Verslas
„Kaunas IN“
2021 08 16
Kaunas įvertintas TOP ateities technologijų miestų reitinge

Jau antrus metus Kaunas susilaukė įdėmaus „Financial Times“ investicijų ekspertų žvilgsnio ir pripažinimo. Šį kartą „fDi Intelligence“ reitinge „Ateities technologijų miestai“ (ang. Tech Cities of the Future 2021/22) Kaunas ir vėl atsidūrė tarp geriausių: užėmė trečiąją vietą efektyvaus resursų valdymo kategorijoje bei užsitikrino vietą geriausias investavimo strategijas taikančių miestų dvidešimtuke.

 

Jau du dešimtmečius „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinys „fDi Intelligence“ sudaro įvairius reitingus, tampančius svariu ir įtakingu barometru, kurių kasmet su nekantrumu laukia pasaulio investuotojai ir sprendimų priėmėjai. Prieš metus debiutavęs fDI „Ateities technologijų miestų“ reitingas yra skirtas atrasti ir nušviesti tuos Europos miestus, kurie siūlo geriausias perspektyvas startuoliams, taip pat į technologijas ir inovacijas investuojantiems verslams.

Šiais metais Kauno, kaip technologijų miesto, perspektyvos buvo įvertintos net dviejose kategorijose.

Už gebėjimą valdyti resursus FDI Išlaidų efektyvumo (angl. Cost effectiveness) kategorijoje Kaunas užėmė trečiąją vietą – pakildamas per tris pozicijas iš pernai užimtos penktosios. Pirmoje vietoje atsidūrė Rumunijos miestas Jasai, o Kaunas šiame vertinime aplenkė tokius kaimyninių šalių miestus kaip Vroclavas bei Ryga.

Investavimo strategiją vertinančioje fDi Strategijos (angl. FDI Strategy) kategorijoje Kaunui skirta 16 vieta, aplenkus tokius miestus kaip Vokietijos Hamburgas ir Frankfurtas prie Maino, Didžiosios Britanijos Birmingemas ar Bulgarijos sostinė Sofija. Pirmajame šios reitingo kategorijos trejetuke atsidūrė Londonas, Berlynas ir Paryžiaus regionas.

„Tarptautiniai ekspertų įvertinimai tampa puikiu paliudijimu, jog dirbame teisinga linkme – sparčiai auga miesto inžinerinis sektorius, čia kuriasi vis daugiau inovatyvių įmonių ir startuolių. Be to, tai puiki galimybė pasižiūrėti, kaip atrodome kitų Europos kolegų kontekste, kokios mūsų stiprybės, ir kur verta nukreipti dėmesį, kuriant palankų, patrauklų ir neribotas galimybes siūlantį ateities technologijų miestą,“ – sako VšĮ „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius.

Sudarant reitingą buvo vertinama mokestinė aplinka, biurų skaičius mieste, darbo vietos įkūrimo kaštai, atsižvelgiama net į miestų pasiruošimą priimti verslo delegacijas, galimybes surengti verslo renginius ir kitus veiksnius. Iš viso vertinimui duomenys buvo surinkti iš 76 miestų, esančių 31 Europos šalyje. Komisija juos vertino penkiose kategorijose: ekonominio potencialo (angl. Economic Potential), išlaidų efektyvumo (angl. Cost Effectiveness), užsienio investicijų rezultatų (angl. FDI Performance), inovacijų ir patrauklumo (angl. Innovation & Attractiveness) ir startuoliškos aplinkos (angl. Start-Up Enviroment).

Bendroje įskaitoje reitinge antrus metus iš eilės lyderių trejetukas nesikeičia – tik vietomis apsikeitė į antrą poziciją pakilęs Dublinas (Airija) su į trečią poziciją smuktelėjusiu Paryžiumi (Prancūzija), o pirmoje išliko didžiausiu ekonominį potencialią turinčiu ateities technologijų miestu pripažintas Londonas (Jungtinė Karalystė).

Kaunui jau ne pirmą kartą šypsosi sėkmė „fDi Magazine“ reitinguose. 2020-ųjų pradžioje miestui skirtas įvertinimas už tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pritraukimo strategiją kategorijoje „Europos ateities mažieji regionai 2020/21“. O rudenį miestas džiūgavo itin aukšta  – penktąją – pozicija „Perspektyviausi miestai 2020/21“ (angl. Cities of the Future 2020/21) reitinge.

Daugiau apie apdovanojimus sužinoti galite čia

Šaltinis: A. Aleksandravičiaus nuotr.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: