Talentų ugdymas
KTU informacija
2021 06 29
KTU „M-Lab“ laboratorijų kompleksas įamžino statybų pradžią: Kaune įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms

Planuojama, kad KTU prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“, iškilsiantis buvusioje „Kolegų“ kavinės vietoje, duris atvers jau kitų metų pabaigoje. Šiandien, birželio 28 d., vykusios laiko kapsulės įkasimo ceremonijos metu buvo pasirašytas laiškas ateities kartoms. Jį pasirašė universiteto bendruomenės, rangovų „Dzūkijos statyba“ atstovai, ŠMSM ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno technologijos universiteto (KTU) eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“ remsis tvarios architektūros principais – esamą infrastruktūrą keis darni konversija. Tikimasi, kad tai leis ne tik efektyviai išnaudoti turimą mokslinį potencialą, bet ir sėkmingai pritraukti tyrimams mokslininkus iš tarptautinės rinkos.

Užpildys trūkstamą jungtį

„Šis laboratorijų centras architektūriniais sprendimais prisidės prie visos Kauno inovacijų ekosistemos. Todėl labai dėkoju visai KTU „M-Lab“ komandai, rėmėjams. Tikiuosi, kad kitais metais jau galėsime visus sukviesti į pastato atidarymą“, – renginyje džiaugėsi KTU rektorius Eugenijus Valatka.

Pasak jo, ilgai lauktas žingsnis dėl kurio svečiai susirinko buvusioje „Kolegų“ kavinės statybvietėje – nuo idėjos iki jos įgyvendinimo – jau yra žengtas. KTU „M-Lab“ – tai ne tik mokslo ir verslo bendradarbiavimas, bet ir vieta, kurioje rinksis įvairių sričių kūrėjai bei tyrėjai: „Tai bus trūkstama grandis, kurios praktiškai Lietuvoje niekur nėra, kuri jungia mokslą su verslu, tai ­– inovacijų ekosistema“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė džiaugėsi sugrįžusi į KTU, kuriame jaučiasi tarsi namie. Sveikinimo kalboje ministrė akcentavo, kad inovacijos gimsta skirtingų mokslų sandūroje.

„Čia susirinks ne tik patyrę tyrėjai, bet ir jaunieji, ir studentai, kurie dirbs kartu. Ši laboratorija juos tarsi užkrės, nes bus kitokia: judri, besikeičianti, bus galima išbandyti, simuliuoti ir kurti. Linkiu visiems drąsos svajoti. Tikiu, kad tokiose laboratorijose gimsta mūsų ateitis. Mūsų tikslas tą ateitį priartinti prie žmonių, kurie jos laukia“, ­– sako J. Šiugždinienė.

Sveikinimo kalbą pasakęs Kauno miesto savivaldybės meras džiaugėsi, kad KTU studentai turi galimybę susipažinti su technologijomis ir, kad jau kitais metais „M-Lab“ laboratorijų kompleksas prisidės prie jaunosios kartos kompetencijų ugdymo.

Rangovų, bendrovės „Dzūkijos statyba“ valdybos pirmininkas Julius Žukas, kuris dar prieš 54 metus baigė KTU, Universitetą apibūdina kaip mokslo šventovę ir linki toliau plėstis bei klestėti. Jam antrina ir bendrovės generalinis direktorius Edvardas Mačiulaitis, kuris tikisi, kad kitais metais jau galės įteikti ir „M-Lab“ centro raktą.

Dėmesio centre – žmonių sveikata bei psichologinė gerovė

Vienas iš būsimo KTU „M-Lab“ laboratorijų centro tikslų – modernių eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų sukūrimas. Daugiau nei 5 mln. eurų kainuosiančiu projektu bus rekonstruotas apie 4 tūkst. kvadratinių metrų ploto mokslo paskirties pastatas.

Žalios architektūros viziją pasirinko ir pirmąją vietą architektūriniame konkurse KTU „M-Lab“ pastatui projektuoti užėmusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūros projektą. Koncepcijos esmė – urbanizuotą studentų miestelio viešąją erdvę bei saugomą rekreacinių želdynų erdvę aktyviai įtraukti į „M-Lab“ statinio prieigų bei rekreacinių-poilsio viešųjų erdvių sistemą.

Kaune iškilsiantis inovatyvus pastatas atitiks naujausias tvarumo koncepcijas, o jame įsikūrusios laboratorijos apims skirtingas mokslo kryptis. Nuo pat pirmosios idėjos buvo siekiama, kad laboratorijų kompleksas turėtų kuo mažesnį poveikį aplinkai, užtikrintų žmonių sveikatos ir psichologinę gerovę bei stiprintų mokslinius tyrimus per dirbtinį intelektą.

„KTU „M-Lab“ yra žmogui, kuris dirba bei gyvena sveikoje darbo aplinkoje. Visais tyrimais, laboratorijomis daugiausiai dėmesio skirsime žmogui bei jo gerovei“, – sako „M-Lab“ projekto vadovė, KTU Veiklos valdymo departamento direktorė Lolita Jurkšienė, linkėdama įgyvendinti tai, ką šiandien svečiai pažadėjo laiškuose ateities kartoms.

KTU Tarybos pirmininkas Raimundas Petrauskas prideda, kad Taryba visada palaikė šią idėją bei dėkoja visai Universiteto bendruomenei, idėją pavertusiai realybe.

Šaltinis: KTU nuotraukos.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: