2018 11 21

„Present Connection“: įmonės augimas neatsiejamas nuo didėjančio paslaugų poreikio Olandijos ir Vokietijos rinkose

Nuotrauka: „Present Connection“ archyvas

 

Jau 6 metus Kaune sėkmingai veikianti programavimo paslaugų įmonė „Present Connection“ ateinančiais metais prognozuoja tolimesnį augimą ir ieško patyrusių IT srities specialistų Olandijos ir Vokietijos įmonių projektams įgyvendinti. Olandų kapitalo įmonė verslą pradėjusi nuo paprastų užsakomųjų darbų bendradarbiaujant su olandų verslais, vėliau kartu įkūrė antrinę įmonę Olandijoje, o dabar partnerius turi ir Vokietijoje. Būtent didelis programavimo paslaugų poreikis šiose šalyse ir leidžia planuoti įmonės augimą ateinančiais metais, o kauniečiams – pasiūlyti dar daugiau darbo vietų.

 

Kaunas, kaip strategiškai daug konkurencinių privalumų turinti vieta verslui vystyti, buvo pasirinktas neatsitiktinai. Kaip tikina vienas iš įmonės „Present Connection“ bendrasavininkų Richardas Lagrandas: „Miestas itin patrauklus dėl čia veikiančių technologijos krypčių universitetų, kurie ruošia specialistus, tiesioginių skrydžių į daugelį Europos šalių, nedidelio laiko skirtumo ir sparčiai plėtojamų verslų, kurie sukuria sveiko konkurencingumo sąlygas mieste“.

„Present Connection“ šiuo metu įgyvendina net kelis didelį potencialą užsienio rinkose turinčius projektus.Vienas iš jų – platformos veikimo principais paremtas tarpininko (angl. middleman) projektas „ishipit“, kuriame kiekvienas norintis tapti kurjeriu tiesiog užsiregistruoja sistemoje ir teikia siuntų pristatymo paslaugas pagal savo nusistatytus paslaugos kriterijus: tarifus, prieinamumą, valandas ir aptarnaujamą vietovę. Taip pat vykdomas ir ilgalaikis projektas „Jetcamp“, kurio tikslas – sukurti patogią interneto svetainę skirtą kempingų visame pasaulyje paieškai, o vėliau –  ir šių kempingų  rezervacijai. Drauge su klientais iš Olandijos kuriama ir internetinių parduotuvių jungčių sistema. Čia klientas gali nuspręsti, kurie procesai turėtų būti susieti ir turi galimybę naudotis visiškai integruotos elektroninės prekybos platformos  teikiamais privalumais.

Kaip pasakoja įmonės techologijų vadovas Edgaras Norvaiša „Šiuo metu rinkoje itin jaučiamas augantis viduriniosios ir aukštesnės klasės programuotojų poreikis. Projektų vadovai turi gan aukštus techninius reikalavimus programuotojų kompetencijoms. Dirbant prie įdomių ir, neretai, unikalių projektų įmonėje, programuotojai ne tik atlieka jiems įprastas technines užduotis, bet ir turi progą iš arčiau prisiliesti prie strateginių sprendimų priėmimo, įsitraukti į visus projekto vystymo procesus nuo pradžios iki pabaigos.

Šiuo metu „Present Connection“ dirba beveik 40 darbuotojų, kurie per šešerius metus įgyvendino beveik 50 projektų. Šiandien dienai, IT srities specialistų trūkumas Olandijoje ir Vokietijoje – net didesnis, nei Lietuvoje. Būtent dėl šios priežasties, informacinių technologijų specialistų nuotoliniu būdu teikiamos paslaugos turi ypač didelę paklausą šiose šalyse. Stiprėjanti paklausa lemia ir tolimesnę įmonės plėtrą – kitais metais „Present Connection“ į savo komandą pakvies ir dar daugiau patyrusių programuotojų.

Kaip pasakoja įmonei vadovaujantis Domantas Jovaišas: Net 26 proc. įmonės darbuotojų savo karjerą įmonėje pradėjo pabaigę praktikos programas. Taigi šiuo metu Kaune IT srities specialistams sudaromos tikrai puikios sąlygos tobulėti profesinėje srityje“.„Present Connection“ komanda tikisi, jog papildžius įmonės komandą naujais, stipriais IT specialistais, ateityje bus galima ne tik dar geriau įgyvendinti tarptautinius, didelės apimties projektus, bet ir sukurti naujas gerai apmokamas darbo vietas ir reikšmingai prisidėti prie didesnės pridėtinės vertės miestui.

 

 „Present Connection“ informacija.

Susiję straipsniai