2018 06 26

Lietuvių dirbtinio intelekto platforma „CUJO AI“ įvertinta Pasaulio ekonomikos forume

Nuotrauka: „CUJO AI“

Lietuvoje plėtojama dirbtiniu intelektu grįsta kibernetinio saugumo platforma „CUJO AI“ šiemet buvo įvertinta Pasaulio ekonomikos forume: bendrovė pateko į „Technologijų pionierių 2018“ sąrašą. Lietuvių sukurta platforma, padedanti telekomunikacijų bendrovėms apsaugoti savo klientus nuo kibernetinių atakų, atsidūrė tarp technologijų lyderių iš viso pasaulio.

 

Pasaulinio ekonomikos forumo technologijų pionierių bendruomenę sudaro bendrovės, kurios kuria, plėtoja ir diegia naujas technologijas bei inovacijas ir daro reikšmingą įtaką verslui bei visuomenei. Pagal šiuos kriterijus technologijos pionierius šiemet atrinko daugiau nei 60 akademikų, verslininkų, investuotojų ir įmonių vadovų atrankos komitetas. Anksčiau šį apdovanojimą taip pat yra gavusios pasaulinėje rinkoje pripažintos įmonės: „Airbnb“, „Google“, „Kickstarter“, „Mozilla“, „Spotify, „Twitter“, „Wikimedia“ ir kitos.

„Sveikiname „CUJO AI“ šiais metais papildžius technologijų bei inovacijų lyderių gretas. Visos technologijų pionierių sąraše atsidūrusios bendrovės yra ne tik matomos kaip savo rinkos lyderės, bet ir stipriai prisideda prie Ketvirtosios pramonės revoliucijos, todėl tikime, kad ateinančiais metais būtent šios įmonės darys didžiausią įtaką visai pramonei ir visuomenei“, – teigė Pasaulio ekonomikos forumo „Technologijų pionierių“ vadovė Fulvija Montresor.

Pasak Pasaulio ekonomikos forumo atstovės, šiemet daugiau nei pusė (54% proc.) bendrovių yra iš už JAV ribų esančių regionų ir atstovavo beveik visus žemynus. F. Montresor teigimu, sritys, į kurias daugiausiai orientuojasi technologijų pionieriai, įvairios, bet dėsningos: dirbtinis intelektas, daiktų internetas, biotechnologija, autonominės transporto priemonės, kibernetinis saugumas, robotų pramonė ir kt.

„Mūsų komandai tai didelis ir svarbus įvertinimas. Malonu būti pripažintiems Pasaulio ekonomikos forumo bei prisijungti prie novatoriškos technologijų pionierių bendruomenės. Mūsų misija yra užtikrinti saugų telekomunikacijų ryšį ir pagerinti išmaniųjų namų patirtį visame pasaulyje. 2015 m. pastebėjome šią problemą ir iš karto pradėjome savo sprendimuose naudoti dirbtinio intelekto technologiją. Kadangi nuolat augame ir plečiamės, prie savo komandos visuomet laukiame prisijungiant programuotojų, duomenų analitikų bei testuotojų ir Lietuvoje“, – sako Einaras von Gravrockas, vienas iš „CUJO AI“ įkūrėjų, įmonės generalinis direktorius.

„CUJO AI“ informacija

Susiję straipsniai