Simonyte, Matijošaitis Verslas
„Kaunas IN“
2021 09 27
Kaune prasidėjo kasmetinis 12-tasis ES Baltijos jūros regiono strategijos forumas

Penkioms dienoms Kaunas taps žaliosios krypties ir žaliosios ekonomikos temų sklaidos centru: čia rugsėjo 27 dieną prasidėjo 12-tasis ES Baltijos jūros regiono valstybių forumas, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas žaliajai miestų krypčiai, regiono tvarumui ir tą tvarumą įgalinančioms bendruomenių, miestų ir šalių partnerystėms. Iki spalio 1 d. vyksiančiame tarptautiniame renginyje nuotolinių transliacijų metu kalbėtis aktualiomis visam Baltijos jūros regionui temomis pakvies net keturiasdešimt diskusijų bei seminarų.

 

Anot renginį pradėjusios ir forumo dalyvius pasveikinusios Lietuvos Respublikos ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės, „EUSBSR kasmetinio forumo 2021 tikslas – skatinti žaliąjį atsigavimą Baltijos jūros šalių regione, glaudžiau bendradarbiaujant ir aktyviau dalyvaujant įvairioms suinteresuotosioms grupėms bei pilietinei visuomenei, ypač jaunimui ir vietos bendruomenėms.“

 

Miestams tenka milžiniškas vaidmuo

ES Baltijos jūros regiono valstybių forumas primena, kokią didelę reikšmę šiam regionui, kuriame gyvena apie 85 mln. žmonių, turi krantus skalaujanti Baltijos jūra. Šiame regione esantiems miestams tenka svarbus vaidmuo diegiant tvarius sprendimus ir tiesiogiai prisidedant prie švaresnės aplinkos – ir švaresnės jūros. O juk  prisidėti prie švaresnės jūros galime visi, nes tvarią aplinką kuria ne kas kita, o tvarūs pasirinkimai: atliekų rūšiavimas, aplinkai palankių buities priemonių ir ūkininkavimo formų sklaida, mažesnes vartojimas.

 

Forumo reikšmė Kauno miestui 

Kaip forumo atidarymo metu pastebėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Kaunas šią savaitę ne tik tampa platforma aktyvesniam Baltijos jūros regiono miestų bendradarbiavimui, dvišaliams ar keliašaliams susitikimams, ryšių užmezgimui, bet ir dalinsis savo gerąja patirtimi:

„Kartu tai yra ir unikali galimybė stiprinti bendradarbiavimą tarp valstybių, miestų, nevyriausybinių organizacijų bei vietinių bendruomenių. Džiaugiamės būdami šio proceso dalimi, nes tik kartu galime skatinti teigiamus pokyčius regione ir tvarią miestų vystymo kryptį“, – sako Kauno miesto savivaldybės meras V. Matijošaitis.“

Forume dalyvaujančių miestų prisistatymui, diskusijoms ir kontaktų užmezgimui numatytos sesijos rugsėjo 29 ir 30 dienomis: pirmoji – apie miestų vaidmenį socialinėje transformacijoje, antroji – apie miestų lyderystę žaliojo atsigavimo procese.

 

Dėmesys regiono atsigavimui po pandemijos, jaunimo bei miestų ir vietos bendruomenių įtraukimui

Žinoma, dar viena svarbi forumo tema – tai diskusijos apie COVID-19 pandemijos sukeltas problemas. Dalyviai diskutuos apie socialinius COVID-19 pandemijos nulemtus iššūkius jaunimui – rugsėjo 28 d. plenarinėje sesijoje bus diskutuojama apie tai, kaip įveikti socialines problemas, su kuriomis jauni žmonės susidūrė per COVID-19 pandemiją; taip pat aptariama ES makroregioninių strategijų įtaka ES darbotvarkei ir pristatyta 2021-2027 m. Interreg Baltijos jūros regiono strategijos programa.

Ypatingas dėmesys šių metų forume skiriamas jaunimui ir vietos bendruomenėms: visi spalio 1 d. renginiai vyks ir bus transliuojami tiesiogiai iš Klaipėdos, kuri šiais metais yra paskelbta Europos jaunimo sostine.

 

Atgaivinti – atkurti – įkrauti

 Šių metų Forumo šūkis: „Atgaivinkime. Atkurkime. Įkraukime.“ Juo aprėpiamos ir trys strateginės kryptys: saugoti visam regionui ypatingai svarbią Baltijos jūrą, sujungti šalis bei miestus į efektyviai bendradarbiaujantį tinklą, visiems ir kiekvienam prisidėti prie regiono klestėjimo.

Šiems pamatiniams tikslams bus skirtos Forumo diskusijos apie strateginius projektus, kurie skatins tvarią ekonomiką, žaliąją miestų ir šalies kryptį, naujų technologijų taikymą bei glaudų bendradarbiavimą su visuomene.

Baigiamuosiuose Forumo renginiuose, spalio 1 d., bus pristatyta ir kita svarbi tema: Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 – iniciatyva.

 

Forumą organizuoja Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Kauno miesto, Klaipėdos miesto savivaldybės, Baltijos miestų sąjunga, Kaunas IN.

Forumo atidarymo renginių Kaune vieta: verslo centras „BLC“ ir informacinių technologijų bendrovių klasteris „Blaster“. Specialiai šiam renginiui, „BLC“ ir „Blaster“ atvėrė savo unikalias erdves tam, kad nuotolinio renginio žiūrovai iš visos Europos galėtų gėrėtis kvapą gniaužiančiomis Kauno bei Vienybės aikštės panoramomis.

Susipažinti su detalia 12-tojo ES Baltijos jūros regiono valstybių forumo ir prisijungti prie nuotolinių diskusijų bei seminarų galima renginio svetainėje: https://eusbsr2021.eu/

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: