Talentų ugdymas
Kauno technologijos universitetas
2023 05 03
KTU šiemet kviečia studijuoti dėl savęs: „Kursi inovacijas, o kartu ir save“

Tikriausiai ne retas mokykloje paklaustas, kuo nori būti užaugęs, žada sekti tėvų pėdomis, svajoja apie ne tokias jau ir populiarias specialybes, ar renkasi labai pragmatiškai – kas tuo metu paklausu. Tada, dar nesusimąstome, jog pasirinkta specialybė, kuria ir mūsų asmenybę. KTU su šūkiu „Studijuok dėl savęs“ šiemet kviečia šį svarbų sprendimą priimti atsakingai ir įsiklausyti į tai, ką sako paties abituriento širdis.

 

Kauno technologijos universitetas (KTU) šiais metais akcentuoja, jog mokytis dėl savęs yra svarbu, nes studentas tokiu būdu ne tik atranda, kas jam geriausia ir labiausiai tinka, bet ir sugeba prisiimti atsakomybę už savo išsilavinimą.

„Šios kampanijos centre – žmogus, būsimas studentas, kuris įsiklausydamas į save priima asmeninį sprendimą studijuoti“, – apie naująją priėmimo kampaniją atsiliepia KTU Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Danas Viluckas.

Daugelis būsimų studentų dvejoja, kad galbūt neteisingai pasirinks specialybę, todėl dažnai kreipiasi į savo draugus, šeimos narius klausdami patarimo. Pasak departamento vadovo, aplinkos patarimai gali būti vertingi, tačiau svarbiausia yra būsimo studento pašaukimas. Todėl universitetas kviečia atkreipti dėmesį į savo asmeninius pomėgius, hobius ir aistras, taip pat į sritis, kuriose jie jaučiasi sėkmingi ar yra susidomėję.

„Gal iš vienos pusės tai gali nuskambėti ir savanaudiškai, bet visų pirma būsimas studentas turi studijuoti ir pažinti save. Tik taip visapusiškai tobulėsi, tapsi geriausiu savimi ir kursi didžiausią vertę visuomenei, o universitetas yra tam, kad tau padėtų“, – teigia D. Viluckas.

 

Žmogus išlieka svarbiausia detale

 

Kampanijos metu bus tęsiamas bei integruojamas ir universiteto vertybes atspindintis šūkis „Už kiekvienos technologijos – žmogus“.

Viluckas pasakoja, jog KTU priėmimo kampanijos nuotraukose galima matyti KTU studentus – inžinierius, sociologus, informatikus, ekonomistus ar studentus iš užsienio: „Priėmimo kampanijos dizaino sprendimais norime parodyti, jog už kiekvienos technologijos visada yra žmogus, o kartu ir mūsų studentas“.

Departamento vadovas tęsia, jog sprendimas taikyti šešėlio efektą slepiantį universitete esančių įrankių bei studentų siluetus buvo neatsitiktinis. „Tai lyg kvietimas, kad gali būti šioje vietoje, tik reikia pabandyti save ten įsivaizduoti“, – akcentuoja jis.

Rinktis studijas sau kvies ne tik kontrastingi ir ryškūs vizualiniai sprendimai, bet ir šūkiai „Kursi inovacijas, o kartu ir save“, „Investuosi į ateitį, o kartu ir į save“, „Priimsi iššūkius, o kartu ir save“, „Keisi taisyklės, o kartu ir save“.

KTU Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas D. Viluckas pabrėžia, jog kaip už kiekvienos technologijos žmogus, už šios kampanijos – nuostabi komanda: „Noriu padėkoti visiems departamento komandos nariams, kurie nuosekliai pusę metų analizavo, kūrė, planavo ir realizavo, kad dabar turėtume tikslingą ir ryškią kampaniją. Ačiū tariu ir kampanijos partneriams – „Clinic 212“, „Baltas MEDIA“ ir „Inspired UM“, kurie visi prasmingai prisidėjo prie kampanijos įgyvendinimo.

 

Papildomos kompetencijos

 

„Ne visi studentai yra užtikrinti savo pasirinkimu įstojus į universitetą, bet tai natūralu – dar visas pasaulis prieš akis. Su šūkiu „Studijuok dėl savęs“ mes drąsinam studentą pabandyti atrasti save, nebijoti kreiptis, bandyti – esame tam, kad padėtume apsispręsti“, – kreipiasi į studentus D. Viluckas

Rinkodaros ir komunikacijos vadovas pasakoja, jog šiuolaikiškos studijos Kauno technologijos universitete suteikia daug galimybių tiems, kurie dar nėra iki galo užtikrinti: „Studentas visuomet gali išplėsti kompetencijas, pasikeisti studijas ar jas papildyti“.

KTU studentams, įstojusiems į tam tikras studijų programas, universitetas siūlo įvairias studijų alternatyvas. Viena jų – BA+ kompetencija, kurią pasirinkęs studentas įgyja žinių ir gebėjimų papildomoje studijų kryptyje bei atranda naujų karjeros perspektyvų.

Pavyzdžiui, studijuojantis inžineriją studentas gali pasirinkti tarpkryptę kompetenciją, kuri gali būti susijusi su dizainu, ar net kompiuteriniu projektavimu.

Studentai turi galimybę pasirinkti ir visiškai kitos srities kompetencija, kuri nėra tiesiogiai susijusi su studijų programa – pavyzdžiui, antroji užsienio kalba (ispanų, italų, švedų ar kt.). Studentai, norintys geriau išmanyti finansus gali rinktis finansinio raštingumo kompetenciją, planuojantys kurti verslą – verslo kūrimą ir ugdymą ir pan.

 

Svarbiausios priėmimo į studijas datos

 

Nuo gegužės 2 d. prasideda priėmimas į KTU magistrantūros, doktorantūros, pedagogikos, papildomąsias ir kitas studijas. Stojantieji gali rinktis iš 55 magistrantūros studijų programų inžinerijos, technologijų, informatikos, matematikos, fizinių, verslo ir viešosios vadybos, socialinių, humanitarinių, sveikatos, ugdymo mokslų, bei menų krypčių grupėse.

Prašymai dalyvauti pirmajame priėmimo etape priimami iki birželio 26 d., 24.00 val., KTU priėmimo į magistrantūros studijas informacinėje sistemoje (MPIS). Prašymai studijuoti pedagoginės krypties profesinėse studijose priimami iki liepos 19 d., 24.00 val. Prašymai teikiami tik internetu, užsiregistravus KTU priėmimo į profesines pedagogikos studijas informacinėje sistemoje (PPIS).

Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrojo priėmimo metu, kuris prasidės birželio 1 d., bus galima teikti prašymus studijuoti pirmosios pakopos studijose LAMA BPO sistemoje. KTU stojantiesiems šiemet siūlo 42 bakalauro ir 1 vientisųjų studijų programą.

Priėmimo prašymų bei reikalingų dokumentų pateikimas siekiant studijuoti KTU koordinuojamų mokslo krypčių doktorantūros studijose vyks dviem etapais.

Pirmasis etapas vyks gegužės 1–15 d., kurio metu išsilavinimą aukštojo mokslo institucijose užsienyje įgijusieji ir kvalifikacijos pripažinimo Lietuvoje patvirtinančių dokumentų neturintys stojantieji teiks dokumentus dėl įgytos kvalifikacijos pripažinimo Lietuvoje.

Visų kandidatų prašymai dalyvauti priėmime į doktorantūros studijas bus priimami antrojo etapo metu – birželio 5–23 d. iki 17.00 val. Priėmimo prašymai bei dokumentai priimami internetu, KTU priėmimo į doktorantūros studijas informacinėje sistemoje (DPIS).

Šaltinis: Kauno technologijos universitetas

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: