Verslas
„Kaunas IN“
2022 04 26
Kauniečių sukurtas verslas, pasiūlęs nuimti IT valdymo naštą nuo įmonių pečių

Kauniečiai kompanijos „Toughlex“ įkūrėjai sako, kad susidūrus su nežinomybe labiausiai padeda požiūris į viską žiūrėti kaip į dar vieną programavimo kalbą, kurią tereikia išmokti.

 

Programavimo paslaugų nuomą ir nestandartinių sprendimų įdiegimo paslaugas teikiantys verslininkai siekia nuimti klientų kompanijoms IT projektų valdymo naštą ir tapti technologiniu partneriu. „Manau, tai ir yra išskirtinis mūsų bruožas: kuriame glaudžius ir ilgalaikius santykius su klientu, grįstus pasitikėjimu. Techninė dalis yra tik pusė to, kas esame, visa kita – vertybės,“ – tvirtina „Toughlex“ vadovas Donatas Lučiūnas.

Trijų draugų dar studijų metu sukurtas verslas augo pamažu ir nuosekliai. Iki pradėdami nuosavą veiklą, vaikinai jau buvo spėję padirbėti įvairiuose kompanijose, tad buvo aktyvūs rinkos dalyviai ir galėjo aiškiai matyti atsiveriančias galimybes bei milžinišką šios industrijos potencialą.

„Gal tai jaunatviškas idealizmas, bet pastebėjome, kad vertybėmis grįstas požiūris buvo retenybė, o mums jo netrūko. Nusprendėme, kad būsime maksimaliai skaidrūs ir sieksime klientui sukurti kuo daugiau vertės – kad su mumis būtų lengva dirbti. Tai buvo mūsų pirminiai principai, kurie išliko nepakitę ir šiandien,“ – pradžią prisimena vienas iš steigėjų Audrius Danielevičius.

Ryžtis veikti savarankiškai motyvavo ir globalios IT rinkos dydis, spartus bei ateityje tik spartėsiantis jos augimas. Pasitaikius pirmai progai, visi trys paliko savo darbus ir jau po kelių mėnesių samdėsi pirmąjį freelancerį, o po pusmečio – priėmė pirmąjį darbuotoją.

Kaip sako kompanijos įkūrėjai, augti padėjo tuo metu jau sukauptas techninių žinių bagažas ir supratimas, kaip veikia verslo modelis iš vidaus bei ko tikisi klientai.

Atsirandant naujiems iššūkiams, vystėsi ir kiti verslo auginimui būtini įgūdžiai. Susidūrus su nežinomybe visada padėdavo požiūris – į viską žiūrėti kaip į dar vieną programavimo kalbą, kurią tereikia išmokti.

Kalbėdamas apie kompanijos augimą, bendraįkūrėjas Žygimantas Butkus pabrėžia nuoseklumą: „Visą kompanijos gyvavimo laikotarpį augame po keletą žmonių per metus. Arba, galima sakyti, kad su kiekvienu nauju klientu – paaugame ir mes. „Toughlex“ nėra per naktį gimęs stebuklas, bet nuosekli kompanijos sėkmė rodo, kad einame teisinga kryptimi“.

 

Kad darbas būtų gerai atliktas, reikia geros atmosferos

Paklausti, kas padeda pritraukti ir išlaikyti kompanijoje talentingus specialistus, „Toughlex“ komanda pirmiausia akcentuoja įmonės vidinę kultūrą ir pamatinį požiūrį tiek į klientą, tiek į darbuotoją: „Receptas paprastas: kultūra, žmogiškas požiūris į darbuotojus ir adekvačios algos. Pastoviai augant kompanijai šio recepto įgyvendinimas tampa vis sudėtingesnis. Jei laimė būtų pasiekiama tik vienu aiškiai suprantamu procesu, būtų žymiai paprasčiau. Dėl to pastoviai laužome galvas, kaip puoselėti tokią aplinką, kurioje žmonės būtų laimingi. Esame įsitikinę, kad pozityvumas didina produktyvumą: tik geroje atmosferoje esantys žmonės gerai atliks darbą“.

