Hakatonas
Organizatorius
Devbridge
„Devbridge“ programinės įrangos testuotojų organizuojamas hakatonas
2021 11 13

Programinės įrangos testuotojai šiandien IT rinkoje yra ne tik populiarūs, bet ir labai reikalingi. Jų kompetencijos aktualumas jau nebekelia klausimų, o poreikis jaučiamas globaliu mastu visame pasaulyje. Žinių pasidalijimo kultūrą tarp programinės įrangos testuotojų skatinanti JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge“ lapkričio 13 dieną kviečia virtualiai susiburti visus profesionalius testuotojus ir registruotis į tradicija tapusį profesionalų hakatoną.

 

Siekia suvienyti profesionalius šalies testuotojus

IT įmonė „Devbridge”, atsižvelgdama į naujausias sektoriaus perspektyvas testavimo srityje, vis daugiau investuoja į testuotojų kompetencijų tobulinimą ir žinių pasidalijimo kultūros bendruomenėje puoselėjimą.

Šiuo metu „Devbridge“ dirba daugiau nei 100 testuotojų, pasiskirsčiusių įvairiose komandose, Lietuvos biuruose Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje bei kaimyninėje Varšuvoje. Testavimo praktikoms „Devbridge“ įmonėje vadovaujantis Nikolajus Tolkačiovas sako, kad šiandien būsimajam testuotojui reikia mokėti spręsti sudėtingus testavimo srities galvosūkius, pasislėpusius programinėje įrangoje, tačiau ne mažiau svarbu gebėti greitai mokytis ir nuolat tobulėti.

N. Tolkačiovo teigimu, testavimas yra viena iš tų sričių, kuri itin sparčiai tobulėja, todėl didelei įmonės testuotojų bendruomenei ir kilo mintis surengti hakatoną, kurio metu būtų sprendžiamos profesinių iššūkių reikalaujančios nekasdieninės ir įdomios užduotys.

„Šiemet mūsų hakatonas išeis už standartinio formato ribų. Net ir didžiausiems profesionalams pažersime iššūkių. Nesvarbu, kaip gerai mokate automatizuoti, tai dar nėra sėkmės garantas, kad jums pavyks laimėti. Nuotolinio hakatono metu užduotys pareikalaus kūrybinio mąstymo ir reikės surasti efektyviausią sprendimą“, – apie renginio formatą pasakojo vadovas.

 

Užduotys pareikalaus kūrybinių sprendimų

Vieno iš renginio iniciatorių ir daugkartinio Lietuvos hakatonų laimėtojo Martyno Lunecko teigimu, sulaukę puikių praėjusių metų hakatono įvertinimų, nusprendėme ir šiemet praskaidrinti programinės įrangos testuotojų kasdienybę.

„Šiais metais hakatonas bus prieinamas visiems Lietuvos testuotojams. Mes jį perkeliame į virtualią erdvę ir nors tai bus komandinis renginys, registruotis į renginį galės ir pavieniai dalyviai, kuriuos subursime į komandas atsitiktine tvarka. Kaip ir praėjusiais metais testuotojai galės pritaikyti savo testų automatizavimo žinias, sprendžiant įvairius uždavinius. Tai yra ne tik puiki galimybė susirasti naujų bendraminčių, bet ir puikiai praleisti laiką. Visų dalyvių laukia staigmenos – šaunūs prizai ir gera nuotaika“, – vardijo „Devbridge“ įmonės testuotojas M. Luneckas.

Anot M. Lunecko, kaip ir praėjusiais metais renginio dalyvių lauks įdomios ir kūrybiškos užduotys.

„Praėjusiais metais reikėjo automatizuoti gyvatėlės žaidimą, pamatėme daug skirtingų algoritmų kaip tai galima automatizuoti, vieni paprastesni,  kiti – sudėtingi. Vieni turi 100 proc. laimėjimo tikimybę, o kiti – ne. Vienos komandos stengėsi optimizuoti ir ieškoti greičiausio būdo laimėti žaidimą, kiti elgėsi lėtai apgalvodami sprendimus ir tai padaryti su skirtingais įrankiais. Man buvo labai įdomu stebėti gudrius sprendimus, kurie sukelia „Oho“ emociją. Tikiu, kad ir šiais metais patirsiu dar daugiau tokių gerų emocijų“, – pasakojo testuotojas.

Organizatorių teigimu, šiais metais jau yra paruošti dar įdomesni uždaviniai, kurie visus privers gerai pasukti galvą.

„Šiemet dalyviai taip pat galės naudoti savo mėgstamiausius įrankius užduoties tikslui pasiekti. Laukiame visų, kurie turi automatizavimo patirties ir nori išbandyti  jėgas sprendžiant sudėtingus uždavinius bei šauniai praleisti laiką. Man labai patinka konceptas, kurį sugalvojo organizatorių komanda ir smagu, kad mūsų testuotojai yra motyvuoti ir patys savarankiškai jau dvejus metus iš eilės organizuoja šį renginį. Taip yra suburiami bendraminčiai, kurie dirba kartu, pamato kaip kitos komandos sprendžia tas pačias problemas, susipažįsta su kitais stipriais IT specialistais ir būna motyvuoti dar labiau gilinti savo žinias“, – džiaugėsi N. Tolkačiovas.

 

Užmezgė partnerystę su pasauline testuotojų bendruomene

Specialistams tobulėti testavimo srityje padeda ir bendradarbiavimas su pasaulinėmis organizacijomis. Viena jų – „Ministry of Testing“ – pelno nesiekianti organizacija, kurios pagrindinis tikslas – burti gabiausiųjų testuotojų bendruomenę visame pasaulyje ir drauge tobulinti testavimo procesus, ieškoti įdomių idėjų bei testavimo praktikų naujovių.

Anot N. Tolkačiovo 2019 metais prasidėjusi partnerystė atvėrė ne tik prieigą prie „Ministry of Testing“ sukaupto profesinės medžiagos archyvo, bet ir prisidėjo prie specialistų ugdymo bei naujų idėjų populiarinimo.

„Tapome ne tik pirmieji Lietuvoje, bet ir vienintelė bendruomenė iš visų Baltijos šalių, kurios darbuotojai buvo pasirinkti bendradarbiavimui. Keturis kartus per metus kviečiame visus testuotojus į renginius. „Ministry of Testing“ susitikimai šiuo metu organizuojami nuotoliniu būdu, tačiau sulaukia didelio dalyvių susidomėjimo bei įsitraukimo. Tikimės, kad tai padės augti testuotojų profesionalų bendruomenei Lietuvoje ir skatinti žinių pasidalijimo kultūrą tarp mūsų profesijos atstovų“, – privalumus vardijo N.Tolkačiovas.

 

Norintys dalyvauti hakatone turi suskubti registruotis į komandas ar pavieniui iki lapkričio 10 d. Pirmųjų vietų laimėtojų laukia solidūs prizai bei siurprizai viso renginio metu.

Daugiau informacijos apie „Devbridge“ testuotojų hakatoną rasite ČIA.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: