2019 11 18

Iš garažo – į sparčiausiai augančiųjų TOP’us

Nuotrauka:  „Voltas IT“.

 

Lengvai suprantama ir visada kišenėje – ar automobilio diagnostika gali būti išmani, mobili ir kiekvienam prieinama? Sistemos „OBDeleven“ kūrėjai sako: taip! Ir jiems pritaria šimtai tūkstančių vartotojų visame pasaulyje, prie lietuvių sukurtos sistemos jau prijungę per 800 tūkstančių automobilių. Nenuostabu, kad Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikianti sistemos kūrėjų įmonė „Voltas IT“ šiemet prestižiniame „Deloitte“ sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių reitinge užėmė pirmąją vietą.

 

Du broliai – Aivaras ir Edvardas Astrauskai – ilgus metus dirbo automobilių elektronikos remonto srityje ir patikimai valdė nedidelį, bet sėkmingą automobilių remonto dirbtuvių verslą. Tol, kol prie jų neprisijungė elektronika ir programavimu užsidegęs pusbrolis Martynas, tapęs ta trūkstama grandimi, nuo kurios prasidėjo šiuolaikiško produkto automobiliui kūrimas.

„Tuo metu išmanieji telefonai jau buvo praktiškai kiekvieno žmogaus kišenėje, todėl supratome, kad galime pasiūlyti ateities automobilio diagnostikos sprendimą,“ – idėjos gimimą prisimena „Voltas IT“ verslo vystymo vadovas Aivaras.

 

Pasinėrę į darbus, jau netrukus savo dirbtuvėse vyrai testavo unikalų produktą: pirmąją pasaulyje profesionalią išmaniąją diagnostikos sistemą „OBDeleven“. 2014 metais tiesiog garaže buvo įkurta įmonė „Voltas IT“ ir paleista produkto Beta versija.

 

Programos populiarumas ir pardavimai augo žaibiškai: šiandien programėlė jau atsisiųsta daugiau nei 1 milijoną kartų, prie sistemos prijungta daugiau nei 800 tūkstančių automobilių, kasdien prie „OBDeleven“ prisijungia daugiau nei tūkstantis naujų vartotojų. Pagrindiniai vartotojai yra automobilių entuziastai, kuriems automobilis – daugiau nei susisiekimo priemonė. Didžiąją įmonės pardavimų dalį sudaro eksportas į Vakarų Europą ir JAV.

 

Kryptis – Kaunas

Sistemos populiarumui ir pardavimams sparčiai augant, garažą Jonavos rajone teko keisti į erdvesnes ir tinkamesnes patalpas.

„2018 metais nusprendėme įmonės veiklą perkelti į Kauną. Čia, LEZ’o teritorijoje, statomas naujas modernus biurų pastatas mums pasirodė labai patogus susisiekimo atžvilgiu ir patrauklus verslo plėtros galimybėmis“, – pasakoja Aivaras, tvirtindamas, kad įmonei Kaunas yra patrauklus dėl stipraus augimo įvairiose srityse, dėl gerų specialistų paruošimo, išvystytos infrastruktūros ir kokybiško kultūrinio bei socialinio gyvenimo.

Iš viso per kelerius metus „Voltas IT“  komanda išaugo iki 25 įvairių sričių specialistų ir, pasak įmonės vadovų, ketina augti toliau: kompanija nuolat dairosi programavimo, inžinerijos, klientų aptarnavimo, pardavimų ir marketingo sričių žmonių.

 

Augimo lyderiai Europoje

Per 5 gyvavimo metus „OBDeleven“ sistema nuolat evoliucionavo ir keitėsi: buvo pritaikomi vis modernesni sprendimai, diegiamos naujos funkcijos, kuriami nauji virtualūs produktai automobiliui, programa adaptuojama naujai išleistiems automobilių modeliams. Ateities perspektyvoms užtikrinti 2016 m. „Voltas IT“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Volkswagen AG“ koncernu ir šiandien yra neabejotini lyderiai išmaniosios diagnostikos srityje.

Lyderystė ir vartotojų palankumas buvo įvertinti ir kasmetiniame „Deloitte“ sudaromame sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių reitinge: šiemet „Voltas IT“ buvo pripažinta greičiausiai augusia įmone Vidurio Europos regione. Ir tai nestebina: įmonės vidutinis augimo tempas 2015–2018 m. siekė net 5 734 proc.!

Nuotrauka: „Voltas IT“ įkūrėjai, iš kairės į dešinę: Martynas, Aivaras, Edvardas.

„Mūsų tikslas – sukurti modernų produktą, kurio norėtų kiekvienas automobilio vairuotojas, kuris būtų naudingas, lengvai suprantamas ir kiekvienam prieinamas. Tad sakyčiau, kad pagrindinė mūsų itin greito augimo priežastis yra geras produktas ir begalinė aistra jam,“ – tvirtina vienas iš „OBDeleven“ kūrėjų Aivaras.

Konkurentų profesionalios išmaniosios diagnostikos srityje „Voltas IT“ praktiškai neturi, nes yra šios srities pradininkai.

„Tradicinės automobilių diagnostikos gamintojų konkurentais nelaikome, nes skiriasi mūsų klientų grupės. Didžiausias mūsų pranašumas yra greitas naujovių diegimas, disponavimas naujausiais duomenimis („Volkswagen AG“ licencija) ir mūsų vartotojų kuriamas turinys“, – pasakoja įmonės verslo vystymo vadovas.

Pasak jo, didžiausi šiuo metu kompanijos laukiantys iššūkiai yra aukščiausio lygio specialistų pritraukimas, apmokymas ir išlaikymas, tvarus įmonės augimas, „OBDeleven“ sistemos saugumo ir stabilumo užtikrinimas.

Artimiausiu metu planuojama plėtra į kitų automobilių modelių palaikymą – jau pasirašyta sutartis su BMW koncernu. Ateityje „Voltas IT“ ketina kurti naujus produktus, palengvinančius kasdienį vairuotojo gyvenimą, taip pat domisi dirbtinio intelekto panaudojimu automobilių diagnostikos ir remonto srityje.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai