fbpx
Talentų ugdymas
Kaunas IN
2024 08 29
Iš Pietų Afrikos į Lietuvą studijuoti atvykęs Johannes: nenorėjau viso gyvenimo nugyventi vienoje vietoje

Nors kai kuriems pasirinkimas mokytis gimtojoje šalyje atrodo natūralus, Johannes Coetsee tai atrodė pernelyg saugus ir nuotykių stokojantis variantas. „Mačiau, kaip kartų kartos prieš mane tiesiog mokėsi, gavo darbą ir niekada nepersikėlė nė per žingsnį nuo gimtųjų namų. Šiandien visas pasaulis mums lengvai pasiekiamas, norėjau tuo pasinaudoti ir studijuoti užsienyje“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventas.

 

Iš Keiptauno Pietų Afrikoje kilęs Johannes ne tik baigė Mechatronikos studijas KTU, bet ir susirado jaunesniojo programinės įrangos inžinieriaus darbą, todėl Lietuvoje planuoja likti dar bent porą metų.

 

Kaunas visada primins svarbias asmeninio gyvenimo akimirkas

 

„Esu labai patenkintas savo gyvenimu ir darbu Lietuvoje. Kol kas planuoju čia pasilikti, įgyti darbo patirties ir siekti informatikos magistro laipsnio“, – savo priimtu sprendimu pažinti pasaulį džiaugiasi Johannes.

Prisimindamas pirmuosius įspūdžius apie Kauną, Johannes pažymi, kad tai ne tik gražus, bet ir patogus gyvenimui miestas: „Čia viskas – prekybos centrai, parkai ir muziejai – pasiekiami autobusu arba pėsčiomis“. Jam patinka ir miesto žaluma, tekančios upės bei parkai.

 

Tačiau vaikinas pabrėžia, kad gyvenimas mažesniame mieste kitoks nei jis pripratęs. „Kiekvieną kartą išėjęs į parduotuvę gali sutikti pažįstamų žmonių, man tai – visiškai nauja“, – sako jis.

Kaunas KTU alumnui tapo ne tik studijų miestu, bet ir jaudinančius prisiminimus keliančia vieta – čia jis susipažino su savo geriausiu draugu ir mergina. „Prieš trejus metus čia sutikau savo ilgametę draugę Maria ir nuo to laiko mes neišskiriami. Kadangi ji ispanė, o aš iš Pietų Afrikos, naudojomės šia galimybe kaip pretekstu keliauti, lankyti šeimas ir pažinti vienas kito kultūrą“, – pasakoja Johannes.

 

Kaip teigia jis, kad ir kaip susiklostytų tolimesni jo planai ir jei pasitaikiusios galimybės priverstų keisti gyvenamąją vietą, apie Lietuvą jam visuomet primins ir elektronikos kolekcija, kurią jis pradėjo rinkti kaip tik atvykęs į šalį.

 

Kūrė net silpnaregiams skirtą automatiškai valdomą apsipirkimo vežimėlį

 

Johannes profesinis kelias prasidėjo nuo tėvo padovanoto „Arduino“ mikrokontrolerio, kuris paskatino jo susidomėjimą programavimu ir automatizavimu. Vidurinėje mokykloje jis dalyvavo įvairiuose konkursuose, tarp jų – ir nacionalinėje mokslo parodoje, kur už vandenį taupančią drėkinimo sistemą laimėjo sidabro medalį.

 

„Tada supratau, kaip man patinka naujų idėjų įgyvendinimo procesas: projektavimas, gamyba, programavimas ir netgi pristatymas“, – pasakoja KTU absolventas.

Ši patirtis sustiprino jo pasirinkimą ir paskatino siekti išsilavinimo šioje mechaniką ir elektroniką jungiančioje srityje, kurioje, kaip teigia Johannes, idėjos kuriamos nuo nulio.

 

Ieškodamas universitetų Europoje, Johannes pasirinko KTU dėl sklandaus ir paprasto paraiškų teikimo proceso ir teigiamų atsiliepimų apie mechatronikos programą. „Todėl negaišau laiko ir pateikiau paraišką“, – atvirauja jis.

Dabar, jau baigęs KTU, Johannes džiaugiasi, kad pasirinko teisingai. „Studijų metais turėjau įvairių galimybių iš karto panaudoti teorines žinias. Atrodo, kad kūriau beveik viską: roboto ranką, automatinę parašiuto išsiskleidimo sistemą ir net automatiškai valdomą apsipirkimo vežimėlio sistemą, skirtą silpnaregiams“, – pasakoja jaunasis profesionalas.

 

Dar vienas Johannes išskirtas universiteto privalumas – nedidelės auditorijos, kuriose dėstytojai gali patarti ir skirti laiko visų studentų klausimams: „Man palengvėjo, kai supratau, kad dėl dėstytojų pagalbos varžytis nereikės“.

Šaltinis: Kauno technologijos universitetas

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: