Aviacijos sektorius

Aviacijos srityje lyderiaujančioms Europos įmonėms įsikūrus Vilniuje ir Kaune, Lietuvoje ėmė sparčiai vystytis Centrinės Europos aviacijos techninės priežiūros, remonto ir eksploatacijos (MRO) centras, kuris aktyviai naudojasi LEZ teikiamais privalumais.

Kaunas siūlo puikią infrastruktūrą MRO klasterių plėtrai – Kauno oro uosto (KUN) pakilimo/nusileidimo takas yra ilgiausias Lietuvoje (3250 m) ir turi 16 km2 plotą, tinkamą aviacijos įrengimams. Šiuo metu tobulėjimo siekiama šiose vietinio MRO srityse: orlaivių dažyme, linijų priežiūroje, bazinėje techninėje priežiūroje, orlaivių modifikavime, variklių remonte, važiuoklių remonte, orlaivių išmontavime, dalių tiekime.

Tai, jog Kaunas yra puiki vieta aviacijos verslo vystymui, lemia ne tik stipriai išvystyta infrastruktūra, bet ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūla. Kauno technikos kolegija (KTK) siūlo Orlaivių mechanizmų techninio ekploatavimo programą, o Kauno technologijos universitetas (KTU) – Aviacijos inžinerijos programą. Šiuo metu Lietuvoje daugiau nei 500 studentų yra aktyviai įsitraukę į aviacijos srities mokslus. Visi įvardyti faktoriai dar kartą patvirtina, jog Kaunas yra tinkamiausia vieta kurti savo sėkmės istoriją aviacijos sektoriuje.

Aviacijos kompanijų veikla Kaune

 

Orlaivių priežiūra

Pakilimo takų priežiūra

Orlaivių kabinų priežiūra

Komponentų priežiūra