2018 12 07

Talentų pritraukimas ir išlaikymas: antrasis Kauno užsienio investuotojų bendruomenės susitikimas kvietė diskutuoti apie galimybes ir iššūkius

Nuotraukos: VšĮ „Kaunas IN“ archyvas

 

Kauno užsienio investuotojų bendruomenė (angl. IBCK – International Business Community Kaunas) gruodžio 5-ąją užsienio investuotojų atstovus, verslininkus, aukštojo mokslo įstaigų atstovus ir kitus partnerius, suinteresuotus Kauno miesto verslo aplinkos klausimais, pakvietė į antrąjį bendruomenės susitikimą, kurio tema šiandien išties aktuali visiems – talentai, jų pritraukimas ir išlaikymas.

 

Antrasis IBCK bendruomenės susitikimas buvo skirtas diskutuoti šiandien dienai visiems verslams – tiek TUI (tiesioginių užsienio investicijų), tiek vietos kapitalo įmonėms – aktualia talentų tema. Konkurencija dėl rinkai reikalingas profesines kompetencijas turinčių aukštos kvalifikacijos specialistų nuolatos didėja, todėl tiek naujai į rinką ateinančioms, tiek darbo rinkos senbuvėms, vis dažniau tenka susidurti su darbo rinkos keliamais iššūkiais ir ieškoti naujų sprendimų, kurie leistų ne tik pritraukti, bet ir išlaikyti talentingiausius darbuotojus. Užsienio kapitalo įmonės dažnai naudojasi visame pasaulyje populiaria praktika ir darbuotojų paieškai bei atrankai į pagalbą pasitelkia personalo atrankos kompanijas.

 

Gruodžio 5-ąją vykusiame IBCK bendruomenės susitikime, didžiausios pagal įdarbintų kandidatų skaičių, personalo paieškos ir atrankos konsultantų dydį ir įmonės augimo tempą personalo atrankos kompanijos Lietuvoje „Alliance for Recruitment“ partneris Andrius Francas savo pranešime dalijosi įžvalgomis apie darbuotojų paklausą ir pasiūlą, darbuotojų motyvaciją, išskirtiniais darbo santykių situacijų pavyzdžiais, su kuriais kartais tenka susidurti potencialiems darbdaviams: „Kauno regionas išlieka vienas patraukliausių naujoms užsienio investicijoms ir talentų skaičiavimo prasme, pagal dirbančiųjų skaičiui vienam tūkstančiui gyventojų paslaugų centruose Kaunas nuo Vilniaus atsilieka 3 kartus, nuo Krokuvos – beveik 10 kartų: Kaune dirba 7,8, Vilniuje – 23, o Krokuvoje – net 73,2 darbuotojai vienam tūkstančiui gyventojų. Tai reiškia, kad galimybių augti šiam sektoriui tikrai yra.“ – teigia Andrius Francas, „Alliance for Recruitment“ Lietuvoje partneris.

 

Kitas, Andriaus Franco pranešime akcentuotas veiksnys, kuris turi reikšmingos įtakos šiandieninėms darbo rinkos tendencijoms – aktyvus mieste veikiančių aukštojo mokslo ir inovatyvių užsienio investuotojų bendradarbiavimas: „Šiuo metu stipriausiai čia atrodo Kauno technologijos universitetas (KTU), bet labai skatintinas būtų darbas ir su kitomis mokslo institucijomis. Labai svarbu, kad verslas dar aktyviau įsitrauktų į studijų programų keitimą, o aukštojo mokslo institucijos įtrauktų verslą į savo veiklą su moksleiviais, nes čia yra didžiausias trūkumas. Jaunimas dažnai renkasi studijas kurios yra lengvesnės, o ne tos kurios garantuoja sėkmingą ateitį.“ – įsitikinęs A. Francas.

 

Dar vienas itin svarbus, tačiau dažnai įmonių nepakankamai įvertintas veiksnys kovoje dėl talentingiausių specialistų darbo rinkoje – įmonės įvaizdis: „Verslui vis tik svarbus akcentas išlieka darbdavio įvaizdžio formavimas. Verslo sektoriuje tikrai turime padirbėti ieškodami naujų veiklų ir novatoriškų darbuotojų pritraukimo būdų, bei rūpinimosi esamais darbuotojais.

 

Taip pat turime toliau tęsti darbus sugrąžinant jaunus žmones į tėvynę po studijų ar darbo užsienyje. Tokie projektai, kad backto.lt tikrai skatina ir turime ne vieną sėkmės istoriją jau grįžusio žmogaus.“ – mintimis savo pranešime dalijosi A. Francas.

 

Antra renginio dalis – panelinė diskusija – buvo skirta išgirsti skirtingų sričių ekspertų mintis apie situaciją darbo rinkoje, pasidalinti asmenine patirtimi susijusia su darbuotojų paieška ir atranka, padiskutuoti apie valstybines iniciatyvas, padedančias užsienio kapitalo įmonėms rasti tinkamiausius darbuotojus, aukštojo mokslo programų ir paruošiamų darbuotojų skaičiaus ir kompetencijų atitikimą darbo rinkos poreikiams. Diskusijos metu mintimis dalijosi „Alliance of Recruitment“ Lietuvoje partneris Andrius Francas, Austrijos logistikos automatizavimo sistemų valdymo bendrovės „TWG Limited“ inžinerinių paslaugų centro Kaune technikos vadovas Vytautas Janilionis, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ programos „Work in Lithuania“ vadovė Aistė Macijauskaitė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Bendradarbiavimo vystymo ir karjeros centro vadovė Lina Slavickaitė, diskusijos moderatorius – vienas iš IBCK bendruomenės įkūrėjų, „Hyarchis“ atstovas Lietuvoje, Adriaan Hoogduijin.

 

„Talentų pritraukimas ir išlaikymas – viena iš tų nūdienos temų, kuri itin aktuali toli gražu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Džiaugiamės VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinama programa „Work in Lithuania“, kuri ne tik reprezentatyviai pristato tiek visos Lietuvos, tiek ir Kauno darbo rinką tarptautiniame kontekste – parodo, kad neišvykus iš Lietuvos galima sėkmingai pradėti arba tęsti karjerą tarptautinėse įmonėse. Ši programa taipogi padeda didinti šalies ir miesto patrauklumą tiek užsienio, tiek emigravusiems Lietuvos talentams.“ – įsitikinęs VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas, atliekantis direktoriaus funkcijas Tadas Stankevičius.

 

Konferencijų stiliaus erdvę renginiui suteikė ir svetingumą užtikrino viešbutis „Park Inn by Radisson Kaunas“.

Planuojama, kad trečiasis Kauno užsienio investuotojų bendruomenės susitikimas bus organizuojamas 2019-aisiais, vasario mėnesį. Daugiau apie IBCK bendruomenę Kaune, galite rasti ČIA.

 

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai