Verslas
2021 11 09
Baltijos Asamblėjos premija apdovanota Kauno įmonė „iDenfy“

Lietuvoje įkurta tapatybės patvirtinimo įmonė „iDenfy“ tapo renginio laureate ir buvo apdovanota Baltijos Inovacijų Premija už išskirtinius pasiekimus inovacijų ir technologijų srityse bei Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimą vystant inovacijas ir technologijas.

 

„Gauti Baltijos Asamblėjos premiją – didžiulė garbė. Tapimas laureatais leidžia mums suprasti, kad, kaip įmonė, judame tinkama kryptimi. Kiekvienas komandos narys į organizacijos vystymąsi įdėjo daug darbo ir pastangų, todėl mums labai džiugu žinoti, kad šios pastangos atsipirko su kaupu ir buvome įvertinti. Taip pat norėtume pasveikinti kitų Baltijos šalių įmones Integris ir Bisly”, – komentarais dalinosi „iDenfy“ verslo plėtros vadovas Darius Šultė.

„iDenfy“ savo veiklą pradėjo 2017 ir ganėtinai sparčiai užsitikrino sau vietą tarp stipriausių varžovų tapatybės patvirtinimo rinkoje. Šiuo metu įmonė turi daugiau nei 300 partnerių visame pasaulyje, kuriems teikia dirbtinio intelekto sprendimais grindžiamą asmens tapatybės patvirtinimo, bei pinigų plovimo ir sukčiavimo prevencijos paslaugas.

Sukčiavimo plitimą „iDenfy“ įvardija kaip vieną svarbiausių ir skaudžiausių problemų šiandieniniame skaitmenizuotame pasaulyje. Situacijos negelbsti ir pasaulyje siaučianti pandemija, kurios metu sukčiavimų skaičius skaitmeninėje erdvėje ženkliai išaugo. Reaguodama į prastėjančią padėtį, įmonė išgrynino dabartinę savo misiją: tapatybės tvirtinimo ir sukčiavimo bei pinigų plovimo prevencijos priemones paversti plačiai prieinamomis.

Šiemet Lietuva patyrė ir vis dar kovoja su nelegalių migrantų srautais iš kaimyninių valstybių, daugiausiai iš Baltarusijos. Siekdama padėti valstybei susitvarkyti su šia krize, „iDenfy“ siūlė vyriausybei savo biometrinį tapatybės patvirtinimo sprendimą – naudodamiesi įmonės technologija pasienio pareigūnai galėtų nuskaityti kiekvieno pasienį kertančio žmogaus veidą bei susieti jį su duomenų bazėmis nurodančiomis asmens tautybę ir imigracijos statusą. Siūloma priemonė taip pat galėtų būti naudojama patvirtinti imigrantų tapatybės dokumentų autentiškumą.

„iDenfy“ taip pat kūrė sprendimus galinčius padėti kovoti su pandemija. 2020-aisiais organizacija pateikė du pasiūlymus Jungtinės Karalystės vyriausybei, siekiančiai pažaboti COVID-19. Vienas iš sprendimų buvo skirtas padėti prižiūrėti valstybės piliečius, kuriems privaloma izoliacija; kitas sprendimas turėjo užtikrinti patikimą imuniteto paso sukūrimą.

Dvi įmonės iš Latvijos ir Estijos taip pat tapo Baltijos Asamblėjos Premijos laureatėmis. Latvijoje Premija už inovacijas atiteko „Integris“, Estijoje – „Bisly“.

 

Baltijos Asamblėjos premijų skyrimo ceremonija pirmą kartą buvo surengta 1992-aisiais. Ji skirta apdovanoti ryškiausias Baltijos valstybių asmenybes literatūros, mokslo, menų ir inovacijų srityse. Šiemet ceremonija vyko lapkričio 4-ąją, Vilniuje, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: