Seminaras
Organizatorius
Devbridge
„Kubernetes Kaunas“
2022 01 12
19:00 - 21:00

Sausio 12 d. visus technologijų entuziastus virtualiai kviečia susiburti atsinaujinęs „Kubernetes Kaunas“ bendruomenės renginys. Organizatoriai žada ne tik įtraukiančius pranešimus, kur dalysis sukauptomis žiniomis ir profesine patirtimi, bet taip pat atskleis naujus „Kubernetes“ ir visų technologijų, kurios susijusios su šia sistema pritaikymo scenarijus ir būdus.

 

Idėją parsivežė iš Berlyno

Anot IT įmonės „Devbridge“ debesijos sprendimų architekto Tomo Adomavičiaus, idėja sukurti „Kubernetes“ technologijos entuziastams skirtą renginį gimė dar dirbant programuotoju Vokietijoje.

„Kai dirbau Berlyne, tokie žinių ir kompetencijų pasidalijimo renginiai buvo labai populiarūs ,pavyzdžiui, norint patekti į „Kubernetes Berlin“ meetup‘ą, reikėdavo laukti net keletą mėnesių. Kadangi Lietuvoje tuo metu technologijų srities renginių praktiškai nebuvo, tai tapo puikia proga suburti bendruomenę ir perkelti gerąsias praktikas į Kauną. Tad vos tik grįžau į Lietuvą, su kolega ir draugu Ruslanu Sobolevu nusprendėme pradėti organizuoti „Kubernetes Kaunas“ renginius“, – sako specialistas.

T. Adomavičiaus teigimu, žinių pasidalijimo kultūrą reikia stengtis puoselėti ne tik tarp komandos bendraminčių, bet ir už įmonės ribų. Tai padeda ne tik tobulėti, bet ir skleisti žinią apie skirtingas technologijas ir profesijas.

„Pradėjome burti bendruomenę, nes norėjome pasidalyti žiniomis ir patirtimi, taip pat sužinoti naujus „kubernetes“ ir visų technologijų, kurios susijusios su šia sistema pritaikymo scenarijus ir būdus, kuriuos naudoja ir kiti profesionalai. Su „Kubernetes“ dirbu nuo 1.4 versijos, kuri buvo išleista dar 2016 metais. Mane labiausiai sužavėjo šios sistemos naudojimo standartų ir lankstumo balansas. „Kubernetes“ yra konteinerių orkestravimo sistema, kuri jau tapo industrijos standartu. Beveik visose pažangiose įmonėse, kurios turi IT infrastruktūrą jau yra naudojama ši sistema“, – įsitikinęs T. Adomavičius.

 

Sieks suvienyti bendraminčius

Pasak IT specialisto, šiuo metu bendruomenę Lietuvoje vienija daugiau nei 200 „Kubernetes“ profesionalų.  Tačiau, tikimasi, kad ši entuziastų grupė augs ir pritrauks naujų technologijų gerbėjų, kurie arba nežinojo apie šiuos susitikimus, arba dar neišdrįso prisijungti.

„Tikimės, kad atsiras vis daugiau šios srities profesionalų, kurie norės dalytis žiniomis ir padės bendruomenės nariams auginti kompetencijas. Šiuo metu „Kubernetes Meetup“ platformoje yra užsiregistravusių daugiau nei 200 narių. Manau, kad dalijimasis profesine patirtimi tarp IT specialistų, kurie dirba su tomis pačiomis technologijomis skatina naujų idėjų atsiradimą visiems, tiek aktyvesniems, tiek ir pasyvesniems bendruomenės nariams. Būtent naujos idėjos ir veda mus pirmyn bei atidaro naujus kelius inovatyviam technologijų pritaikymui“, –akcentavo T. Adomavičius.

 

„Kubernetes meetup“– tai pirmasis šiais metais organizuojamas renginys, kuris vyks nuotoliniu būdu.  Pranešėjai dalysis įžvalgomis apie aplikacijų logų surinkimą su Grafana Labs „Loki“ sistema, kuri tapo įdomia alternatyva „standartiniams“ logų agregacijos sistemoms, tokioms kaip ELK stack, Splunk, Graylog, Papertrail ir kt. Antrojo pranešimo metu bus pristatyti Istio Service Mesh pradmenys, atskleisti Istio naudojimo, privalumai bei trūkumai.

 

Daugiau informacijos apie nemokamą renginį rasite ČIA.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: