Kauno ekonominis paveikslas Verslas
„Kaunas IN“
2021 12 10
Kauno ekonominis paveikslas: ką žada ateinantys 2022-tieji?

Ekonominis potencialas Kaune ir šiais metais išryškėjusios verslo tendencijos bei jų panaudojimas verslo sėkmei sukurti, tokiomis temomis kalbės žymiausi ekspertai renginyje „Kauno ekonominis paveikslas: pakeliui į naują realybę“. Miesto plėtros agentūros „Kaunas IN organizuojama transliacija žiūrovų laukia jau šį trečiadienį, gruodžio 15 d.

 

Renginio metu bus pristatomos ir analizuojamos šios temos: darbo rinkos kaita ir talentų paieška, ES žaliojo kurso atnešami pokyčiai, taip pat pagrindiniai Kauno investicinio patrauklumo bruožai.

„Prognozuodami, ką naujo Kauno miesto verslams atneš kiti metai, norime atsigręžti į 2021-ųjų verslo aktualijas, svarbiausius įvykius bei susiformavusias tendencijas. Pakvietėme skirtingų sričių ekspertus, kurie padės geriau suprasti įvairių Kauno sektorių potencialą bei jų atveriamas galimybes,“ – pasakoja renginį organizuojančios „Kaunas IN“ vadovas T. Stankevičius.

 

Įvairių talentų kupina Kauno darbo rinka

Vienas svarbiausių bet kurio miesto augimo akstinų – talentų gauna, o Kaune jų tikrai netrūksta. Bendras studentų skaičius mieste dabar siekia apie 35 tūkst., o tai sudaro apie trečdalį visos Lietuvos studentų. 

„Kauno darbo rinką pavadinčiau spalvinga: juk Kaunas turi ir finansinių paslaugų ir informacinių technologijų (IT) centrus bei glaudžią startuolių ekosistemą. Čia vietą ras ir inžinieriai, ir gamybos darbuotojai ar automatikos specialistai, taip pat marketingo bei pardavimų profesionalai,“ – miesto privalumus vardija „Alliance for Recruitment“ Kauno skyriaus vadovė Agnė Nekrošienė.

Kalbėtoja savo pranešimu apžvelgs kertinę Kauno ekonomikos stiprybę – čia dirbančių aukštesnės pridėtinės vertės darbuotojų rinką, esamą specialistų poreikį bei taip pat aptars, kokie talentų rinkos pokyčiai laukia ateinančiais metais.

 

Potencialą kuriantys infrastruktūros mazgai

Darbo rinkos ekspertei antrina ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis, pabrėždamas talentų svarbą. Visgi renginio pranešėjas neslepia, jog verslui palankias sąlygas Kaune kuria ir dar keli svarbūs veiksniai.

„Kauno regionas yra kaip krepšininkas NBA naujokų biržoje: potencialas didelis, bet tobulėti dar yra kur. Sparčiai vystoma ekonominė infrastruktūra ir susisiekimas yra labai svarbūs elementai.“ – sako E. Čivilis.

O štai Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) pardavimų ir rinkodaros vadovas Tomas Buzas renginio klausytojams žada praverti investuotojų pritraukimo užkulisių uždangą ir papasakoti, kokie sprendimai nuo 2005 m., kai buvo sulaukta pirmojo investuotojo, padėjo pritraukti net 1 milijardą eurų investicijų ir į Kauno regioną atvesti kelis didžiuosius Europos verslo žaidėjus.

„Gausi talentų pasiūlą regione ir valstybės pagalba yra neatsiejami komponentai, kuriantys palankias sąlygas tvariai verslo, Kauno LEZ, o tuo pačiu ir viso Kauno regiono sėkmės istorijai,“ – neabejoja T. Buzas.

 

Naujus vėjus atnešančios ES žaliojo kurso direktyvos

Renginyje plačiau bus pristatytas ir Europos Sąjungos (ES) žaliojo kurso veiksmų planas. Jis Lietuvos verslui turėtų atnešti ne vien iššūkius, bet ir aibę galimybių, prognozuoja Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas Artūras Jakubavičius ir trumpai atskleidžia, kodėl tai mano.

„Kauno įmonėms naujoji direktyva žada nemažai galimybių, nes jos turi tris papildomus stimulus lyginant su verslais Lietuvoje. Pirma, Kaune yra gana didelė mokslo potencialo koncentracija, būtina plėtojant „žaliąjį“ verslą. Antra, šis miestas yra tarptautinių transporto srautų sankirtoje. Trečia, Kaunas yra Lietuvos vidurio ir vakarų regione, kuriam teks didžioji dalis ES struktūrinių fondų investicijų. Tai puikus „kokteilis“ Kauno įmonėms,“ – argumentus išsako A. Jakubavičius ir apie visus juos plačiau papasakoti žada renginio metu.

 

Translaicijos metu savo ekspertinėmis žiniomis taip pat dalinsis „Hella Lithuania“ vadovas Tobias Pohlschmidt, „Sackville Solutions“ operacijų vadovas ir vyriausiasis konsultantas Alan Jeffers (D. Britanija) ir „TransUnion“ komunikacijos ir prekės ženklo vadovė Lietuvoje Daiva Gritėnaitė. Daugiau sužinoti apie renginį galite apsilankę „Kaunas IN“ interneto svetainėje.

 

 

„Kauno ekonominis paveikslas: pakeliui į naują realybę“ vyks gruodžio 15 d., nuo 15:00 val.

Renginio kalba: lietuvių ir anglų. Užduoti klausimus pranešėjams bus galima visos transliacijos metu.

Nuoroda į renginio transliaciją: www.delfi.lt/a/88898163

 

 

Renginio organizatorius: VšĮ „Kaunas IN“.

Renginio partneris: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Šaltinis: A. Aleksandravičiaus nuotr.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: