2019 05 08

K.A.V.A. 2019 – duoklė plėtrai, išskirtinėms idėjoms bei atsakingam požiūriui

Nuotrauka: A. Aleksandravičius.

 

K.A.V.A. 2019 apdovanojimais siekiama pagarsinti geriausiomis praktikomis Kaune užsiimančius verslus bei pasidžiaugti verslo aplinkos gerėjimu ir augimu. Renginio organizatoriai bei partneriai atskleidžia, kad lokacija – viena iš svarių priežasčių padedančių organizacijoms sugauti sėkmės paukštę. Šį kartą plačiau pristatomos keturios nominacijos iš aštuonių galimų, kuriose verslai turi progą įrodyti pasiekimus vykdant startuolišką veiklą, plėtrą Kaune bei užsienyje, kuriant atsakingą verslą.

 

Žaibo greičiu nuo starto linijos

Startuolis tai yra jauna įmonė, kuri turi didžiulį potencialą augti globaliai. Inovacijos ir proveržis yra neatsiejami startuolių veikloje. Manau, tai puikiai dera su šiandieninio Kauno, kuris yra veržlus ir kuriantis miestas, kryptimi“, – mintimis dalijasi Kauno technologijų universiteto nacionalinio inovacijų ir verslo centro direktorius Mindaugas Bulota.

KTU NIVC įsteigta nominacija „Kauno startuolis“ siekiama įvertinti unikalią idėją, sklandžią plėtrą ir potencialą veikti tarptautiniu mastu pademonstravusius startuolius. „Tik inovacijos ir naujas požiūris gali užtikrinti konkurencingumą, pasiūlyti įdomių darbo vietų ir suteikti galimybę pritaikyti savo žinias. Džiugu, kad Kauno miestas supranta šią svarbą ir skiria išskirtinį dėmesį startuoliams“, – atskleidė M.Bulota.

 

Plėtra viršijanti šalies vidurkį

Sparčiausiai Kaune veiklą išplėtusiai įmonei pažymėti yra skirta „Plėtra Kaune“ nominacija. „Kaunas iš kitų Lietuvos miestų išsiskiria ne tik verslumu, bet ir verslo idėjų įvairove. Šiame mieste gimsta verslo idėjos, kurios sėkmingai prigyja rinkoje ir pasiteisina“, – sako VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento vadovas Gytis Morkūnas. Jo nuomone, Kaune kasmet auga veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičius, kurių išgyvenamumas taip pat stiprėja ir lenkia šalies vidurkį. „Pastaraisiais metais Kaune veikiančios įmonės priima dirbti vis daugiau darbuotojų, o tai rodo, kad verslas įsitvirtina ir sėkmingai plečiasi ne tik Kaune, bet ir į kitus Lietuvos regionus bei sostinę“, – pastebi pašnekovas ir kviečia visus verslus šiemet pasiekusius puikių rezultatų teikti paraišką K.A.V.A. apdovanojimams.

 

Kelius atveriančios galimybės

Įsikūrę savotiškoje Europos kryžkelėje, kur susikerta pagrindiniai transporto koridoriai, Kauno eksportuotojai puikiai išnaudoja užsienio prekybos galimybes ir savo produkciją sėkmingai eksportuoja ne tik į Europą, bet ir vis tolimesnes pasaulio rinkas“, –  apibūdina Kauno verslų pasiekimus VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vadovas Aivaras Knieža.

Pašnekovas sako, kad apdovanojimas „Plėtra užsienyje“ keliaus sparčiausiai eksporto apimtis išplėtusiai įmonei ir tiki, jog kova bus nuožmi, nes tokių gerųjų pavyzdžių netrūksta. „Kaune veikia daugiausiai eksportuojančių Lietuvos įmonių, kurios eksportuoja aukštos pridėtinės vertės produktus ir prisideda prie šalies konkurencingumo didinimo užsienyje“, – sako A. Knieža.

 

Kuriantys švarią ir tvarią ateitį

Mūsų planeta yra ant negrįžtamų pokyčių slenksčio ir visuomenė vis labiau tikisi, kad verslas prisidės prie šių socialinių ir aplinkosaugos iššūkių sprendimo. Dabar pats tinkamiausias laikas verslui pasinaudoti galimybėmis, imtis konkrečių veiksmų, ir kurti naują švarią ir tvarią ateitį“, – apie dabartinę verslo aplinką sako Lietuvos atsakingo verslo asociacijos direktorė Lina Blaževičiūtė.

 

Pokyčiai, inovacijos ir technologijos skatina bet kokią pramonę, įgalina augti ir tobulėti. Plataus užmojo, unikalus ir novatoriškas atsakingų įmonių darbas nusipelno būti pripažintas ir įvertintas“, – mintimis dalijasi L.Blaževičiūtė ir kviečia verslus pretenduoti į nominaciją „Atsakingas verslas“ ir taip įtvirtinti savo kaip ekonominę, socialinę ir aplinkosauginę atsakomybę prisiimančios ir reikšmingai prie Kauno miesto gerovės prisidedančios organizacijos vardo.

 

Kitos nominacijos į kurias galima pretenduoti K.A.V.A. apdovanojimuose yra: „Sukurta Kauno mieste“, „Inovacija 2019“, „Svetingumo verslas Kaune“, „Kauno nekilnojamojo turto plėtotojas“. Apie jas daugiau galima sužinoti „Kaunas IN“ tinklapyje. Paraiškas teikti galima iki 2019 m. gegužės 13 d. puslapyje www.kaunasin.lt. Iškilminga Apdovanojimų ceremonija vyks birželio 6 d., kurios metu bus paskelbti nugalėtojai.

 

Paraiškas pildyti ir nominantus siūlyti gali ir kiti asmenys ar organizacijos. Daugiau informacijos apie K.A.V.A. 2019 apdovanojimus: el. paštu kava@kaunasin.lt ir www.kaunasin.lt. K.A.V.A. 2019 apdovanojimų organizatorius: VšĮ „Kaunas IN“. Apdovanojimai organizuojami ir finansuojami Kauno miesto savivaldybės, pagal 2019 m. programą „Iniciatyvos Kaunui“. Apdovanojimų iniciatorius ir globėjas – Kauno miesto savivaldybės administracija.

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

 

Susiję straipsniai