Reikšmingi skaičiai
11
-ta

vieta pasaulyje – paprastumas pradėti verslą

24
-ta

vieta pasaulyje – paprastumas vystyti verslą

3
d.d.

laikas, reikalingas verslui pradėti

21%
PVM
15%
Gyventojų pajamų mokestis
15%
Pelno mokestis – 4-tas mažiausias pelno mokesčio dydis ES šalyse
1%
Nekilnojamojo turto mokestis
00,1%
Žemės nuomos mokestis komercinės paskirties teritorijoms
30,98%
Darbdavio mokamų socialinio draudimo įmokų dydis

Darbo jėga

Kaunas visada buvo vertinamas kaip Lietuvos pramonės centras. Pagrindinė priežastis, kuri padeda Kaunui neužleisti lyderio pozicijos pramonės srityje, yra mieste esantys talentai. Kaune veikiančios profesinio ir aukštojo mokslo įstaigos ruošia aukštos kvalifikacijos specialistus, kurie nuolat siekia tobulėjimo. Jų įgytos kompetencijos atitinka mieste veikiančių įmonių poreikius. Džiuginanti tendencija Kaune – net vienas iš keturių studentų renkasi inžinerinės srities studijas ir šis skaičius kasmet auga.

Nedarbo lygis
  Darbuotojai verslo paslaugų centurose 1000 gyventojų, 2016
   Vidutinis atlyginimas, EUR

     BVP gyventojui, k EUR

     Statistikos departamento duomenimis, 2011 m. pradžioje Kauno miesto regione buvo įregistruota 17 661 įmonė, iš jų 4898 įmonės, užsiimančios didmenine ir mažmenine prekyba bei transporto priemonių remontu, 3484 – nekilnojamojo turto nuoma ir vystymu, 1664 – apdirbamąja pramone, 1316 – statyba, o 6299 įmonės užsiima kita veikla.

      Modernių verslo centrų plotas, kv.m

      Kauno nekilnojamojo turto rinka auga – šiuo metu mieste vystomi 22 verslo centrų projektai, kurie iki 2018 metų sukurs 130 tūkst. kv. m naujų ir modernių, verslui pritaikytų biuro patalpų.