2018 09 10

Naujos galimybės Kauno verslui – susitikimas su Japonijos verslo įmonių delegacija

Nuotrauka: Mantas Zinkevičius

Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje įvyko Kauno ir Japonijos verslo įmonių susitikimas, kurio metu daugiau nei 20 įmonių atstovų domėjosi tarpusavio bendradarbiavimo galimybėmis.

 

Kauną ir Japoniją sieja draugiškesni ryšiai, nei dauguma įsivaizduoja – Kaune 2017m. įkurta Sugiharos grupė Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai, kurią sudaro nariai iš Kauno miesto savivaldybės bei įvairių miesto kultūros, verslo, mokslo, sporto ir kitų organizacijų atstovų.  Sugiharos namus Kaune kasmet aplanko per 17 tūkst. turistų iš Japonijos, o Sugiharos grupės Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai organizuojamas renginys „Sugiharos savaitė“pernai sulaukė daugiau nei 200 svečių iš Japonijos.

Kauno mieste jau yra viešėję ir bendradarbiavimo vystymo perspektyvas įvairiose srityse aptarętokie garbūs svečiai kaip Japonijos Premjeras Shinzo Abe, Gifu gubernatorius Hajime Furuta, Gifu vice-gubernatorius Takanori Kawai, Izumiotsu miesto meras Haruhiko Ito, o Tsurugos meras Takanobu Fuchikami ir Yaotsu meras Masanori Kaneko Kaune lankėsi ir šių metų vasario 16 – osios minėjimo renginiuose. Šiandienos susitikimas – tai dar vienas žingsnis į priekį šalių tarpusavio santykių plėtojime.

      

„Kauną ir Japoniją pastaruoju metu susiejo ypatingas ryšys. Ir būtent šis ryšys yra puiki proga Kaune veikiančiam verslui atrasti kelius į didelę ir įdomią Japonijos rinką. Kaunas yra sparčiausiai augantis Lietuvos miestas, o aktyviai investuojantis ir besiplėtojantis verslas yra vienas iš augimo variklių“, – pabrėžė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto savivaldybėje vykusiame susitikime su verslo atstovais dalyvavo Gifu vice-gubernatorius Takanori Kawai ir Lietuvos garbės konsulas Gifu bei Lietuvos-Japonijos draugystės asociacijos pirmininkas Yukio Murase, kuris susitikime atstovavo ir daugiau nei 140 metų veikiantį „Juroku“ banką. Taip pat dalyvavo Gifu prefektūros Tarptautinių ryšių departamento vadovas Kojima ir Tarptautinių ryšių departamento specialistė Yuka Kuwabara. Siekiant susipažinti su Lietuvos rinkos ypatybėmis bei rasti potencialių verslo partnerių drauge su Japonijos delegatais Kaune lankėsi ir paslaugų sektoriaus atstovai „Gifu Tochi Kogyo Co.“, energetikos sektoriuje veiklą vykdantys „Fuji Industrial Seeds Group“, perdirbimo veikla užsiimantys „Kakamigahara Hygiene“. Susitikti su Kauno įmonėmis atvyko ne vieną drabužių prekės ženklą valdantys „Hirota Co.“, statybos įmonė „Kyoei Civil Engineering and Construction Co.“, metalo industrijos atstovai „Takahasi Metal Co.“bei maisto pramonės atstovai – „Valor Holdings“, „Akitayahonten Co.“,„Tamaiya Honpo General Partnership Company Akitayahonten Co.“. Susitikimo metu taip pat buvo pasirašytas susitarimas tarp kelių šimtų metų istoriją turinčios seniausios Japonijoje medaus kompanijos Akitaya ir įmonės „Lietuviškas medus“ dėl medaus eksporto į Japoniją.

Naujiena apie Japonijos verslų delegacijos atvykimą į Kauną sulaukė didelio vietinių įmonių susidomėjimo. Susitikime su Japonijos įmonių atstovais dalyvavo įvairius sektorius atstovaujančios bendrovės: su populiariausias savo prekės ženklais svečius iš Japonijos supažindino AB „Žemaitijos pienas“ – sūris „Džiugas“, AB „Klaipėdos pienas“ – „Dione“ prekės ženklas, UAB „Baltijos mineralinių vandenų kompanija“ – „Tiche“ prekės ženklas, UAB „Mediola“ –  „Baltic Rituals“ prekės ženklas, „Vičiūnų“ įmonių grupė bei „Harmman“ prekės ženklo atstovai. Savo veiklą pristatė Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ), UAB „Imlitex“ , UAB „Vittamed“ , UAB „Elinta“ , UAB „Sotu sotu“ bei „HOF“ viešbučio ir restorano atstovai.

„Tarptautinių investicijų pritraukimas į Kauną ir verslo skatinimas yra vieni didžiausių mūsų veiklos prioritetų. Nuolatos ieškome būdų, kaip prisidėti prie miesto verslo įmonių veiklos vystymo. Tokie įmonių, siekiančių užmegzti tarptautinius ryšius, susitikimai kaip šis – tai geriausias būdas rasti bendrus sąlyčio taškus“, – teigė Tadas Stankevičius, „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas, atliekantis direktoriaus funkcijas.

 

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija

Susiję straipsniai