IRT sektorius

Lietuva turi sparčiausią plačiajuostį internetą ES ir penktą pagal spartą visame pasaulyje, kas paverčia ją geriausia vieta verslui, kuriam aktualu būti pasiekiamam 24/7. Pasaulio konkurencingumo metraštyje 2015 m. Lietuva taip pat tituluojama geriausiai verslo poreikius IRT (informacinių ryšių technologijų) srityje tenkinančia šalimi. Pagrindinės priežastys, kodėl IRT sektoriaus įmonės renkasi Kauną, yra žmogiškieji ištekliai – talentai, patyrę aukštos kvalifikacijos specialistai ir nauji IRT studentai, kurie kasmet papildo šio sektoriaus darbo rinką. Kauno patrauklumą didina jo jaunatviškumas, veržlumas bei vietos gyventojų užsienio kalbų įgūdžiai – net 78 proc. visų darbingų žmonių ir 86 proc. 20 – 29 m. amžiaus profesionalų moka užsienio kalbą. Taip pat, puikiai išvystyta infrastruktūra, verslui skirtų patalpų kiekio augimas Kauną daro patrauklesniu paslaugų centrų vystymui. Kauno patrauklumas naujiems paslaugų centrams neliko nepastebėtas ir miestas jau yra sulaukęs apdovanojimų. 2016 m. Centrinės ir Rytų Europos regiono paslaugų centrų apdovanojimuose Kaunas buvo pripažintas palankiausiu verslo paslaugų centrams miestu visame Centrinės ir Rytų Europos regione.

IRT aplinka

Kaunas siūlo puikią aplinką IRT kompanijoms ne tik dėl sparčiausio plačiajuosčio interneto ir geografinės padėties, kuri suteikia patogią poziciją vystyti veiklą kitose ES šalyse, bet ir talentų. Didžiausias Kauno universitetas yra orientuotas į technines specialybes ir vis daugiau studentų renkasi IRT sričių specialybes, kurioms jie puikiai paruošiami ne tik universitete, bet ir bendroje IRT ekosistemoje.

Lengvai pasiekiamos užsienio rinkos

Aukštos kvalifikacijos darbuotojai

Verslui palanki aplinka

Nyderlandų IT profesionalų sėkmės istorija Kaune

Nyderlandų IT milžine „Centric“, savo daugiau kaip dviejų veiklos dešimtmečių sėkmės istoriją tęsia Kaune. Pasak kompanijos atstovų, svarstant plėtros lokacijas, didžiausios įtakos pasirinkti Kauną turėjo ne tik patraukli investicinė aplinka, verslui reikalinga infrastruktūra, patogus susisiekimas su visa Europa, bet ir, visų pirma, talentai, kuriuos rengia Kauno aukštosios mokyklos, bei olandiškajai artima kultūrinė aplinka.

Skaityti daugiau