Kauno startuoliai
Tech-Park Kaunas
2023 09 25
Įmonės įdarbina startuolius – kuria sprendimus rizikingoms inovacijoms

Startuolišką darbo kultūrą sparčiai perima didžiosios korporacijos visame pasaulyje. Lietuvoje taip pat daugėja bendradarbiaujančių su pradedančiosiomis įmonėmis, kad galėtų greičiau ir su mažesne nuostolių rizika pasinaudoti novatoriškomis idėjomis, verslo modeliais bei pažangiausiomis technologijomis. Tech-Park Kaunas verslo mentorių komanda kartu su tarptautinio  „Horizon Europe“ programos „Urban Tech“ akceleratoriaus pakvietė didžiąsias šalies įmones ir organizacijas bei startuolius prisijungti prie bendrų inovacijų vystymo. 

 

„Mentorių ir verslo ekspertų konsultuojamos komandos Prahoje pristatė savo sprendimų progresą ir pateko į perspektyviausių sprendimų 30-tuką. Bendrus sprendimus vysto tiek lietuvių startuoliai, tiek tokios kompanijos, kaip  „Ignitis grupė“, „Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė“, „Ortopedijos technika“ ir kitos. Sutelkus pajėgas vystomos technologinės naujovės, skirtos sveikatos, žaliųjų technologijų bei išmanaus miesto iššūkiams įveikti. Šis bendradarbiavimas sujungia geriausius abiejų sričių privalumus: didžiulius įsitvirtinusių korporacijų išteklius ir pasiekiamumą su startuolių veržlumu, inovacijomis ir greičiu“, – pastebi Tech-Park Kaunas vadovas Paulius Nezabitauskas.

 

Patrauklu startuoliams

 

Sprendimą BDAR apsaugai mažo ir vidutinio dydžio įmonėms kuria lietuvių startuolis „TrustGuru“. Tokį poreikį įžvelgė teisininkai, pastebėję, jog didelėms kompanijoms, turinčiomis savo teisininkų komandas, gerokai paprasčiau prisitaikyti prie kintančių duomenų apsaugos poreikių. Todėl skaitmeninis įrankis mažųjų įmonių ir jų klientų duomenų saugojimui ir pritaikymui atsižvelgiant į naujausius poreikius, sulaukė didelio susidomėjimo.

 

„Nusprendėme išbadyti sprendimo prototipą „Urban Tech“ akceleratoriuje, kadangi šiuo atveju dalyvavimo sąlygos atrodė itin patraukios startuoliams. Tai parodė, kad verslas vertina startuolius, pateikdamas aiškias ir tinkslingas dalyvavimo, atrankos sąlygas. Tai puikus postūmis išbandyti produktą ne tik buhalterines paslaugas teikiančioms bendrovėms, bet ir įsitraukti į kitas industrijas“, – apibendrina Andrius Misiūnas, „TrustGuru“ produkto vadovas.

 

Kito su brandžia įmone bendradarbiaujančio ir sveikatos technologijas vystanti startuolio „Techlinija“ komanda kuria personalizuotą protezavimo įmovos reguliavimo sistemą. Medikai palankiai vertina inovatyvią idėją galūnių protezavimo rinkoje. Tokia automatizuota protezavimo įmovos reguliavimo sistema leis sumažinti gamybos kaštus, saugos ortopedijos technikų sveikatą ir aplinką bei pagerins protezo įmovos perimetro tikslumą ir tinkamumą pacientui.

 

„Mums, pradedantiems inovatoriams, tiesioginis darbas su ortopedijos technikos įmonėmis yra ypač svarbus, nes jų ilgametė patirtis su pacientais, jų poreikiais yra svarbu galutiniam protezo naudotojui, kad galėtume sukurti kuo tikslesnę, patogesnę sistemą. Ortopedijos technikai, turintys daugiametę patirtį, geranoriškai dalinasi įžvalgomis, patarimais, kartu ieško sprendimų, kad jų darbas ateityje būtų greitesnis ir sklandesnis“, – bendradarbiavimo patirtį pristato „Techlinija“ vadovė Rosita Makauskienė.

 

Naudą mato ir stambusis verslas

 

Integruota atsinaujinančios energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ akceleravimo programos metu kartu su tvarios energijos sprendimų startuoliu „Gridio“ kuria išmanios programos sprendimą, skirtą elektromobilių savininkams optimizuoti įkrovimą pagal energijos rinkos kainas. 

 

„Didžiuojamės galėdami dalyvauti savo partnerių iniciatyvose ir bendradarbiauti su veržliais rinkos dalyviais. Matome nemažai glaudesnio bendradarbiavimo galimybių ir ateityje. Mūsų atvejis gal kiek unikalus – esame nusistovėjęs rinkos žaidėjas, bet vienas pagrindinių inovacijų skatintojų Lietuvos rinkoje. Nuolat ieškome inovatyvių energijos optimizavimo, naujo tipo energijos generacijos ar inovatyvių technologijų iš kitų sektorių pritaikymo energetikos srityje“, – akcentuoja „Ignitis grupės“ Inovacijų ekspertas Vincentas Vitkauskas.

 

Šiemet bendrovė atidarė ir antrąjį inovacijų fondą, kuris kaip ir pirmasis ieškos ankstyvos stadijos startuolių ir investuos į jų sprendimus. Vidinė inovacijų komanda ieškos startuolių sprendimų diegimo galimybių energetikos infrastruktūroje ar siūlys juos savo klientams tarp kitų paslaugų.

 

Šaltinis: Tech-Park Kaunas

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: