Verslas
Kaunas IN
2024 06 07
Antreprenerystės galimybių mugėje Kaune – dėmesys ukrainiečių Lietuvoje verslumo įgūdžiams stiprinti
Pirmadienį Tech-Park Kaunas, bendradarbiaudamas su kitomis iniciatyvą palaikančiomis organizacijomis, surengė Antreprenerystės galimybių mugę Kaune, kurios metu kvietė ukrainietes stiprinti verslumo įgūdžius ir spartinti verslo augimą. Renginyje dalyvavusios ukrainietės verslininkės dalinosi iššūkiais, su kuriais susiduria pradėdamos verslą, konsultavosi dėl įmonių steigimo.
Startuolių bendruomenės įsitraukimas
Renginį atidarė startuolių bendruomenę koordinuojančio Tech-Park Kaunas direktorius, Paulius Nezabitauskas, pabrėždamas verslo augimo skatinimo priemonių ir inkubavimo programų vertę. Jis pažymėjo, kad šios programos yra labai svarbios ne tik steigiant įmonę, bet ir kuriant stiprų socialinį tinklą, kuris palaiko verslininkų motyvaciją bei pasitikėjimą savo idėjomis.
„Geopolitinė situacija sparčiai kinta, tai kelia iššūkių smulkiajam verslui, verčia nuolat ieškoti naujų sprendimų, prisitaikyti ir atrasti savo unikalumą. Nuolat keičiasi ir verslo valdymo praktika bei teisinis reglamentavimas, todėl svarbu atnaujinti žinias ir įgyti naujų įžvalgų iš naujausias verslumo praktikas taikančių ekspertų”, sakė P. Nezabitauskas.
Įžvalgomis dalinosi garsių kompanijų lyderės
Svitlana Knyzhka, Ukrainos siuntų logistikos bendrovės „Nova Post“, veikiančios Baltijos šalyse, generalinė direktorė, pasidalijo savo profesinio augimo istorija. Jai vadovaujant įmonė padvigubino pardavimus ir pritraukė 15 pagrindinių Ukrainos farmacijos rinkos dalyvių.
„Dirbti ir bendradarbiauti konkurencinėje aplinkoje yra didelis iššūkis. Bendruomenės parama ir asmeniniai patarimai yra neįkainojami. Pradedančiai verslininkei labai siūlau nesiimti visko daryti vienai, o ieškoti paramos ir atrasti bendruomenes”, pastebėjo S. Knyzhka. Ji padėjo „Nova Post“ tinklą išsiplėsti Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje, įskaitant partnerystę su didžiausiomis internetinėmis platformomis, tokiomis kaip „No Other“ ir „Daliubaze.lt“.
Suvienijo skirtingas organizacijų perspektyvas
Tech-Park Kaunas bendradarbiavo su „Ukreate Hub“, Pabėgėlių taryba Lietuvoje ir Labdaros ir paramos fondu „Frida“, kad pristatytų verslo paramos priemones ir iniciatyvas pradedantiesiems verslininkams. Renginio metu savo konsultacines paslaugas pristatė Inovacijų agentūros, „ChangeMakers’ON“, Kauno technologijos universiteto, VDU Teisės klinikos, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kauno klientų aptarnavimo departamento ekspertai.
„Pastebime tendenciją, kad Lietuvoje verslo pradžia lengvesnė toms, kurios prisijungia prie bendruomenių, noriai besidalinančių savo patirtimi ir patarimais. Kvietėme į ukrainietėms skirtą verslo inkubavimo programą, kurioje kuriame tokią patirtį, kad būtų naudinga ne tik mokytis, bet ir megzti vertingus kontaktus, verslui augti naujose rinkose“, – sako Živilė Paužaitė, viena iš pagrindinių organizatorių, Tech-Park Kaunas kokybės vadovė ir „Interreg BJR“ programos „BSI_4Women“ projekto verslo inkubavimo programos atstovė.
Verslų idėjos kyla iš mėgstamos veiklos
Mugės dalyvės noriai tyrinėjo verslo galimybes Lietuvoje, sužinojo apie verslo plėtros priemones ir verslumo įgūdžių programas. Daugelis iniciatyvų pritaikytos Lietuvoje įsikūrusioms moterims, įskaitant vaikų priežiūros paslaugas, psichologinės adaptacijos naujoje šalyje priemones ir kitas aktualias temas.
„‚Ukreate Hub‘ suteikia daugiau galimybių, pristatydamas verslo plėtros priemones ir verslumo programas, ypač aktualias besidominčioms verslo pradžia Lietuvoje. Šią vertę iliustravo neseniai verslo įgūdžių programą baigusios alumnės. Jos džiaugiasi galėdamos savo pomėgius paversti verslu. Pavyzdžiui, Svitlana, kuri mugėje Kaune pristatė savo zefyrų verslą, ne tik įtvirtino savo prekės ženklą, bet ir gavo vertingų pirminių rinkos atsiliepimų”, – sakė kita pagrindinių organizatorių, „Ukreate Hub“ projektų koordinatorė Kseniia Nezhyva.
Susiduria su papildomais iššūkiais
Pabėgėlių taryba Lietuvoje programų koordinatorius Akhtar Mohammad Akhgar atkreipia dėmesį į Tarybos įgyvendinamo projekto metu atlikto tyrimo, skirto verslininkų, ypač pabėgėlių, poreikiams ir iššūkiams apžvelgti, išvadas. „Tyrimas atskleidė, kad pagrindiniai iššūkiai yra galimybė gauti finansinę paramą ir finansavimą, informacijos apie verslo ekosistemą trūkumas, kalbos barjerai ir kultūriniai skirtumai, trukdantys pabėgėliams pradėti verslą“, – pastebi A. M. Akhgar.
Mugėje dalyvavusi fondo „Frida“ komanda dirba su moterimis, išgyvenančiomis potrauminę patirtį ir neužtikrintumą dėl savo ateities. Fondo atstovės sako, kad, nors yra sėkmės pavyzdžių, tačiau veiksminga integracija dažnai tampa iššūkiu.
„Ko labiausiai trūksta, tai – universalių mokymo ir įdarbinimo programų, kurios galėtų būti pritaikomomis tiek Lietuvoje, tiek kitoje šalyje, tiek karui pasibaigus, tiek tebevykstant. Norint paskatinti moteris kurti savo verslus, būtina joms garantuoti kokybišką vaikų priežiūrą. Labiausiai pasiteisina ilgalaikės, tęstinės veiklos, nes užtrunka laiko, kol ukrainietės susipažįsta ir įsitraukia”,  –  pastebi fondo „Frida“ direktorė Daiva Baranauskė.
Ši Antreprenerystės galimybių mugė yra sausį Vilniuje vykusio renginio ir bendradarbiaujančių organizacijų iniciatyvų tęsinys. Organizatorių komanda planuoja ir rudens sezono metu vyksiančiose galimybių mugėse apžvelgti aktualiausias verslumo skatinimo priemones, konsultacijų sesijas bei kontaktų užmezgimo renginius.
Šaltinis: Tech-Park Kauna

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: