fbpx
Kauno startuoliai
Kaunas IN
2025 03 24
Dveji „Startup Social Kaunas“ metai: bendruomenė, kuri augina verslus

Jau dvejus metus Kauno startuolių bendruomenę jungia „Startup Social Kaunas“ – reguliarūs, kiekvieną mėnesį vykstantys susitikimai, suteikiantys erdvę, balsą ir galimybę megzti kontaktus visiems, kurie dirba ar dar tik galvoja pradėti veiklą startuoliškoje ekosistemoje.

 

Kaip sako šių renginių sumanytojas ir realizuotojas, VšĮ „Kaunas IN“ Verslo skyriaus investicinės aplinkos projektų vadovas Gytautas Kulakaukas, prieš dvejus metus idėją organizuoti šiuos susitikimus padiktavo matymas, kad Kaune reikia vietos, kur susitiktų, bendrautų ir bendradarbiautų startuolių ekosistemos dalyviai.

 

„Tad ir mūsų švenčiama simbolinė veiklos dvejų metų sukaktis iš tiesų nėra apie mus, bet apie visą bendruomenę, kuri kartu augo, kūrė idėjas ir ieškojo sprendimų,“ – sako Gytautas, prisimindamas, kad pirmajame renginyje apsilankė keliolika dalyvių – o dabar jų kas mėnesį sutraukiama po 100-150.

 

„Ir šiandien auditorijoje matau ne vieną veidą, kuris dalyvavo pačiame pirmajame startuolių susitikime – manau, tai yra dar vienas įrodymas, kad kažką darome teisingai ir kuriame tai, ko iš tiesų reikia. Juk startuolio vystymas nėra lengvas procesas: kažkam trūksta komandos, kažkam aiškaus verslo modelio, o kažkam tiesiog tinkamos aplinkos, kurioje galėtum pasidalinti idėjomis ir sulaukti vertingų patarimų. Mūsų tikslas ir buvo sukurti tokią aplinką, kurioje kiekvienas galėtų atrasti bendražygių, mentorių ir potencialių partnerių“, – pradžią prisimena organizatoriai.

 

Kaip sako G. Kulakauskas, ir patys susitikimų organizatoriai veikė kaip startuolis: klausydamiesi auditorijos, testuodami idėjas, išbandydami įvairius formatus (nuo paskaitų iki didžėjaus grojimo), tobulindami „produktą“, kad kiekvienas susitikimas taptų naudingas dalyviams.

 

Gytautas Kulakauskas

 

Tarp šventinio renginio dalyvių buvo ir ne vienas sėkmingo startuolio įkūrėjas: paklausti, kodėl dalyvauja „Startup Social Kaunas“ susitikimuose, jie vardijo tiek apčiuopiamas naudas – nuo vertingų kontaktų iki pritrauktų investicijų, tiek netiesioginę vertę – įkvėpimą ir mokymąsi iš panašiu keliu einančių kolegų pasiekimų bei klaidų, kuriomis šie atvirai dalijasi su kitais bendruomenės nariais.

 

Viena dalyvių – dr. Neringa Šeperienė, biomedicinos mokslų daktarė ir startuolio „BrachyDose“ vadovė. Jos komanda kuria inovatyvų jonizuojančiosios spinduliuotės detektorių, padedantį užtikrinti saugesnį vėžio gydymą spinduline terapija. Ši technologija ne tik pagerina gydymo tikslumą, bet ir sumažina šalutinį poveikį pacientams, o „BrachyDose“ jau yra tapę pavyzdžiu, kaip Kaune gimusius aukštosios technologijos kuria tarptautinį poveikį sveikatos sektoriuje.

 

„Šiuose startuolių bendruomenės renginiuose dalyvauju nuo pat jų atsiradimo ir labai džiugina tai, kaip per pastaruosius dvejus metus augo mūsų bendruomenė. Bene didžiausia jų vertė – galimybė asmeniškai, akis į akį susipažinti su kitais Kauno startuoliais, dalintis patirtimi ir užmegzti naudingus ryšius. Juk neretas atvejis, kai apie gretimoje gatvėje dirbantį startuolį sužinodavai tik jį sutikęs Los Andželo ar Londono renginyje – o dabar turime platformą bendrauti čia, Kaune, ir ji veikia labai efektyviai“, – pasakoja Neringa.

 

dr. Neringa Šeperienė

 

Kitas „Startup Social Kaunas“ bendruomenės narys, Edvinas Grauželis – biotechnologijų startuolio „Nanologistics“ bendraįkūrėjas. Ši įmonė kuria pažangias liposomines technologijas, leidžiančių efektyviau pernešti veikliąsias medžiagas organizme, savo veikla rodydami, kaip Kaune vystomos aukštos pridėtinės vertės biotechnologijos gali konkuruoti pasaulinėje rinkoje.

 

„Pirmą kartą apsilankiau „Kaunastic Startups Meetup“ renginyje praėjusių metų liepą ir nuo tada stengiuosi nepraleisti nė vieno susitikimo. Šie renginiai padeda ne tik jaustis bendruomenės dalimi, bet ir atveria naujas galimybes. Pavyzdžiui, būtent čia užmezgėme ryšį su potencialiais investuotojais, su kuriais prasidėjo labai konkreti diskusija apie mūsų technologijos vystymą ir galimas investicijas“, – apie susitikimų suteiktas galimybes pasakoja Edvinas.

 

Edvinas Grauželis

 

Nepraleisti nei vieno renginio nuo pat jų atsiradimo stengiasi ir šeimos verslu tapusį startuolį „MBito“ auginantys Vilius Vaičiūnas ir Ieva Vaičiūnė. Jų sukurtas išmanusis diagnostikos įrenginys leidžia ne tik diagnozuoti automobilio sistemas, bet ir keisti parametrus koduojant, aktyvuoti vartotojo norimas funkcijas vos keliais paspaudimais savo išmaniajame telefone.

 

„Pradėję kurti startuolį, abu atėjome iš tradicinių verslo sričių, todėl absoliučiai neturėjome patirties startuoliškoje ekosistemoje. Tačiau būtent šie susitikimai tapo mums didele pagalba: gavome atsakymus į visus pirminius klausimus ir sutikome reikalingus žmones,“ – pasakoja Vilius.

 

Pasak Ievos, tokie renginiai leidžia greitai susirasti kontaktus, kurie gali padėti išspręsti bet kokią problemą: „Kažkas juokavo, kad geras pažinčių tinklas yra toks, kai per penkias minutes gali išspręsti problemą ar rasti reikiamą žmogų vienu skambučiu – Kauno startuolių bendruomenėje mes jaučiamės būtent taip“.

 

Vilius Vaičiūnas ir Ieva Vaičiūnė

 

Pasak kalbintų ir renginyje pasisakiusių startuolių, „Kaunastic Startups Meetup“ renginiai prisideda prie stipresnės ir labiau susivienijusios bendruomenės kūrimo. Tai skatina ne tik individualių įmonių augimą, bet ir visos ekosistemos plėtrą, pritraukiant naujus talentus ir investicijas į Kauną. O „Kaunastic Startups Meetup“ susitikimai ne tik padeda individualiems verslams augti, bet ir stiprina visą miesto inovacijų ekosistemą.

 

Šaltinis: Kaunas IN

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: