Viskas, ko gali prireikti Jums, nusprendus investuoti Kauno mieste: komercinės paskirties nekilnojamo turto pasiūla, nemokamos konsultacijos teisiniais klausimais, rekomendacijos ir patarimai bene visais verslui aktualiais klausimais.

Galime džiaugtis, jog šiandien Lietuva gali pasiūlyti tinkamas ir patrauklias sąlygas verslui vystyti. Palyginus su daugeliu kitų Europos Sąjungos šalių, darbo užmokesčio sąnaudos šalyje yra santykinai nedidelės, verslas čia patiria ir mažesnes nekilnojamojo turto nuomos išlaidas. Komercinės paskirties nekilnojamojo turto nuomos kaina dabar yra viena žemiausių visame regione. Veiklos sąnaudos Lietuvoje yra maždaug keturis kartus mažesnės nei Europos Sąjungos šalių vidurkis, todėl aukštos kvalifikacijos specialistų komandą čia galima suburti žymiai mažesniais kaštais, skirtais darbo užmokesčiui. Sėkmingai verslo plėtrai ypač aktualus ir darbuotojų darbo našumas, kuris Lietuvoje 2010 m. – 2014 m. užėmė 2-ąją vietą tarp visų Europos Sąjungos šalių.

Vietos valdžia siekia padėti ir paskatinti steigtis naujus bei plėsti esamus verslus. Valdžios institucijos padeda verslui, teikdamos lengvatines sąlygas, įgyvendindamos projektus ir suteikdamos konsultacijas. Pavyzdžiui, šalyje verslui taikomas konkurencingas pelno mokesčio dydis, pagal kurį Lietuva yra ketvirta pagal mažiausią šio mokesčio tarifą Europos Sąjungos šalyse. Institucijos, atsakingos už verslo situaciją šalyje, rengia ir įgyvendina projektus, kuriais siekiama skatinti jaunus žmones kurti ir plėtoti savo idėjas. Jos taip pat padeda įgyti reikalingus įgūdžius ir skatina verslumą.

Turite klausimų mums? Susisiekime!

 

Mes pasidalinsime informacija, kad priimti sprendimą investuoti Kaune būtų paprasta:

  • Skelbiame aktualiausią statistinę informaciją: ekonomikos, investicinės aplinkos, prioritetinių ir besivystančių sektorių srityse.
  • Pristatome Kauną potencialiems investuotojams, garsiai ir užtikrintai dalinamės Kauno miesto privalumais būtent Jums.
  • Bendradarbiaujame su švietimo institucijomis ir siekiame, jog studentų įgytos kompetencijos atitiktų dinamiškus darbo rinkos poreikius.
  • Konsultuojame ir padedame investuotojams gauti valstybės paramą bei pasinaudoti siūlomomis programomis.
  • Teikiame konsultacijas teisiniais, darbo kodekso, aukštojo mokslo ir kitais klausimais, tiesiogiai prisidedančiais prie geresnės miesto investicinės aplinkos.

ES investicijų priemonės užsienio investuotojams

Norime informuoti, jog Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija yra paskelbusi kvietimus teikti paraiškas užsienio investuotojams pagal priemones „Smart FDI“ bei „Mokymai užsienio investuotojų darbuotojams“:

  • Pagal priemonę „Smart FDI“ finansavimas yra teikiamas užsienio investuotojams,  investuojantiems Lietuvoje į mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros veiklas.  Daugiau informacijos apie šią priemonę ir reikalingus pateikti dokumentus, rasite čia.  Trumpas priemonės „Smart FDI“ pristatymas pateikiamas čia.
  • Pagal priemonę „Mokymai užsienio investuotojų darbuotojams“ užsienio investuotojai, investavę Lietuvoje, turi galimybę gauti finansavimą savo darbuotojų mokymui ir kvalifikacijos tobulinimui. Daugiau informacijos apie šią priemonę ir reikalingus pateikti dokumentus, rasite čia.

 

Kvietimai teikti paraiškas „Smart FDI“ ir „Mokymai užsienio investuotojų darbuotojams“  galioja iki 2020 m. lapkričio mėn. 30 dienos arba kol baigsis kvietimui skirta finansavimo lėšų suma.

Papildomai, kviečiame susipažinti su informacija apie pelno mokesčio lengvatą, kuri taikoma Lietuvoje įsikūrusioms įmonėms, investuojančioms į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Daugiau informacijos apie taikomą pelno mokesčio lengvatą, rasite čia.

Kadangi siekiama kuo aiškiau ir paprasčiau apžvelgti, kas gali gauti lengvatas, kokios jos ir nuo ko pradėti, MITA (Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra) parengė infografiką, kuris leis greitai peržvelgti visą aktualią informaciją apie šią pelno mokesčio lengvatą. Infografiką rasite čia: pelno mokesčio lengvata įmonėms, investuojančioms į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą.

Kaunas skaičiais

~200 užsienio kapitalo įmonių jau pasirinko Kauną savo investicijoms ir čia sukūrė daugiau nei 17 000 naujų darbo vietų. Daugiausiai investuojančios šalys: Vokietija, Olandija, Liuksemburgas, Kanada, Suomija.

Daugiau
Faktai investuotojams
11
-ta

vieta pasaulyje – paprastumas pradėti verslą

24
-ta

vieta pasaulyje – paprastumas vystyti verslą

3
d.d.

laikas, reikalingas verslui pradėti

21%
PVM
5-27%
Gyventojų pajamų mokestis
15%
Pelno mokestis
1%
Nekilnojamojo turto mokestis
0,9-4%
Žemės mokestis
31,18%
Darbdavio mokamų socialinio draudimo įmokų dydis