2018 10 05

“Kauno startuolių” akceleratoriaus atranka: startuolius vertins ekspertų komisija ir legendinis Electronic Arts įkūrėjas

Kauno startuolių” akceleratorius pasiekė paskutinįjį atrankos etapą – spalio 8-9 dienomis ekspertai ir programos mentoriai įvertins ir išrinks tuos startuolius, kurie per ateinančias 8 savaites bendradarbystės erdvėje “Happspace Fontanas”, startuolių programos dėka, turės progą ne tik pasisemti žinių ir sustiprinti asmenines kompetencijas, bet ir perimti gerąją užsienio šalių mentorių sukauptą patirtį.

 

Iš visų – daugiau nei 50-ties – surinktų startuolių paraiškų vertinimo komisija jau yra išrinkusi 25 didžiausią potencialą augti ir tobulėti turinčius startuolius, kurie geriausiai atitiko programoje iškeltus reikalavimus.

Pirmąją atrankos dieną – spalio 8-ąją – visi atrinkti startuoliai akceleratoriaus mentoriams pristatys savo verslo idėjas. Akceleratoriaus mentoriai tądien atliks patariamąjį darbą: išsakys nuomonę apie startuolių idėjų pristatymus; patars, kas galėtų padėti geriau išryškinti verslo idėjų stipriąsias puses; kurioms prekės ar paslaugos charakteristikoms tobulinti vertėtų skirti didesnį dėmesį bei kokais argumentais galima būtų atkreipti ir išlaikyti vertintojų komisijos susidomėjimą idėja.

Antrąją atrankos stovyklos dieną – spalio 9-ąją – įvertinus mentorių išsakytus pastebėjimus ir pasiūlymus, patobulintus savo idėjų pristatymus atrankos stovyklos dalyviai pristatys ne tik mentoriams, bet ir 10 ekspertų komisijai. Būtent ši komisija antrosios dienos pabaigoje išrinks net 11-ika startuolių, kurie ateinančius du mėnesius sieks užauginti ir ištobulinti save bei savo idėją pirmąjame Lietuvoje startuolių akceleratoriuje „Kauno startuoliai 2018”.

 

Vienas iš garbingų akceleratoriaus atrankos komisijos narių – legenda tapęs „Electronic Arts“ įkūrėjas – Jeff Burton, kuris dabar yra sėkmingas patarėjas strateginiais klausimais net keliose organizacijose ir kasdien padeda naujiems verslams augti. Startuolių prisistatymus taipogi vertins Verslo angelų fondo atstovė Daiva Rakauskaitė, kuri yra sukaupusi daugiau nei 7-erius metus profesinės patirties valdyti privataus kapitalo fondus bei daugiau nei 4-erius metus patirties, orientuotos į investicijas į smulkų verslą.

Vertingus patarimus ir įkvėpimą ateičiai startuoliams suteiks ir Eglė Čiuoderienė – inovatorė, įkūrusi „Nextury Ventures” paramą gavusį startuolį „Youweler”. Eglė taipogi ne vienerius metus dirbo žaidimų kūrimo bei virtualios realybės sektoriuose, o 2017 m. tapo ir vienų geriausiai Europoje žinomų apdovanojimų – „European Digital Women of the Year“ – finaliste.

Startuolių prisistatymus vertins ir akceleratoriaus programą įgyvendinančių įmonių atstovai: UAB „Civitta“ partneriai Danielius Stasiulis ir Dmitrij Sosunov, VšĮ „Startup Division“ direktorė Jonė Vaitulevičiūtė, „Startup Wise Guys“ partnerysčių ir programų vadovė Egita Polanska. Taip pat – Kauno miesto savivaldybės Plėtros programų ir investicijų skyriaus vedėjas Tadas Metelionis, „Kaunas IN“ Verslo skyriaus vyriausioji projektų vadovė Neringa Valantinė, „Kaunas IN“ rinkodaros projektų vadovė Monika Zažeckytė,KTU „Startup Space“ verslo vystymo specialistas Tomas Proscevičius.

 

Kauno startuolių akceleratoriaus veiklos prasidės jau spalio 15-ąją ir tęsis net du mėnesius. Akceleratoriui pasibaigus – gruodžio 6-ąją – įvyks baigiamasis renginys, kurio metu visi „Kauno startuolių 2018“ akceleratoriaus startuoliai pristatys savo ištobulintas verslo idėjas investuotojams: sieks ne tik sudominti savo idėjomis, bet ir atrasti potencialius finansinius partnerius, padėsiančius idėjoms augti ateity.

 

„Civitta” informacija

Susiję straipsniai