2018 11 27

Kauniečių verslo idėjos sėkmės istorija: Kauno vieta mums yra vienas pagrindinių miesto konkurencinių pranašumų

Nuotrauka: „PirkEU“ archyvas

 

Apsipirkimas internetu visame pasaulyje kasdien tampa vis populiaresnis. Kauniečiai verslininkai tinkamoje vietoje ir pačiu tinkamiausiu metu suskubo pasinaudoti augančia prekių pristatymo į Lietuvą paklausa ir čia atrado savo sėkmingo verslo paslaptį: „Pasiūlyk greitą, vartotojui draugišką paslaugą – ir verslo sėkmė užtikrinta.“ – teigia Tomas Bacys, „PirkEU“ įkūrėjas.

 

Kaunietis verslininkas Tomas Bacys, prieš keletą metų sukūręs lietuvių pirkėjams pritaikytą internetu užsienyje pirktų prekių pristatymo į Lietuvą paslaugą ir toliau plečia teikiamų paslaugų spektrą: sėkmingai žengia į naujas rinkas. Šiandien, naudojantis verslaus kauniečio sukurta paslauga prekes vietiniai pirkėjai gali pirkti iš Vokietijos, Anglijos ir Lenkijos, o artimiausiu metu sistema leis įsigyti prekes ir iš Italijos bei Prancūzijos. Įsigytus pirkinius klientai gali atsiimti didžiuosiuose miestuose esančiuose centruose – Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje.

 

Siuntų platforma: kaip veikia ir ką gali?

„Spartaus siuntų iš užsienio atgabenimo į Lietuvą idėja man kilo prieš daugiau nei trejus metus, pastebėjus, kad netgi visame pasaulyje populiarūs internetinės prekybos lyderiai dažnai neteikia tiesioginės prekių pristatymo į Lietuvą paslaugos arba siuntimo paslaugos yra sąlyginai brangios, o ir užtrunka labai ilgai. Neabejojame, kad vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris nulėmė mūsų verslo idėjos klestėjimą – itin trumpas pristatymo laikas. Pavyzdžiui, siuntinys iš Anglijos gavėją Lietuvoje pasiekia vos per 2 darbo dienas“ – įsitikinęs T. Bacys.

 

Kaunas – centras tarp Vilniaus ir Talino

2015 m. „PirkEU“ internetinių siuntų į Lietuvą gabenimo projektas Kaune pradėtas ne atsitiktinai. Logistiškai patogi vieta Lietuvos centre lėmė tai, kad Kauno padalinys atlieka ir paskirstymo centro funkcijas.

„Kaune susikerta du pagrindiniai šalies magistraliniai keliai: A1 ir Via Baltica (E67), o tai užtikrina ne tik puikų susisiekimą su kitais didžiaisiais miestais – Vilniumi ir Klaipėda – bet per Via Baltica (E67) leidžia greitai pasiekti Taliną ir Rygą. Šis magistralinis kelias – viena tiesiausių jungčių, sujungiančių Šiaurinę bei Centrinę Europą su Vakarų Europa, o tai mūsų verslo sričiai – siuntoms ir logistikai – ypatingai svarbus miesto konkurecinis pranašumas. Kaunas yra centrinis ir stipriausias mūsų siuntų paskirstymo centras, iš kurio klientų siuntiniai vėliau iškeliauja į kitų miestų siuntų atsiėmimo centrus ir kitas Baltijos šalis.

Be kita ko, Kaunas – puiki vieta verslui vystyti ne tik dėl geolokacijos pačiame Lietuvos centre, bet ir dėl miesto vidinės infrastruktūros. Mūsų Kauno padalinys yra įsikūręs Žemuosiuose Šančiuose, vos 3 km. nuo miesto centro, tačiau logistikos įmonei tai visiškai nesukelia problemų ar nepatogumų. Priešingai – ir mes galime greitai pasiekti kitus miestus, o ir klientai bei kurjeriai – greičiau ir paprasčiau suranda mus“ – teigia „PirkEU“ vadovas, T. Bacys.

Kauniečių sukurta prekių įsigijimo platforma per keletą metų stipriai išpopuliarėjo, todėl dabar ja naudojasi klientai iš visos Lietuvos. Kaunas – miestas Lietuvos centre – todėl jeigu klientas savo siuntą nori atsiimti skubiai ir neturi laiko sulaukti, kada siunta kurjerio bus pristatyta į namus, jis gali greitai ir paprastai atvykti siuntą atsiimti pats – iš bet kurio šalies miesto ar miestelio.

„Mūsų siuntų atsiėmimo centras dažnai virsta it turizmo informacijos centras – klientai, kurie į Kauną siuntų atvyksta iš tolimiausių Lietuvos miestelių mūsų klausia, ką galėtų Kaune pamatyti, kur verta apsilankyti ar kur gardžiausiai papietauti. Taigi, kartais pasijuntame ne tik miesto verslo ekosistemos dalis, bet ir miesto ambasadoriais“ – juokauja T. Bacys.

 

„PirkEU“ informacija.

Susiję straipsniai