuose Rytuose. Ir, kol kiti europiečiai atostogauja, arabų pasaulyje į priekį juda įspūdingi strateginiai projektai“, – užsimena vadovas.

Bendradarbiavimo forma ir apimtis, pasak jo, priklausys nuo to, kokius pardavimus galės užtikrinti partneriai. Daugiau informacijos apie šį projektą, motyvuodamas konfidencialumu, jis žada pateikti artimiausiu metu.

Nors pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie ekonomikos nuosmukį, I. Vosylius sako, kad nuo krizių niekas nėra apsaugotas. Tačiau įmonė veikia griežtai reguliuojamoje rinkoje, kurioje apibrėžta, kas kiek laiko būtina keisti skaitiklius ir kokiais terminais atliekamos skaitiklių patikros. Net ekonominės krizės atveju šių reikalavimų laikomasi, nes vandenį ir šilumą gyventojai naudoja ir per krizę. Jeigu komunalinės įmonės bus priverstos optimizuoti veiklą, o „Axioma Metering“ pajėgi pateikti konkurencingą pasiūlymą, įmonė iš to išloš.

Per 2018 m. „Axioma Metering“ pajamos viršijo 13,2 mln. Eur, metai baigti su 2,2 mln. Eur nuostoliu.

 

Informacija: UAB „Axioma Metering“ pranešimas spaudai.

Susiję straipsniai