2019 12 11

Gerumo pilnas mėnuo Kaune: baigėsi akcija „Kaunas pilnas gerumo“

Visą lapkritį  ir gruodžio pradžioje per Kauno įmones sklido gerumo banga: pirmą kartą organizuota socialinė labdaros akcija „Kaunas pilnas gerumo“ kvietė aukomis prisidėti prie Kauno Maltiečių organizacijos ir padėti įsigyti naują neįgaliesiems pritaikytą mikroautobusą. Iš viso akcijoje dalyvavo 12 Kauno įmonių, aukų dėželes ir aukojimui skirtas sąskaitas pasiekė maždaug penktadalis naujam autobusiukui įsigyti ir vienišų neįgaliųjų širdis sušildyti bei gyvenimą palengvinti reikalingos sumos.

Apjungti Kauno verslo aukojimo iniciatyvas į vieną gerumo bangą ėmėsi VšĮ „Kaunas IN“ – taip gimė socialinė labdaros akcija „Kaunas pilnas gerumo“, siekianti tapti vienijančia didesnių pokyčių ir gerų darbų platforma. Pirmosios akcijos tikslas – padėti Kauno Maltiečių organizacijai surinkti lėšas, reikalingas naujam autobusiukui įsigyti: keliasdešimt organizacijos savanorių globoja ir rūpinasi beveik šimtu vienišų, mažas pajamas gaunančių neįgaliųjų ir senolių kauniečių, kuriems maltiečiai neretai yra vieninteliai pagalbininkai, padedantys nuvykti ten, kur reikia ar norisi.

Prie akcijos „Kaunas pilnas gerumo“ jungėsi Kauno įmonės, kurių darbuotojai galėjo savo iniciatyva aukoti tiek į biuruose pastatytas aukų dėželes, tiek į Maltiečių labdaros sąskaitą. Iš viso akcijoje dalyvavo 13 įmonių: „NKT Lithuania“, „Adform Lithuania“, „BitDegree“, „Telesoftas“, „Centric IT Solutions Lithuania“, „Continental Automotive Lithuania“, „Dematic Limited“ filialas „Dematic Kaunas“, „Imlitex Holdings“, „Juvare Lithuania“, „KAYAK Lithuania“, „NordZucker“, OAG, „Present Connection“.

Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) Kauno skyriaus vardu dėkodama už operatyviai suorganizuotą pagalbos iniciatyvą, maltietė projekto vadovė Rūta Kriščūnienė sakė, kad pakako tik užsiminti, kokią pasenusią ir nusidėvėjusią transporto priemonę savo globojamų neįgaliųjų pavėžėjimui naudoja organizacija, kad išgirstų verslo atsakymą: taip, mes padėsime.

„Mums, Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovams, prašyti nėra lengva, tačiau tampa lengviau galvojant apie tuos, kuriems prašome – mūsų globojamiems nepasiturintiems neįgaliems kauniečiams. Todėl savo ir savo globojamų žmonių vardu norime padėkoti už išgirstą pagalbos prašymą ir už pagal galimybes atsiliepimą į jį. Jūsų pagalba suteikia vilties, kad ir toliau galėsime padėti tiems kauniečiams, kurių paprastai nesutinkate prekybos centruose, koncertuose, kavinėse. Jie sėdi savo kukliuose būstuose ir laukia, kol bus nuvežti pas gydytojus, susitvarkyti dokumentų į valstybines institucijas, bankus, retkarčiais ten, kur gali atsigauti jų širdis. Trokštame ir linkime, kad mūsų Kaunas, kiekvieno kauniečio širdis ir siela būtų pilna gerumo ir meilės – tiek šiuo advento laikotarpiu, artėjant šventėms, tiek ir šv. Kalėdų sulaukus,“ – akcijai pasibaigus sakė maltiečių atstovė Rūta.

Iš viso akcijoje „Kaunas pilnas gerumo“ buvo surinkti 2859 Eur – tai yra penktadalis tos sumos, kuri reikalinga naujam autobusiukui įsigyti. Tad maltiečiai ir toliau nenuleidžia rankų, kviesdami kiekvieną geros valios kaunietį padėti pasiekti kilnų tikslą savo auka. Taip pat kreipiasi į transporto priemonėmis prekiaujančias įmones, kurios galėtų pasiūlyti tinkamą ir patikimą, maltiečių poreikius atitinkantį autobusiuką ir pritaikyti nuolaidą.

„Iš potencialių aukotojų neretai išgirstame, kad būtų drąsiau prisidėti prie lėšų rinkimo, jei pažintų žmones, kuriems parama bus skirta. Todėl norime pakviesti žmones jungtis prie Kauno maltiečių savanorių. O jei kol kas neapsispendėte ilgesniam savanorystės įsipareigojimui, pasinaudokite kompanijų „NKT Lithuania“ ir „KAYAK Lithuania“ gerąja patirtimi: pirmoji jau metus prie mūsų prisideda įvairiomis savanoriškomis veiklomis, o antroji visai neseniai vykdė vienos dienos savanorystę mūsų globojamų žmonių namuose. Ačiū esamiems ir būsimiems pagalbininkams!“ – sakė maltiečių atstovė Rūta.

 

Nors akcija jau pasibaigė, bet Kauno maltiečiai kviečia padėti surinkti trūkstamą sumą ir visus galinčius bei norinčius paaukoti čia:

Maltos ordino pagalbos tarnyba

Įm. kodas: 190740859

sąskaita: LT65 4010 0424 0300 8051,

paskirtis:  Auka Kauno gr. neįg. automobiliui įsigyti

 

Susiję straipsniai