2019 10 28

Startavo Lietuvos startuolių pagalbos priemonių žemėlapis

Lietuvos startuolių ekosistema sparčiai vystosi – inovatyvių įmonių skaičius šalyje jau viršija 900, o ekosistemą nuolat papildo naujos organizacijos arba priemonės, kurių pagrindinis tikslias padėti startuoliams augti. Tam, kad startuoliai nepasiklystų priemonių gausoje ir vienoje vietoje rastų visą jiems aktualią informaciją, „Startup Lithuania“ iniciatyva buvo sukurtas startuolių pagalbos priemonių  žemėlapis.

Startuolių pagalbos priemonių priemonių žemėlapis, anot „Startup Lithuania“ vadovės Robertos Rudokienės, itin reikalingas įrankis, kuris leis startuoliams taupyti laiką ir išsirinkti labiausiai jų poreikius atitinkančias pagalbos priemones.

„Kasdien konsultuojame įvairios stadijos startuolius ir pastebime, kad informacija apie startuoliams naudingas organizacijas ar programas yra sudėtingai pateikiama, o šaltinių gausa neretai klaidina pagalbos ieškančius inovatyvius verslus. Būtent dėl šios priežasties nusprendėme sukurti lengvai suprantamą ir patogiai valdomą įrankį, kuris padės išryškinti kiekvienos priemonės naudą startuoliui, galimybes ir kitą aktualią pagalbos priemonės informaciją,“ – teigia Roberta Rudokienė.

Startuoliai, ieškantys pagalbos, šiame įrankyje pirmiausia turės pasirinkti jų veiklos stadiją ir programa automatiškai jiems suformuos organizacijų ir priemonių žemėlapį, pradedant nuo valstybės institucijų siūlomų priemonių, akseleravimo programų, investuotojų sąrašo, iki inkubatorių, bendradarbystės erdvių ar vadinamųjų smėlio dėžių (angl. sandbox).

Inovatyvios įmonės, pasirinkusios jiems aktualią pagalbos priemonę, galės pamatyti kiekvienos jų aprašymus, pagrindines naudas, sužinoti, kokios veiklos srities startuoliams priemonė skirta, investicijų galimybes bei organizacijų kontaktus.

Šiuo metu, startuoliai žemėlapyje gali rasti net 57 pagalbos priemones, tikimasi, kad šis skaičius nuolat augs.

Daugiau informacijos: https://www.startuplithuania.com/ecosystem/

 

Informacija: „Startup Lithuania“.

Susiję straipsniai