Talentų ugdymas
KTU informacija
2022 04 25
KTU investuoja į studentų aptarnavimo kokybę: duris atvėrė naujasis Studentų infocentras

Šiuolaikiškas ir modernus – taip apibūdinamas naujasis Kauno technologijos universiteto (KTU) Studentų infocentras, esantis KTU Studentų miestelio širdyje. Atnaujintos universiteto erdvės studentams leis atsakymus į jiems kylančius klausimus gauti vienoje vietoje.

 

700 kv. m. zonoje įrengtos individualios ir bendro naudojimo darbo vietos, o konferencijų bei poilsio kambariai pasižymi inovatyvių sprendimų gausa. Reguliuojamo aukščio stalai bei ergonomiškos darbo kėdės, spalvos ir tekstūros pritaikytos atliepti čia įsikūrusių Studentų reikalų, Tarptautinių ryšių departamentų bei Doktorantūros mokyklos darbuotojų poreikius.

„Tai pirmasis toks KTU Studentų infocentras. Anksčiau dėl informacijos apie skirtingas universiteto teikiamas paslaugas studentams reikėdavo kreiptis į padalinius, kurie buvo įsikūrę ir KTU Studentų miestelyje, ir Kauno centre esančiuose centriniuose rūmuose“, – teigia KTU Studijų prorektorius Jonas Čeponis.

Naujasis informacijos centras konsultuoja bendraisiais visų pakopų studijų, įskaitant ir tarptautines studijas bei praktikas, popaskaitinių veiklų, apgyvendinimo klausimais, suteikia informaciją apie „GIFTed“ ir „GIFTed Masters“ talentų ugdymą, „SKILLed FinTech“ specializuotą papildomo ugdymo programą. Į centro darbuotojus galima kreiptis norint sužinoti apie „WANTed“ karjeros kompetencijų ugdymo, „GUIDed“ mentorystės programas, susipažinti su „UNITed“ popaskaitinėmis veiklomis bei „INSPIRed“ meno kolektyvų veikla.

„Užsienietis studentas, kuris norėdavo pasikalbėti dėl vizos klausimų, turėdavo vykti į centrinius rūmus, jei jį domindavo bendrabučių klausimai, reikėdavo keliauti į kitą vietą, o jei meno veiklos – vėl į kitą… Dabar universiteto galimybėmis besidomintis studentas visas paslaugas gaus vienoje vietoje“, – apie „vienų durų“ politikos įgyvendinimą kalba J. Čeponis.

Naujasis informacijos centras integruotas į jau egzistuojančias universiteto erdves, kuriose anksčiau veikė Prof. K. Baršausko ultragarso mokslo institutas. Po to, kai mokslo centras persikėlė į Santakos slėnį, patalpos nebuvo efektyviai išnaudojamos. Pasak KTU Studijų prorektoriaus, dėl informacijos centro puikios geografinės lokacijos studentams sužinoti atsakymus į jiems kylančius klausimus dabar bus ypač patogu.

„Šių erdvių atnaujinimas pasirinktas neatsitiktinai – naujasis Studentų infocentras lengvai pasiekiamas bendrabučių gyventojams bei visų fakultetų, įsikūrusių studentų miestelyje, studentams“, – džiaugiasi J. Čeponis.

 

Naujos erdvės įrengtos vos per vienerius metus

KTU Infrastruktūros vystymo skyriaus vadovas Gražvydas Visockas teigia, jog paruošti naujojo informacijos centro projektą ir įrengti numatytas patalpas pavyko greitai. Pasak jo, naujų erdvių poreikis buvo jaučiamas jau seniai, o projekto įgyvendinimą lydėjo sėkmė.

„Nors projekto parengimas ir rangos darbai buvo įgyvendinti per keturis mėnesius, baldų konkursui pasiruošti užtrukome truputį ilgiau, jų tiekimas buvo lėtesnis. Bendras projekto realizavimas nuo poreikio atsiradimo iki įgyvendinimo truko vienerius metus“, – pasakoja specialistas.

Projektas buvo parengtas ir įgyvendintas bendradarbiaujant su KTU alumnu – koncepcinę informacijos centro erdvių idėją pristatė architektas, KTU architektūros studijų programos absolventas Lukas Mankus. Rangos darbus įgyvendinti padėjo UAB „Statybų vizija“, o prie dizaino sprendimų išpildymo prisidėjo „Isku“ baldų salonas.

Kalbėdamas apie KTU Studentų infocentro išplanavimą, G. Visockas pabrėžia erdvių atvirumą.

„Tai – „open space“ tipo erdvės. Darbo vietas, konferencijų ir susitikimų kambarius pavyko sudėlioti taip, jog iš pažiūros atvira erdvė būtų padalinta į tam tikras zonas, o įvairūs skyriai, dirbdami šioje erdvėje, netrukdytų vieni kitiems“, – pabrėžia KTU Infrastruktūros vystymo skyriaus vadovas.

Informacijos centro įrengimui pasirinkti lengvų konstrukcijų stiklo elementai ir spalviniai sprendimai, kurie atitinka šiuolaikinės architektūros tendencijas, suteikia erdvėms gyvumo ir prisitaiko prie personalo funkcinių reikmių. Pasak G. Visocko, nors tiesioginės sąsajos tarp kovo mėnesį duris atvėrusio KTU Multifunkcinio centro su integruota biblioteka ir naujojo informacijos centro nebuvo, jų interjerus vienija panaši spalvų gama ir naudojamos tekstūros.

„Universiteto vidinių erdvių įrengimą iš dalies diktuoja pastato architektūra ir interjeras, pavyzdžiui, būtinybė išlaikyti paveldo saugomas teraco grindis ar išorės fasado sprendinius; turi išlikti ir tam tikri betono paviršiai, tokie kaip langų angos ar palangės“, – dalijasi G. Visockas.

Naujasis KTU Studentų infocentras įsikūrė Studentų g. 50, Elektronikos rūmuose, kuriuose veiklą vykdo trys KTU fakultetai – Informatikos, Matematikos ir gamtos mokslų bei Elektros ir elektronikos.

Šaltinis: KTU nuotrauka.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: