Verslas
"NFQ Technologies".
2022 06 21
Didžiosios Europos IT įmonės susitelkė padėti Ukrainai

Susibūrę didžiosios Europos IT įmonės bei jų investuotojai įkūrė naują labdaros organizaciją „OneUkraine“, kuri teikia humanitarinę pagalbą nuo karo Ukrainoje kenčiantiems žmonėms. Tarp dešimties „OneUkraine“ įkūrėjų — ir Lietuvos bei Vokietijos kapitalo programinės įrangos kūrėja NFQ bei didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos sistema HomeToGo.

 

Pagrindiniai „OneUkraine“ tikslai: reaguoti į ekstremaliąją situaciją, evakuoti karo pabėgėlius ir teikti humanitarinę pagalbą Rusijos užpultai šaliai. Iš karo siaubiamos Ukrainos organizacijos dėka jau evakuota  5 500 žmonių. Daugiausia jų —  moterys su mažais vaikais. „OneUkraine“ pasirūpino, jog į šalį taip pat būtų nugabenta humanitarinės pagalbos už 4 milijonus eurų.

 

„Nuo pat karo pradžios finansiškai remiame organizacijas, padedančias Ukrainai kovoti už mūsų visų laisvę. Ilgainiui nusprendėme vienytis su kitomis Europos IT įmonėmis ir kartu dar intensyviau organizuoti paramą karo niokojamai šaliai“, —  apie sprendimą įkurti  „OneUkraine“ pasakojo Paulius Insoda, NFQ CEO.

 

Padėjo įsteigti pirmąją ukrainiečiams skirtą mokyklą Lietuvoje

 

Tai —  ne pirmoji pagalbos Ukrainai iniciatyva, prie kurios prisideda NFQ. Dar kovo mėnesį drauge su „Herojaus mokykla“, HomeToGo, kitomis įmonėmis bei privačiais investuotojais NFQ padėjo įsteigti „Heroiam slava“ mokyklą Kaune. Čia visi mokiniai ir mokytojai — nuo karo pabėgėliai iš Ukrainos. Ankstyvą pavasarį atsidariusią mokyklą pradėjo lankyti 90 mokinių. Šiandien „Heroiam slava​​“ mokosi 180 ukrainiečių. NFQ bei HomeToGo skiriamas finansavimas užtikrina mokytojų atlyginimus, mokinių mokymosi įrankius bei ekskursijų organizavimą visiems ateinantiems metams. „Kartu su partneriais sukūrėme tarsi ukrainiečių salą mūsų valstybėje. Vaikai čia dėstomų dalykų mokosi ukrainiečių kalba, juos moko 26 mokytojai iš Ukrainos. Taip nuo karo bėgantiems žmonėms kuriame darbo vietas bei erdvę puoselėti ukrainiečių kultūrą“, —  pasakojo „Herojaus mokyklos“ direktorius Andrius Pelegrinas.

 

Rėmė ir kitas pagalbą Ukrainai teikiančias organizacijas

 

NFQ reikšmingai prisidėjo ir prie tarptautinio labdaros fondo „Pagalbos sparnas“ veiklos. Fondas organizuoja pagalbos misijas į Ukrainą, kurių metu į šalį gabena humanitarinę paramą, o iš jos parveža moteris bei vaikus. Labdaros fondas į karo niokojamą šalį suorganizavo jau 12 humanitarinės pagalbos konvojų, kurių metu į Lietuvą, Austriją bei Vokietiją pargabeno 1823 žmones. NFQ bei HomeToGo taip pat organizuoja maisto tiekimą Kaune buvusio „Centre Hotel“ viešbučio patalpose apsistojusioms Ukrainiečių šeimoms. „Mes suorganizavome maisto tiekimą, konsultaciją, kaip optimizuoti produktų naudojimą bei laikymą, kartu su kolegomis viešbutyje gyvenantiems žmonėms bei „Heroiam slava​​“ mokiniams rinkome labdarą: drabužius, žaislus, knygas — daiktus, kurie gali praversti į šalį atvykusiems žmonėms“, —  pasakojo HomeToGo administratorė Alma Vilkoicaitė.

 

Visus, besidominčius „OneUkraine“ veikla ir norinčius prisidėti prie jos prisidėti, maloniai kviečiame apsilankyti oneukraine.com.

 

Živilė Barkauskaitė

Senior Communication Manager

NFQ Technologies

Phone: +37062345531

E-mail: Zivile.Barkauskaite@nfq.lt

Šaltinis: "NFQ Technologies" nuotrauka.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: