Talentų ugdymas
KTU informacija.
2022 06 08
100+ metų progreso KTU parodoje Kauno centre

Šiais metais, minint Lietuvos universiteto (LU) 100-metį, Kauno technologijos universitetas (KTU) pristato parodą, kurioje su pasididžiavimu prisimenama praeitis bei įsivaizduojama ateitis, technologijų ir visuomenės raidą iliustruojant KTU akademinės bendruomenės pasiekimais.

 

1922 m. vasario 16 d. Aukštųjų kursų pagrindu įkurto Lietuvos universiteto dvasia ir šiandien gyva Kauno technologijos universitete (KTU). Prabėgus šimtui metų, universitetas su pasididžiavimu žvelgia į savo istoriją ir dabartį, kurios perteikiamos fotografijų parodoje ant buvusio prekybos centro „Merkurijus“ statybvietės tvoros.

 

Istorinių ir dabarties akimirkų sugretinimas

„Parodos, skirtos Lietuvos universiteto šimtmečio minėjimui, metu Kauno miesto gyventojai ir svečiai gali susipažinti ne tik su istoriniais kadrais ir įsimintinomis akimirkomis iš universiteto gyvenimo, bet kartu ir žvilgtelėti į visapusišką progresą ir drąsius KTU žingsnius į ateitį“, – apie parodą pasakoja KTU rinkodaros projektų vadovė Rūta Repovienė.

 

Pasak R. Repovienės ši paroda puikiai iliustruoja KTU vertybes – žingeidumą, bendrystę ir meilę technologijoms, kurios išryškėja, sugretinant istorines ir dabarties akimirkas. Jos nekinta – apibūdina universitetą tiek dabar, tiek ir prieš 100 metų.

 

„Nuo pat idėjos gimimo žinojome, kad norime parodyti KTU šventes, infrastruktūrą, studijų procesą, laisvalaikį, laboratorijas, karjeros galimybes, vertybes ir kitus nekintančius dalykus“, – tęsia rinkodaros projektų vadovė.

 

Laisvės alėjoje prie pat fontano esančioje parodoje Kauno miesto gyventojai galės stebėti KTU progresą: nuo aktų salės iki sausakimšos arenos, nuo pastato iki miestelio, nuo kovų už laisvę iki palaikymo kovojantiems, nuo nepajudinamų suolų iki kūrybinių erdvių.

 

100+ metų progreso

Prieš 100-tą metų Lietuvos universitete kūrėsi lietuviška mokslo terminija ir naujos mokslo šakos, reikalingos Lietuvos ekonomikai ir pramonei stiprinti; buvo išleisti pirmieji vadovėliai lietuvių kalba, suburti pirmieji lietuviški mokslo centrai, brendo žymiausi pirmosios nepriklausomybės moksliniai ir kultūriniai sąjūdžiai, dėstė žinomi Lietuvos ir Europos intelektualai, filosofai, aukščiausi šalies pareigūnai, valstybės veikėjai.

 

Lietuvos universitetas (LU) buvo liberalus ir modernus, unikalus savo laisva ir bendruomeniška dvasia, betarpišku profesūros ir studentų bendravimu, puoselėjantis šalies kultūrą, istorinę atmintį. Iš jo vėliau „gimė“ KTU.

 

Šiemet minimas LU įkūrimo šimtmetis svarbus ne tik dėl pačios organizacijos įkūrimo fakto, bet dėl to, ką šiame universitete dirbę žmonės nuveikė Lietuvos labui ir valstybės identiteto formavimui. Tarpukario metu pradėti darbai, moksliniai tyrimai ir akademinės tradicijos buvo tęsiamos net ir okupacijos laikotarpiu.

 

Iš 1922 m. įkurto Lietuvos universiteto kilusios aukštosios mokyklos ir šiandien jame atpažįsta savo ištakas bei su juo sieja savos istorijos tarpsnius. Tarp jų ir – KTU, besididžiuodamas savo istorija bei prie universiteto tobulėjimo prisidėjusia akademine bendruomene.

Šaltinis: KTU iliustracijos.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: