Konferencija
Organizatorius
KTU ir IEEE
„Leading digital transformation in business and society“ konferencija
2021 05 24 - 2021 05 27

Šią vasarą, rugpjūčio pabaigoje, iš Kauno į visą pasaulį bus skleidžiama žinia apie verslą ir visuomenę keičiančią skaitmeninę transformaciją: į keturių dienų konferenciją „Leading digital transformation in business and society“ susirinkę mokslininkai, praktikai ir verslo atstovai kvies kalbėtis, kaip skaitmeninė transformacija palietė tokias sritis kaip žiedinė ekonomika, sveikata, gamyba, tvarus vartojimas, ekosistemos, finansų sektorius ir kt.

 

Konferencijos organizatoriai – Kauno technologijos universitetas (KTU) ir IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) – nuo 1884 m. veikianti didžiausia pasaulyje technologinė profesinė organizacija, skirta skatinti kurti ir plėtoti technologijas žmonijos labui.

Ši organizacija vienija daugiau nei 396 000 narių iš 160 šalių. Konferencijos organizatoriai priklauso padalinio TEMS (Technology & Entrepreneurship Management society) bendruomenei, apimančiai vadybos mokslus ir praktiką inžinerijos bei technologijų diegimo srityje. Kaunas ir Lietuva tikisi šia konferencija ne tik prisistatyti tarptautinėje erdvėje, bet ir užmegzti naujus ryšius, plėtoti bendradarbiavimo veiklas.

 

Priklauso nuo skaitmeninės strategijos

Kaip teigia organizatoriai, skaitmenizavimo akcentas konferencijoje pasirinktas kaip viena karščiausių ir aktualiausių temų šiuo metu: skaitmeninės technologijos sparčiai diegiamos visose verslo srityse, siekiant kurti tvaresnius verslo procesus, geriau suprasti klientų poreikius ir vystyti inovacijas. Tačiau vien skaitmeninių technologijų diegimas nėra pakankamas pagrindas pagerinti klientų patirtį ar verslo procesų efektyvumą. Nemaža dalis sėkmingos transformacijos priklauso nuo organizacijos skaitmeninės strategijos, todėl pakviečiant prie vieno stalo susėsti mokslo ir verslo lyderius, siekiama, kad  šis renginys prisidėtų prie kiekvienos organizacijos skaitmeninės strategijos kūrimo ar tobulinimo.

„Mes siekiame su Lietuvos ir kitų pasaulio šalių mokslo ir verslo atstovais aptarti esminius verslo skaitmeninimo iššūkius ir pasidalinti naujomis mokslo žiniomis ir gyva praktika kaip juos įveikti. Taip pat ne mažiau svarbu įvertinti kaip verslo skaitmeninimas atsiliepia žmogui ir visuomenei – kaip keičiasi darbo vieta ir darbuotojui keliami reikalavimai“ – tarptautinės konferencijos idėja dalinasi KTU profesorė, dr. Asta Pundzienė, konferencijos programos vadovė.

Ne mažiau simboliška ir tai, kad įvairias šalis sujungianti konferencija organizuojama ir bus transliuojama iš Kauno – miesto kurio išmanioji specializacija yra sveikatos technologijos, informacinės ir komunikacinės technologijos bei naujieji gamybos procesai. Todėl ši tema labai atitinka tiek augančios Kauno inovacijų ekosistemos poreikius, tiek kompetencijas.

 

Dėmesys – aktualiausiems iššūkiams, mokslui ir verslui

Apsibrėžiant konferencijos teminį lauką buvo pasirinktos konkrečios sritys: tvarumas, žiedinė ekonomika, sveikata, gamyba, tvarus vartojimas, ekosistemos, finansų sektorius. Organizatorių manymu, tai – šiuo metu aktualiausi iššūkiai mokslui ir verslui.

Kaip sako konferencijos Tvarumo sesijos vadovas Kranfieldo universiteto profesorius, dr. Richard Adams, skaitmeninių technologijų plėtra ir pritaikymas be perstojo keičia verslo procesus.

„Pastaruoju metu dėmesys krypsta į tai, kaip verslininkai mobilizuoja ir išnaudoja skaitmeninių technologijų privalumus, siekdami tvarumo tikslų“, – sako jis.

Skaitmeninės sveikatos inovacijų sesijos vadovė KTU profesorė ir Kalifornijos universiteto, Berklyje vizituojanti mokslininkė dr. Asta Pundzienė pastebi, kad skaitmeninės technologijos atveria naujas galimybes kurti naują vertę ir sveikatos priežiūros sektoriuje. Skaitmeninės sveikatos inovacijos leidžia pasiekti naujų rezultatų ankstyvojoje diagnostikoje, ligų prevencijoje, sveikatos paslaugų personalizavime ir plačiau įtraukti pacientus į sveikatos priežiūros procesus.

Jam antrina ir Skaitmeninės transformacijos finansų sektoriuje sesijos vadovė, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto profesorė dr. Gerda Žigienė, teigianti, kad nors Fintech turi daug galimybių reformuoti ir demokratizuoti finansus, tačiau taip pat susiduria su įvairiomis kliūtimis, kurios gali veikti visuomenę tiek teigiamai, tiek neigiamai ir netgi apimti klausimus susijusius su skaidrumu ir etika.

Tuo tarpu įmonių tvarumo ir skaitmenizacijos srityje dirbanti KTU mokslininkė ir Žiedinės ekonomikos ir skaitmenizacijos sesijos vadovė dr. Lina Dagilienė pastebi, kad Paryžiaus susitarimas dėl klimato kaitos verčia organizacijas ieškoti būdų, kaip tapti savarankiškomis ir nekenksmingomis aplinkai, tuo pat metu neprarandant pelno.

 

Renginyje – pasaulinio garso mokslo bei verslo atstovai

Renginio dalyviams pranešimus skaitys pasaulinio garso mokslo bei verslo atstovai.

  • David Teece iš Haas verslo mokyklos (Kalifornijos universitetas Berklyje, JAV) pristatys pranešimą, „Kaip gauti ir pasinaudoti skaitmeninės transformacijos kuriama verte“.
  • Michael Wade, Šveicarijos Tarptautinio skaitmeninio verslo transformacijos centro vadovas, pristatys įžvalgas, kaip vadovauti transformacijos procesui.
  • Annabelle Gawer, Sario universiteto profesorė ir Sario skaitmeninės ekonomikos centro vadovė, pristatys pranešimą tema „Skaitmeninės ekosistemos ir platformų ekonomika“
  • Pasaulinio garso Prof. Henry Chesbrough iš Haas verslo mokyklos Kalifornijos Universitete, Berklyje, kvies pasiklausyti pranešimo „Kaip pasiekti gerų verslo rezultatų vystant atvirąsias inovacijas“.

 

Mokslo ir verslo forumai – didesnei sinergijai

Mokslo srities atstovai konferencijoje pristatys naujausių tyrimų rezultatus „Mokslo forume“, o mokslo ir verslo bendradarbiavimo veiklos suplanuotos „Verslo forumo dienoje“.

Verslo forumo tikslas – paskatinti aktyvų verslo atstovų įsitraukimą sprendžiant skaitmeninės transformacijos iššūkius.

 

Savo praktinėms įžvalgomis dalinsis verslo lyderių atstovai:

  • Sangeet Paul Choudary, „Platformation Labs“ įkūrėjas iš Singapūro, pasakos apie platformų svarbą versle.
  • Ulli Waltinger, „Siemens AI Lab“ įkūrėjas iš Vokietijos, dalinsis žiniomis apie skaitmenines technologijas sveikatos srityje.
  • Marc Schlichtner ir Frank Kanopka, „Siemens Healthineers“ skaitmeninės transformacijos ekspertai iš Vokietijos.
  • Romualda Stragienė, „Biok Laboratorijos“ vadovė.
  • Martynas Osauskas, „Teltonika Telemedic“ įmonės direktorius.

Unikalia patirtimi pasidalins gerai žinomos tarptautinės ir Lietuvos įmonės – tokios kaip „Teltonika Telemedic“, „Siemens Healthineers“ (SHS), „BIOK Lab“, „KUKA“ ar „Continental Automotive Lithuania“. Be to, konferencijos dalyviai bus pakviesti interaktvviai prisidėti prie „H&M“, „Siemens Healthineers“ SHS, „Continental Automotive Lithuania“, „BIOK Lab“ ir „Hitachi Capital (UK) Plc“ pasiūlytų verslo skaitmenizavimo iššūkių sprendimo.

Renginyje savo sėkmės istorijomis dalinsis ir startuoliai, turėsiantys galimybę prisistatyti tarptautinei investuotojų komisijai.

 

Daugiau apie renginį sužinokite: https://2021-icte.ieee-tems.org/

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

KTU iliustracija.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: