2018 07 24

Dukart didesnę NKT padalinio plėtrą lėmė puikūs pirmųjų darbo mėnesių rezultatai: į Kauną sugrąžina ne tik vilniečius, bet ir emigrantus

Nuotraukos: NKT archyvas

Ant vaizdingo Neries kranto, „Kauno Doko“ verslo centre, įsikūręs „NKT Lithuania“ finansinių paslaugų centras veikia dar tik kelis mėnesius, tačiau savo pirmųjų metų planus viršijo jau kelis kartus: pirmuoju pasaulinės kabelių gamybos milžinės NKT paslaugų centru tapęs padalinys netruko pateisinti ir pranokti investuotojų lūkesčius, o jo vadovė Ilona Antonovičiūtė kalba apie padalinio plėtros planus ir plačias Kaune atsiverčiančias galimybes.

 

Dar 1891 metais Danijoje įkurta NKT įmonė yra viena iš kabelių gamybos lyderių pasaulyje.

Įsigydama arba parduodama kitas gamyklas bei įmones, per daugiau kaip šimtą metų NKT plėtė savo produktų ir rinkų portfelį, visada išlaikydama pagrindinę kompetenciją – būti nepralenkiamais kabelių gaminimo profesionalais.

Paklausta, kuo įmonė gyvena šiandien, Ilona Antonovičiūtė pirmiausia pamini vieną svarbiausių NKT įmonės pirkimų, kuris įvyko 2017 metais: įsigyta dalis ABB įmonės, gaminančios aukštos įtampos kabelius – su visa gamykla, laivu, darbuotojais ir vykdomais projektais. NKT tai buvo svarbus sprendimas: išaugo sudėtingų kabelių gaminimo galingumas, todėl atsirado dar daugiau galimybių vykdyti sudėtingus ir didelius projektus visame pasaulyje.

„Įmonė nebijo daryti drąsių sprendimų ir keičiasi kartu su visos rinkos poreikiais. NKT gaminama produkcija teikia galimybes ir prisideda prie vyraujančių megatrendų energijos srityje – nuo žaliosios energijos skatinimo iki energetinės sistemos sukūrimo tarp šalių“, – pasakoja „NKT Lithuania“ vadovė.

Sprendimą įsikurti Kaune lėmė įžvelgtos miesto galimybės

Vasario mėnesį darbą pradėjęs kompanijos padalinys Kaune – pirmasis įmonės paslaugų centras, aptarnaujantis visas NKT
grupės įmones.

„Pradinė idėja buvo kurti paslaugų centrus Lenkijoje arba Čekijoje, nes šiose šalyse jau yra veikiančios mūsų įmonės gamyklos. Vis dėlto paslaugų centrų rinka tiek Lenkijoje, tiek Čekijoje jau yra perkaitusios, nedarbo lygis žemas, konkurencija dėl darbuotojų itin arši, todėl pradėtos svarstyti alternatyvos. Galima sakyti, kad tik „Investuok Lietuva“ iniciatyvos ir konsultacijų dėka NKT nusprendė pasirinkti finansų padaliniui Lietuvą, o po apsilankymo Kaune – būtent šį miestą, tiek dėl palankesnės konkurencinės aplinkos, tiek dėl Kauno potencialo augti ir plėstis,“ – NKT atėjimą į Lietuvą prisimena I. Antonovičiūtė.

Pasak jos, įmonė jau yra numačiusi nemažą augimo perspektyvą: „Pradinis planas buvo suburti 30 darbuotojų kolektyvą per šiuos metus. Tačiau jau dabar, per pirmuosius veiklos mėnesius, perkopėme šį skaičių ir iki metų pabaigos, tikėtina, jau turėsime apie 70 darbuotojų. Planuojame augti ir kitais metais, kviestis kitus NKT skyrius bei padalinius ir perimti sudėtingesnius finansinius procesus. Dabartinės kompanijos patalpos „Kauno Doke“ talpina 80 darbuotojų, bet turime galimybę plėstis – kuria ir pasinaudosime“.

Plėsis ne tik kolektyvas, bet ir atliekamų darbų pobūdis

Šiuo metu „NKT Lithuania“ vykdomi ne tik finansinių operacijų perėmimo, bet ir naujų sistemų diegimo, procesų tobulinimo, peržiūrėjimo, automatizavimo darbai. Pasak vadovės, puikus kauniečių startas įtikino kompaniją paspartinti plėtros planus: „Tai, kad kai kuriuos procesus nusprendėme įgyvendinti greičiau, manau, lėmė akivaizdus teigiamas pokytis, kurį sukūrė mūsų padalinio darbai. Greitis, su kuriuo nudirbame darbus, kaip siūlome idėjas ir vykdome pokyčius, neabejoju, maloniai nustebino NKT sprendimų priėmėjus ir paskatino greičiau mums perleisti didesnes darbų apimtis, negu planuota iš pradžių. Todėl esu tikra, kad kiti metai irgi bus augimo metai – kelsime sudėtingesnius finansinius procesus į Lietuvą, taip pat svarstomas ir IT Digitalization Hub centro auginimas Kaune“.

Pasak I. Antonovičiūtės, Kaune ir Lietuvoje yra pakankama įvairių specialistų rinka, todėl apie naujus NKT paslaugų centrus kitose šalyse net negalvojama.

    

Į Kauną sugrąžina ne tik vilniečius, bet ir emigrantus

Kuo NKT patraukia finansų specialistus? Visų pirma – savo kompanijos vidine kultūra, tarptautine aplinka, intensyviu bendradarbiavimu su kitais skyriais ir komandomis, plačiomis galimybėmis keliauti ir dalyvauti įvairiuose projektuose.

„Kaip sakė vienas iš darbuotojų – pas mus patirties galima semtis kibirais. Iš tiesų, norint save realizuoti, galimybių yra daug: mes neturime specializuotų darbuotojų, susitelkusių tik į labai siaurą sritį. Organizacija linkusi keistis, o kiekvienas darbuotojas gali būti to pokyčio dalimi ir sulaukti matomo atsako į savo idėjas bei pasiūlymus. Galimybė daryti įtaką didelei organizacijai ir jos procesams skatina darbuotojus būti kūrybingus ir atsakingus“.

Žinodami ir suprasdami, kad žmonių, turinčių įmonei reikalingų žinių, mokančių dirbti su reikalingomis sistemomis, rinkoje jei ir yra, tai labai nedaug, NKT investuoja į mokymus ir savo komandos auginimą. Reikiamų specialistų ieškoma ne tik Kaune, bet ir kituose miestuose ar net šalyse.

„Jau šiandien dalis kompanijos darbuotojų yra užsieniečių arba važinėja iš Vilniaus į Kauną, arba kauniečiai, dirbę Vilniuje, sugrįžta atgal į Kauną. Turime ir iš emigracijos grįžusių lietuvių. Pastebėjome įdomią tendenciją: jei anksčiau jauni specialistai verždavosi į Vilnių, trokšdami tarptautinės aplinkos, geresnio atlyginimo ir geresnių darbo sąlygų, tai šiandien prasideda atvirkštiniai procesai, kuriuos lemia į Kauną ateinančios tarptautinės kompanijos, atsirandantys įdomesni darbai ir siūlomas tenkinantis darbo atlygis.

Taigi, nežiūrime vien į kauniečius – žvelgiame plačiau. Esame atviri įvairiems žmonėms, iš įvairių šalių, padedame jiems su vizomis, leidimais gyventi Lietuvoje. Svarbu, kad žmogus mums tiktų ne tik savo profesiniais įgūdžiais, bet ir tam tikromis vidinėmis vertybėmis, požiūriu, kad padėtų mums išlaikyti jau daugiau kaip šimtmetį puoselėjamą draugišką ir atvirą NKT kultūrą“, – sako „NKT Lithuania“ vadovė.

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

 

 

Susiję straipsniai