2018 09 17

Kylanti lietuviško gaminio vertė parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2018“

Nuotrauka: UAB „Ekspozicijų partneris“ archyvas

Simboliška, jog švenčiant tėvynės šimtmetį, Lietuvos gamintojų paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ taip pat švenčia –skaičiuoja jau 10 metus! Todėl paskutinį rugsėjo savaitgalį, 28–30 d., į Žalgirio areną sugužės galybė šalies patriotų: vieni iš solidarumo vietinei produkcijai, kiti iš smalsumo ar praktiškumo.

Naujausi šalies gaminiai ir aukso medaliai geriausiems

Kaip visuomet, paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ sudomina įvairialypiškumu: naujų produktų degustacijomis, kosmetikos ir buitinės chemijos naujovėmis, aprangos ir aksesuarų įvairove, moderniais sprendimais namams ir interjerui. Taip pat lankytojų lauks ir mados kūrėjų erdvė „Mados pasažas“, kur net įnoringiausias vartotojas galės atrasti lietuvių dizainerių vienetinių drabužių ir išskirtinių stiliaus detalių.

Puoselėjant tradicijas, organizuojamas iš anksto paskelbtas „Rinkis prekę lietuvišką 2018“ pristatomų produktų konkursas dėl geriausiųjų vardo. Laimėtojai bus apdovanojami aukso medaliais ir galės naudotis neįkainojama privilegija – vadinti savo gaminį aukščiausios kokybės standartu. Nugalėtojai bus skelbiami tik parodos atidarymo metu, todėl manoma, jog tai neabejotinai turės įtakos lankytojų pasirinkimui įsigyti tam tikrą produktą. Dalyvio laimėtas medalis reiškia ne tik paskatinimą, bet ir pripažinimą.

Konkurse medaliai bus išdalinti maisto ir gėrimų, tekstilės ir aprangos, kosmetikos, buitinės chemijos bei būsto ir sodo kategorijoms. Produktus atidžiai vertins įvairių valstybinių ir privačių institucijų, asociacijų vadovai, profesoriai ir savo srities žinovai.

Duoklė smulkiam ir socialiniam verslui, eksporto siekiai

Šiemet didelis dėmesys skiriamas verslių žmonių skatinimui ir padrąsinimui: „Gyvenant didelių ekonominių ir kultūrinių pokyčių sūkuryje, neišvengiamai susiduriama su iššūkiais verslo sektoriuje. Todėl reikia sugebėti tais pokyčiais tinkamai pasinaudoti – sukurti savo verslui naujų galimybių“, – teigia Jonas Guzavičius, Kauno krašto pramoninkų darbdavių asociacijos prezidentas, parodos organizatorių partneris.

Gana dėsninga, jog parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2018“ partneriairengia debatus tema „Kiek vietos po Lietuvos saule liks smulkiam ir vidutiniam verslui?“. Juose dalyvaus svarbios šaliai asmenybės ir įmonių vadovai: LR ūkio ministras V. Sinkevičius, Kauno miesto meras V. Matijošaitis, Kauno rajono meras V. Makūnas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas R. Dargis, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto profesorius Dr. R. Krušinskas, „Luminor“ banko vyriausioji analitikė I. Genytė-Pikčienė, AB „Volfas Engelman“ generalinis direktorius M. Horbačauskas.

Bus aptariamos globalinės ekonomikos kryptys, prekybos karų ir ketvirtosios pramonės revoliucijos įtaka, skaitmenizacija ir darbo rinka, geriausios galimybės verslui, taip pat keliami klausimai, kaip skatinti verslo plėtrą ir investicijas, apžvelgiami veiksniai, kurių reikia, kad smulkusis ir vidutinis verslas imtų klestėti.

Ne vienas verslininkas savo sukurtą produktą trokšta paleisti į platesnius vandenis, tačiau neretai tam pritrūksta ryžto, žinių ar palankių aplinkybių. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir juose veikiančio Eksportuotojų klubo, Enterprise Europe Networkorganizuojamame forume „Kaip lietuviškas prekės ženklas gali tapti pasauliniu?“ bus kalbama, kaip mažos šalies įmonėms įvesti į užsieni rinką savo prekės ženklą ir plėstis. Forumo metu savo srities profesionalai dalinsis patirtimi ir pamokomis, kurios gali būti įgyvendinamos praktiškai.

Taip pat „Rinkis prekę lietuvišką 2018“ lankytojai ras specialią „Versli Lietuva“ erdvę – „Socialinio verslo prekybos arką“, kur galės susipažinti su socialiniais verslais, jų svarba, įtaka ir produkcija. Taip pat numatomos įvairios edukacinės veiklos visai šeimai, seminarai apie socialinio verslo aktualijas ir sėkmės istorijas.

Daugiau informacijos apie renginį rasite ČIA.

 

UAB „Ekspozicijų partneris“ informacija.

 

Susiję straipsniai