Kaip sako Žygimantas, šiais metais įmonės augimas pradeda įgauti pagreitį, todėl dėmesio žmogiškųjų pajėgų stiprinimui tenka skirti vis daugiau. Tam pasitelkiamas asmeninių ryšių tinklas, išbandomos partnerystės su Kauno universitetais.

 

Receptas Kaunui – kaip ateities technologijų centrui

Paklaustas, kas, jo nuomone, padėtų Kaunui sparčiau augti kaip technologijų centrui, Donatas Lučiūnas sako, kad visų pirma technologijų vystymui reikalingas glaudus ryšys su tiksline auditorija. Geras būdas paskatinti inovacijas yra pritraukti sudėtingas technologijas naudojančias – ir todėl brangias problemas turinčias – kompanijas į Kauną.

„Labai svarbu tai, kad Kaune ruošiami būsimi talentai – ta kryptimi reikia eiti ir toliau, tik dar didesne apimtimi. Tikėtina, kad tokiu būdu pavyks privilioti ir paklausą. Pagalvočiau ir apie tam tikros konkrečios nišos kultivavimą – pavyzdžiui, robotikos, kuri puikiai derėtų su Kauno LEZ‘o industriniais klasteriais. Galbūt miestui verta investuoti į tokios nišos auginimą? Tai klausimai diskusijai,“ – svarsto Donatas Lučiūnas.

 

Patrauklūs ir Vakarams, ir Rytams

Šiuo metu „Toughlex“ teikiamų paslaugų spektras platus: nuo programinės įrangos kūrimo, priežiūros iki techninės konsultacijos ir dedikuotų IT specialistų komandų nuomos.

Pagrindiniai klientai – Lietuvos įmonės: pavyzdžiui, dirbama su vienu iš pensijų fondų ir mobiliojo ryšio operatoriumi bei jo padaliniu Latvijoje. Pritraukti ir stambūs klientai užsienyje – Vokietijoje ir Estijoje. Vystyta dokumentų tvarkymo sistemą Olandijoje, dirbta su kompetencijos registravimo programa Skandinavijoje, bendradarbiauta su JAV komanda, kuriančia duomenų bazės platformą medicinos industrijoje.

„Dėl aukštos kompetencijos, profesionalumo kultūros ir sąlyginai geros kainos esame patrauklūs Europai. Juntame stiprų susidomėjimą iš Vokietijos, Olandijos, Norvegijos. Taip pat Amerikos: mus susiranda žmonės iš Kalifornijos, Silicio slėnio. Artimuosiuose Rytuose bendraujant su potencialiu klientu iš Kuveito paaiškėjo, kad nors kultūriškai jiems artimesni indai, dėl aukštos kompetencijos pirmenybę jie teikia mums,“ – pasakoja Donatas Lučiūnas.

Apskritai, žvelgiant plačiau, darbas su užsienio rinka, nors ir iškelia papildomų barjerų  (kalbos, kultūros, laiko zonų skirtumo, sunkiau kuriamo pasitikėjimo), tačiau vis dar išlieka tendencija, kad užsieniečiai lietuvius programuotojus vertina labiau nei Lietuvos rinka.

Kita kauniečių verslininkų pastebima akivaizdi tendencija: programavimo paslaugas teikiančių įmonių einant į Vakarus mažėja, o į Rytus – daugėja. Tikėtina, kad augant gyvenimo lygiui Lietuvoje, ši tendencija ryškės visoje Lietuvoje ir pačiame Kaune: turėsime vis daugiau produktinių įmonių ir vis mažiau paslaugų.

„Labiausiai pasaulį keičia technologijos ir pokyčių tempas tik spartėja. Tai paprasčiausia evoliucija, todėl ieškome naujų, papildomų krypčių, kur būtume naudingi ir unikalūs. Iš kitos pusės, mūsų veikla vadovaujasi vertybių principais, kurie nekinta. „Toughlex“ yra tarsi  sudarytas iš dviejų opozicinių dalių: esame pakankamai tvirti stovėti už savo principus ir kartu pasiruošę prisitaikyti prie niekad nesustojančio pasaulio,“ – apie kompanijos veiklos principus sako verslo vystymo specialistas Marius Kazenauskas.

Šaltinis: „Toughlex“ nuotrauka.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: