2019 09 30

Įspūdingą investiciją pritraukę „DappRadar“: norime būti industrijos pokyčių priešakyje

Nuotrauka: įmonės archyvas. 

 

Nors Kaune veikiantis technologijų startuolis „DappRadar“ nuo oficialios įkūrimo datos skaičiuoja dar tik kiek daugiau nei pusantrų metų, tačiau per tą laiką jau spėjo kaip reikiant ūgtelėti, atkreipti į save didžiųjų pasaulio investuotojų dėmesį ir pritraukti daugiau kaip 2 milijonus USD – įspūdingą ir didžiausią tokio pobūdžio investiciją Baltijos šalyse.

Apie ryškią įmonės pradžią ir ambicingų planų kupiną ateitį kalbamės su „DappRadar“ komunikacijos vadovu Ian Kanne.

 

Papasakokite apie kompaniją: kaip ji gimė, kas skatino augti bei kaip vertinate save šiandien?

„DappRadar“ oficialiai buvo įkurta 2018-tųjų vasarį dviejų ilgamečių bičiulių Skirmanto Januško ir Dragos Dunica. Šiuo metu kompanija stebi ir analizuoja naudojimo informaciją iš maždaug 2 500 decentralizuotų programėlių – vadinamųjų dapp – aštuoniose blokų grandinėse, tarp kurių yra „Ethereum“, EOS, TRON, o ateityje ketinama plėstis ir į kitas blokų grandines.

Decentralizuota programėlė – dapp – panaši į programėles (app), tik turi daugiau privalumų. Dėl savo technologijos dapp suteikia didesnį duomenų saugumą ir daugiau kontrolės vartotojams. Tad, pavyzdžiui, per dapp žmonės gali gauti tokias bankines paslaugas kaip paskolos ar sąskaitos, tačiau tam jiems nereikia lankytis banke. Todėl vartotojai gali monetarizuoti žaidimus, auginti žaidimuose įgytą turtą ir jį perkelti už žaidimo ribų, iš vienos platformos į kitą.

„DappRadar“ analizuoja šių programėlių duomenis, atmeta netikras ar nesvarbias operacijas ir pateikia aktualias rinkos įžvalgas. Svarbiausi stebimi duomenys – aktyvių vartotojų skaičius, žetonų ir operacijų kiekis bei dažnis: tai leidžia suprasti šių programėlių ekosistemos tendencijas.

Mes visi tvirtai tikime, kad ši technologija gali suteikti realios pridėtinės vertės tiek vartotojų patirčiai, tiek išspręsti ne vieną šiuo metu pasaulyje egzistuojančią problemą. Dapp privalumai – didžiuliai: šios programėlės jau keičia tai, kaip žmonės naudojasi produktais bei paslaugomis, o mes norime ne tik būti svarbia šios industrijos pokyčių dalimi, bet ir prie jų prisidėti.

Iš viso per pastaruosius 6 mėnesius „DappRadar“ išaugo beveik du kartus, prie to prisidėjo tiek mūsų užsibrėžti ambicingi plėtros planai, tiek sėkmingai pritrauktos investicijos. Šiuo metu kompanijoje dirba 20 žmonių – Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje ir Kinijoje. Mūsų komunikacijos vadovas – Jungtinės Karalystės žaidimų industrijos veteranas ir BlockchainGamer.biz įkūrėjas Jon Jordan. Tarp visų kitų komandos narių, dirbančių programavimo, pardavimų, partnerysčių mezgimo, komunikacijos ir administravimo srityse – ir įmonės įkūrėjai Skirmantas bei Dragos.

 

Kodėl „DappRadar“ įsikūrė ir veikia būtent Kaune?

Kaunas – žavingas miestas, turintis ką pasiūlyti tiek verslui, tiek žmogui. Jis sutiko mus itin šiltai, todėl mums tai – atviras, inovacijas mylintis miestas, teikiantis galimybes ne tik patogiai įsikurti, bet ir pritraukti talentus bendradarbiaujant su universitetais. Nenuostabu, kad rinkdamiesi, kur apsistoti Lietuvoje, sprendimą priėmėme nesunkiai.

 

Šie metai jums buvo ypatingi – pritraukėte rekordinę investiciją iš pasaulinės interneto ir žiniasklaidos kompanijos „Naspers“ – ką tai reiškia „DappRadar“?

„Naspers“ dėmesį patraukė mūsų, kaip rinkos lyderio, pozicija bei dapp programėlių industrijos augimas, ypač didžiulė „Tencent“ sėkmė mobiliųjų žaidimų erdvėje. Blokų grandinės jau keičia ir aukštyn kojomis verčia ne vieną industriją, todėl „DappRadar“ pačiu laiku sukūrė stiprų komercinį prekės ženklą bei produktą šioje erdvėje.

Į kompaniją investuojami 2,33 milijonai USD: pagrindinis investuotojas yra „Naspers“, veikiantis per savo padalinį „Naspers Ventures“, kartu suBlockchain.com Ventures“ ir Vokietijos fondu „Angel Invest Berlin“. Pradėjus prekybą „Naspers“ akcijomis Amsterdamo akcijų biržoje, ši kompanija tapo stambiausiu investuotoju į technologijas Europoje.

Investicija iš „Naspers“ suteikia mums legitimumo šioje industrijoje ir rodo, kad rimti investuotojai atkreipia dėmesį į mūsų kuriamus produktus ir įžvelgia dapp programėlių perspektyvas.

 

Kaip ketinate panaudoti šią investiciją ir kaip ji pakeis kompaniją – o gal net visą industrijos šaką – artimiausioje ateityje?

Pirmiausia investicija mums leidžia auginti komandą ir pritraukti vertingų patirčių turinčius žmones, kurių įgūdžiai ir žinios padės realizuoti mūsų artimiausių metų augimo planus. Didžiausias dėmesys teks „DappRadar“ tyrimams ir veiklos plėtrai, kursime naujas funkcijas, kurios padės įmonei plėsti savo paslaugas ir kartu analizuosime tolimesnius augimo etapus. Jau dabar matome daug konkrečių ženklų, rodančių ilgalaikį dapp industrijos potencialą, todėl norime būti tam maksimaliai pasirengę. Išties, investicija atėjo pačiu metu – kad suteiktų mūsų kuriamoms technologijoms turbo pagreitį: kol kas dar negaliu visko atskleisti, bet jau labai greitai ketiname pristatyti naujus savo produktus.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai