2019 03 09

Startuoja „LT Buddies“ – iniciatyva, skatinanti lietuvių ir užsieniečių bendruomeniškumą

Nuotrauka: A. Aleksandravičius.

 

Šią savaitę startavusi iniciatyva „LT Buddies” į vieną didelę bendruomenę pradėjo jungti visus tikinčius draugiškais ir įvairiems žmonėms ir gyvenimo būdams atvirais miestais. Pagrindinė iniciatyvos idėja – suvienyti naujai atvykusius ir ilgalaikius šalies gyventojus bendroms veikloms, taip stiprinant bendruomeniškumą ir paspartinant atvykusiųjų integraciją.

 

Pasak inciatyvos autorės Martos Misiulaitytės, pavadinimas „LT Buddies“ puikiai atspindi veiklos misiją – „kad nebūtume vieni kitiems svetimi, įtrauktume grįžusius lietuvius ir atvykusius užsieniečius į miesto gyvenimą, socialines veiklas, kitaip tariant – kad taptume bičiuliai vieni kitiems bei Lietuvai.“

Norint prisijungti prie iniciatyvos, tereikia užpildyti registracijos formą, kuri pasiekiama jau atviroje internetinėje platformoje www.LTbuddies.com. Joje tereikia pažymėti savo pomėgius bei užsienio kalbų žinias. Platforma sujungia panašių profilių žmones ir išsiunčia „bičiulių“ porai vienas kito kontaktus, siūlo veiklas, kurioms galima susitikti. „Esmė, kad žmonės leistų laiką kartu – nesvarbu, ar tai vyks besimokant turkų kalbos, prakaituojant bokso treniruotėse, ar degustuojant kavą“.

Marta Misiulaitytė

Sukurti iniciatyvą paskatino “Kurk Lietuvai” vykdytas tyrimas apie užsieniečius, studijuojančius Lietuvoje. “Paaiškėjo, kad vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria užsieniečiai – socialinių ryšių trūkumas su lietuviais, vietiniais gyventojais. Tai keista, nes juk užsieniečiai studentai čia praleidžia keletą metų, su lietuviais susiduria kiekvieną dieną.” – teigė M. Misiulaitytė. “Tačiau vykdant tyrimą supratome, kad trūksta galimybių užsieniečiams ne tik susidurti, bet būtent ir susidraugauti su lietuviais – bendrabučiuose gyvena atskirai, anglų kalba vykstančių paskaitų auditorijas užpildo daugiau užsieniečių nei lietuvių.”

Tačiau, pasak M. Misiulaitytės, problema aktuali ne tik studentams, bet ir kitiems užsieniečiams, o taip pat ir po ilgesnio laiko į Lietuvą grįžusiems lietuviams ar jų antrosioms pusėms iš užsienio.

Pavyzdžiui, ispanas Jesus į Lietuvą atsikraustė visiškai atsitiktinio susitikimo dėka. “Vieną dieną sutikau dvi lietuves, kurios gyveno Ispanijoje – jos man pripasakojo labai gražių dalykų apie Lietuvą, mane labai sužavėjo, pradėjau domėtis šalimi ir štai vieną dieną radau darbo pasiūlymą čia ir atsikrausčiau.” Jesus džiaugdamasis priduria: “Atsitiktiniai susitikimai gali pakeisti mūsų gyvenimą.”

Nors ispanas laimingas Lietuvoje, jis teigia, kad be kolegų ir merginų, kurias sutiko tąkart Ispanijoje, neturįs daugiau draugų. “Bet aš mėgstu keliauti, ragauti vietinį maistą, dalyvauti vietiniuose renginiuose, todėl manau, kad “LT Buddies” man suteiks galimybę dar artimiau susipažinti su kultūra ir naujais žmonėmis. Taip aš tapsiu dar panašesnis į lietuvį!” – entuziastingai teigia Jesus.

Socialiniuose tinkluose egzistuoja neformalios grupės, kur užsieniečiai užduoda klausimus dėl įvairių gyvenimo Lietuvoje aspektų, kartais organizuoja susitikimus, ieško draugų. Tačiau, pasak M. Misiulaitytės, ten lietuviai dažniausiai nedalyvauja aktyviai, todėl „LT Buddies“ sieks užpildyti šią spragą ir pasinaudoti būtent vietinių žmonių potencialu tapti geriausiu „tiltu“ į vietinį gyvenimą naujai atvykusiems.

 

Daugiau informacijos:  čia.

 

 

 

Programos „Kurk Lietuvai“ informacija.

Susiję straipsniai