Tvarumo hakatono programa skirta tiems, kas nori kurti novatoriškus sprendimus tvarumo ir aplinkosaugos klausimais, padėti spręsti opias visuomenės problemas įgalinant naujausius technologijos sprendimus ir galimybes.
Hakatone gali dalyvauti pavieniai asmenys ir komandos.
Komandos turi sudaryti nuo 4 iki 6 žmonių
“INNOVATION HACK. Society goes green!” iššūkiai:
„INNOVATION HACK“ metu ieškoma būdų efektyviai naudoti ir perdirbti žaliavas, užtikrinti laukinės gyvūnijos saugumą ir komfortą, mažinti taršą ir efektyviai fiksuoti pažeidėjus, keisti miestų infrastruktūrą siekiant taršos mažinimo ir dar daug kitų sprendimų kurie pasitarnautų žmonijos ekologinio pėdsako mažinime.
Iššūkis #1. Kaip ir kokias žaliavas galėtume panaudoti efektyviau, kad mažėtų toksiškų žaliavų naudojimas. Ieškomas sprendimas: efektyvus toksiškų žaliavų keitimas netoksiškomis taip siekiant pašalinti toksiškų žaliavų reikalingumą.
Iššūkis #2. Kaip panaudoti ir pritaikyti naujas technologijas tam, kad jomis būtų galima užtikrinti valstybės sienos saugumą ir nelegalios veiklos pasienio ruože fiksavimą tvariai, bei mažinant kišimąsi į natūralų pasienio ruožo gyvūnijos gyvenimą (natūralių migracijos takų išsaugojimas, jauniklių saugumas, gyvūnus baidančių/gąsdinančių garsų vengimas)? Ieškomas sprendimas: įrankis/priemonė, leidžianti užtikrinti pasienio ruožo saugumą ir pažeidimų fiksavimą tvariais būdais užtikrinant pasienio ruožo gyvūnijos saugumą ir komfortą.
Iššūkis #3. Kokiomis technologiškai pažangiomis priemonėmis galima užtikrinti aplinkos teršimo mažinimą ir taršos pažeidėjų fiksavimą iš oro? Ieškomas sprendimas: technologiškai pažangi priemonė padedanti mažinti aplinkos taršą ir galinti fiksuoti pažeidimus nuotoliniu būdu iš oro.
Iššūkis #4. Kaip turėtų keistis miestų infrastruktūra bei kokius naujus energijos šaltinius ir (ar) priemones galėtume pradėti naudoti, kad transporto eismas taptų efektyvesnis, o tarša miestuose mažėtų? Ieškomas sprendimas: miestų infrastruktūros pokyčiai kurie padėtų miestuose transportui judėti efektyviau taip mažinant taršą.
Iššūkis #5. Kaip įtraukti daugiau žmonių į atliekų surinkimą bei rūšiavimą ir sėkmingai integruoti technologines naujoves šioje srityje? Ieškomas sprendimas: Mobilių aplikacijų kūrimas atliekų surinkimo geimifikacijai, SMART funkcijų diegimas į atliekų konteinerius.
Iššūkis #6. Pasiūlyk pats!
Veiklos vyks: lapkričio 19-21 d.
Kur: KTU „Santakos“ slėnis, K. Barškausko g. 59, Kaunas
Dalyviai, renginio metu turi turėti galiojantį skaitmeninį COVID sertifikatą!
Registracija: https://forms.gle/ykohpLh5ohACXzfv7
Daugiau informacijos: https://www.innovationhack.lt/
https://www.facebook.com/events/567036491222024
Jei turite klausimų, susisiekime: Tomas Proscevičius, tomas.proscevicius@ktu.lt, +370 61247594