2019 04 03

Mokslo ir inovacijų renginys kviečia megzti ryšius ir atsiverti naujoms idėjoms

Beliko savaitė iki LSMU organizuojamo mokslo ir inovacijų renginio „Sveikata visiems 2019“. Balandžio 8 – 12 d. Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre įvyksiantis plataus masto tarptautinis renginys suburs LSMU akademinę bendruomenę, doktorantus, rezidentus, studentus, Kauno mokyklų moksleivius pasidalyti mokslinių tyrimų rezultatais, ateities vizijomis, bendradarbiauti su verslu.

 

Pirmą kartą Universitete organizuojamas renginys džiugins aktualiais pranešimais, mokslo naujovėmis, diskusijomis – ir jame itin laukiama visa akademinė LSMU bendruomenė. Net keturias dienas vyksiančios mokslo ir inovacijų šventės programa – plati, turininga ir intensyvi.

Pirmąją renginio dieną vyks plenarinės sesijos, kurių metu bus paliestos visos šių dienų sveikatos priežiūros srities aktualijos inovacijų srityje. Daug dėmesio šiemet bus skiriama aktualiems intelektinės nuosavybės apsaugos aspektams.

 

Pasaulinės tendencijos intelektinės nuosavybės srityje

Mokslininkas ir verslininkas: partneriai ar konkurentai? Kas turi būti pirmiau: prototipas ar verslo modelis? Kiek kainuoja mano patentas – ir ar su juo saugu? Tai – tik dalis klausimų, apie kuriuos plenarinės renginio sesijos sekcijoje apie intelektinę nuosavybę ir jos apsaugą kalbės lektorius Andrius Andrejauskas, vienas iš UAB „Satimeted“ steigėjų.

Kai kurie medicinoje taikomi nauji metodai nėra patentuojami, kad nebūtų užkirstas kelias įvairių sričių gydytojams pritaikyti juos savo praktikoje. Tad ką galima patentuoti medicinoje? Ar patentas baigiasi po 20 metų? Kokiais atvejais jis gali būti pratęsiamas? Personalizuota medicina: kas gali būti patentuojama šiuo  atveju? Apie tai kalbės Patentų biuro atstovai.

Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ir Lietuvos mokslo ryšių biuro Briuselyje (LINA) ekspertai pabrėžia: jei norime, kad artimiausių 5 metų vizijoje mokslininkų atlyginimai būtų konkurencingi Europos mokslininkams – skatinkime juos įsitraukti į tarptautines partnerystes. Atstovai plačiau aptars ir mokslininkų tarptautinio bendradarbiavimo bei mokslo ir inovacijų finansavimo galimybes.

Kaip registruoti prekių ženklus ar dizainą, kokie naujausi reikalavimai, kas pasikeitė Lietuvoje įsigaliojus naujajam prekių ženklų įstatymui? Kaip apsaugoti išradimus ir gauti patentą? Kokios yra naujausios tendencijos intelektinės nuosavybės pasaulyje, ką reikėtų žinoti verslui ir kūrėjams. Dėl šių ir daugybės kitų su intelektinės nuosavybės apsauga susijusių klausimų renginio dalyviai galės pasikonsultuoti su advokatų kontoros „Metida“ atstovais.

Konferencijos metu pranešimus skaitys ekspertai iš Lietuvos bei iš užsienio. Vienas pranešėjų – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Gintaras Vilda pristatys Lietuvos inovacijų reformą ir gyvybės mokslų kryptį.

Baltijos pažangių technologijų instituto Informacinių technologijų krypties vadovas bei paieškos sistemų kūrimo bendrovės „TokenMill“ įkūrėjas,  Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto profesorius Tomas Krilavičius skaitys pranešimą apie mokslo ir verslo bendradarbiavimo kūrimą.  Vieno didžiausių pasaulyje sveikatos inovatorius vienijančių bendruomenių atstovas Mikolaj Gurdala pristatys Europos inovacijų ir technologijų instituto sveikatos srities patirtį bei keliamus iššūkius.

 

Inovacijų mugėje – įvairių sričių naujovės

Mokslo ir inovacijų renginyje „Sveikata visiems 2019“ taip pat vyks inovacijų mugė, kurioje

įvairios organizacijos pristatys naujus produktus ir paslaugas. Naujas bendrovės „Aconitum“  gaminys – lengviau pasisavinama Biofera liposominė geležis. Bendrovė „Valerijono vaistinė“ į renginį atveža naujausius kosmetikos produktus, sukurtus kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkais – atjauninantį serumą „Razalija“ ir atjauninantį kremą „Razalija“.

Inovatyvi įmonė, kurianti specializuotą medicininę programinę įrangą, „Softneta“ pristatys MedDream WEB DICOM Viewer programinę įrangą, skirtą atlikti medicininių vaizdų peržiūrai, diagnozei, archyvuoti ir perduoti medicininius vaizdus į PACS serverį.

Bendrovė „Vertigomed“ balandžio 8 dieną pristatys inovatyvius įrenginius funkcijų ir neuromotorinės pusiausvyros lavinimui, statines, dinamines stabilometrines platformas bei funkcinį, neuromuskulinės reabilitacijos treniruoklį KAIROS II. Ekspozicijoje bus demonstruojami stabilometrinių platformų GEAplus ir GEAsuper galimybės bei pranašumai.

Mugėje taip pat matysime inovacijomis besidominčiai LSMU bendruomenei jau žinomą įrenginį „ViLim ball“, skirtą mažinti rankų drebėjimą sergantiems esencialiniu tremoru. Prietaisas taip pat gali būti pritaikomas ir artrito sukeltam rytiniam plaštakų sąstingiui mažinti.

Lietuvos inovacijų centras padės ieškantiems naujausių technologijų, tarptautinių partnerių visame pasaulyje, konsultuos, kaip pritraukti investicijų.

 

Kaip inovacijų plėtrą pakylėti į aukštesnį lygį

 

Balandžio 8 d. taip pat vyks viešoji diskusija „Kaunas – gyvybės mokslų sostinė“, kurioje  dalyvaus žinomi sveikatos priežiūros srities ir verslo atstovai.

Pernai MOSTA atliktas tyrimas atskleidė, jog verslininkai, norintys bendradarbiauti su mokslu, pasigenda informacijos bendradarbiavimui užmegzti, o mokslininkams koją kiša ne tik laiko ar lėšų trūkumas, bet ir sudėtinga verslo partnerių paieška. Taip pat paaiškėjo, kad verslininkai vertina mokslininkų gebėjimą pateikti verslui reikalingų žinių bei technoloijų bei tikisi idėjų tolesnei veiklai, bendradarbystės sprendžiant aukštos kompetencijos darbuotojų trūkumo problemą.

Tad viešosios diskusijos metu bus ieškoma atsakymo, ką galėtų padaryti universitetai ir universitetų ligoninės, o ką galėtų pasiūlyti verslas, kad sveikatos mokslų inovacijų plėtra būtų aukštesnio lygio.

Antrąją renginio dieną, balandžio 9-ąją, doktorantų ir rezidentų konferencijoje bus pristatytos apie 45 tezės, balandžio 10-11 d. Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencijoje – per 120 tezių. Konferencijų dienomis bus pristatomi naujausi mokslinių tyrimų rezultatai.

 

Inovatyviausių sprendimų laukia apdovanojimai

 

Paskutinė renginio diena skirta žinomų verslo įmonių sėkmės istorijoms ir inovacijų konkursui „Išradimai sveikatai 2019“, kurio metu bus pristatomi įdomiausi ir inovatyviausi sveikatos priežiūros sistemą tobulinantys sprendimai bei idėjos. Inovatyviausių idėjų autoriai bus apdovanoti, prizų fondas siekia 3 tūkst. eurų.

Mokslo inovacijų savaitė Universitete organizuojama bendradarbiaujant su Europos inovacijų technologijų instituto sveikatos srities tinklu (angl. EIT health).  Tad balandžio 8-12 d. visa LSMU bendruomenė kviečiama aktyviai dalyvauti renginyje.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto informacija.

Susiję straipsniai