2019 01 31

„Oracle“ padalinys Kaune kuria ateities sprendimus verslui

Nuotrauka: © „Oracle“, „Oracle“ vadovas Baltijos šalyse Andrius Skunčikas.

 

Tarptautinė debesų kompiuterijos (angl. Cloud Computing) tiekėja verslui „Oracle“ – tai #1 programinės įrangos bendrovė, siūlanti plataus pobūdžio sprendimus įvairaus dydžio įmonėms. Visame pasaulyje „Oracle“ bendrovėje dirba daugiau kaip 137 tūkst. darbuotojų 175 šalyse, aptarnaudami apie 430 tūkst. klientų, kuriems „Oracle“ technologijas padeda geriau išnaudoti verslo galimybes ir spręsti kasdien realiai sutinkamus iššūkius.

Lietuvoje „Oracle“ šiuo metu turi du biurus: Vilniuje įsikūręs „Oracle East Central Europe Limited“ filialas veikia nuo 2002 metų ir atstovauja parduodant „Oracle“ produktus; o Kaune įsikūrusiame inžineriniame padalinyje dirba daugiau nei 30 programuotojų, kuriančių „Oracle“ strateginius saugumo sprendimus. Pasak „Oracle“ vadovo Baltijos šalyse Andriaus Skunčiko, lietuviškieji padaliniai iš kitų išsiskiria savo vystomomis žiniatinklio saugumo technologijomis, pagrįstomis dirbtinio intelekto algoritmais, taip pat čia kuriamais verslui skirtais kibernetinio saugumo sprendimais. Šįkart pokalbis su juo – apie Kauno „Oracle“ padalinį.

 

Dėl kokių priežasčių „Oracle“ plėtrai buvo pasirinktas Kaunas?

„Kaune 2014 m. lietuvis su keliais partneriais įkūrė startuolį „Zenedge“, kurį pernai, 2018-taisiais, įsigijo „Oracle“. Po įsigijimo „Zenedge“ tapo „Oracle Cloud Infrastructure“ (OCI) verslo dalimi.
Pirmąjį biurą Kaune buvo nuspręsta kurti dėl didelės potencialių darbuotojų koncentracijos, taip pat čia veikiančio Kauno technologijos universiteto, kuris ruošia stiprius specialistus.

Turime ambicingų planų, susijusių su talentų paieška. Planuojame toliau plėsti Kaune dirbančių programuotojų ir saugumo specialistų komandą. Ieškome norinčių prisijungti prie „Oracle“, kartu augti, tobulėti ir stiprinti kompetencijas.“

 

Kokius produktus kuriate ir kokias paslaugas teikiate Kauno padalinyje?

„Debesų kompiuterijai populiarėjant visoje Europoje įmonės ieško partnerio, galinčio užtikrinti išskirtinį tinklo ir infrastruktūros saugumą. Mūsų „OCI Web Application Security“ (WAS) paslauga suteikia žiniatinklio programuotojams ir saugumo specialistams įrankius, padedančius išmaniai apsaugoti tinklalapius, sistemas ir programas nuo sudėtingų ir nuolat augančių kibernetinių grėsmių. Platforma naudoja kompiuterinį (sistemos) mokymąsi ir automatizavimą, kurie padeda organizacijoms aktyviai kovoti su kibernetinėmis atakomis.

Be pagrindinių WAS produktų kūrimo, verta paminėti, kad Kaune įsikūrusi saugumo operacijų komanda teikia priežiūrą 24/7/365 režimu. Jie užtikrina klientų aptarnavimą, nuolatinį kibernetinių grėsmių stebėjimą, valdo konfigūracijos pakeitimus ir reaguoja į iškylančias saugumo grėsmes.“

 

Kokie darbuotojai sudaro Kauno padalinio komandą?

„Įmonėje dirba technologijas išmanantys debesų kompiuterijos ir kibernetinio saugumo specialistai. Komandą sudaro paketų analizės ir apdorojimo PĮ, vartotojo (angl. UI) ir programavimo sąsajų (angl. API) kūrėjai, taip pat produktų vystymo ir operacijų specialistai. Pagrindinės įmonėje naudojamos programavimo kalbos yra C, Lua, Golang (Go), Ruby on Rails ir Python.

Ieškome talentų ne tik iš Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų. Trečdalis mūsų įmonės darbuotojų yra vilniečiai. Jiems siūlome nuotolinio darbo galimybes, todėl neapsiribojame vieno miesto rinka.“

 

Kaip pritraukiate naujus talentus?

„Ne paslaptis, kad bene didžiausias konkuravimas Lietuvos rinkoje vyksta būtent dėl IT specialistų, todėl priimame visus iššūkius, susijusius su darbuotojų pritraukimu, motyvavimu ir išlaikymu. Mūsų organizacijos specialistų darbas turi didžiulę įtaką internetui ir debesų kompiuterijai. Siūlome galimybę tiesiogiai prisidėti prie ateities sprendimų – tai šių dienų žmogui yra labai svarbu.

Darbuotojus motyvuojame ir papildomomis naudomis, tokiomis kaip sveikatos draudimas, sportas, lankstus darbo grafikas, konferencijos bei kitokios mokymosi galimybės. Organizuojame įvairius komandinius renginius, taip pat turime jau tradicija tapusius bendrus penktadienio pietus.

Priklausomai nuo pozicijos, ieškome įvairaus profilio specialistų, tiek gabių savo srities naujokų, tiek patyrusių ekspertų. Turima patirtis nėra svarbiausia. Ne mažiau svarbus noras mokytis ir gilintis į naują sritį. Turinčiam tokį pasiryžimą naujam darbuotojui padedame persikvalifikuoti, semtis patirties ir tobulėti. Ieškome talentingų žmonių, kurie būtų lankstūs, imlūs naujovėms ir mokėtų prisitaikyti.“

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai