PVcase Kauno startuoliai
Kauno mokslo ir technologijų parkas
2021 12 02
Lietuviškas startuolis „PVcase“ pritraukė 20 mln. eurų investiciją

Jungtinių Tautų suformuluoti Darnaus vystymosi tikslai (DVT) vieną iš siekių, susijusių su ateities tarptautine plėtra, nurodo atsinaujinančią energetiką. Tvarūs, aplinką tausojantys sprendimai yra ir vieni daugiausia dėmesio iš privačių ir viešųjų rizikos kapitalo fondų dėmesio sulaukiančių inovacijų. Vieną tokių sukūrę Kauno mokslo ir technologijų parko alumnai, startuolis „PVcase“, šiemet programinės įrangos saulės elektrinėms vystymui pritraukė 20 mln. eurų (daugiau negu 23 mln. JAV dolerių) investiciją.

 

„Pasauliui pereinant prie atsinaujinančių energijos šaltinių, svarbu sukurti įrankius, kurie leistų greičiau projektuoti ir įdiegti tam reikalingą infrastruktūrą. Norime dalyvauti visame saulės elektrinės gyvavimo cikle – nuo pardavimų, projektavimo ir statybos iki eksploatacijos ir priežiūros“,– sprendimą pristato įmonės „PVcase“ vadovas Deividas Trainavičius.

Į lietuvių kuriamą sprendimo pristatymą ir tolesnį vystymą plečiantis JAV, investavo rizikos kapitalo įmonės „Elephant VC“, bei „Practica Capital“ ir „Contrarian Ventures“ rizikos kapitalo fondai. „Tai didžiausia tokio tipo investicija į programinės įrangos orientuotos į saulės energetiką startuolį Europoje. Šios investicijos ne tik paspartins dar greitesnį PVcase augimą, bet ir padės plėtoti ir pristatyti rinkai naujus PVcase produktus“,– sako D. Trainavičius.

Startuolio pradžiai pagrindus padėjo kauniečių įkurta konsultacinė įmonė, kuri padėjo saulės energetikos kompanijoms projektuoti saulės parkus.  „Per dešimtmetį šioje srityje pamatėme, kad projektavimas rankiniu būdu yra labai ilgas ir sudėtingas procesas. Pastebėjome, kad tokios programinės įrangos, kuri automatizuotų šį darbą tiesiog nėra, todėl nusprendėme susikurti savo. Jau tada didelė dalis tuometinių klientų įžvelgė didžiulį tokios programinės įrangos potencialą“,– prisimena D. Trainavičius.

Taip ir gimė idėja komercializuoti programinę įrangą, o 2018 metais buvo įkurta saulės energetikos technologijų bendrovė „PVcase“.

 

 

***

Jau keturis metus daugiau nei šimto startuolių bendruomenę vienijantis Kauno mokslo ir technologijų parkas inicijuoja Kauno startuolių apdovanojimus ir DELFI transliacijos metu skelbia vienus didžiausią pažangą mokslo ir verslo srityse sukūrusius Kauno startuolius. „PVcase“ yra vienas iš verslų nominuotų apdovanojimuose.

 

Kauno startuolių rinkimus sudaro du etapai:

I ETAPAS. Lapkričio 30-gruodžio 5 d. (imtinai) vyks atviras balsavimas naujienų portale DELFI. Šiame etape DELFI skaitytojai išrinks kauniečių metų technologiją.

II ETAPAS. Gruodžio 6 d. komisija išrinks keturis startuolius nominacijose:

  • Sveikatos technologija
  • Robotikos sprendimas
  • Metų proveržis
  • Aplinką tausojantis sprendimas

 

Balsavimo laikotarpis: lapkričio 30-gruodžio 5 d. Už kiekvieną nominantą galima balsuoti vieną kartą per dieną. https://www.delfi.lt/apps/startuoliaikaune/

 

Plačiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/599006071419841

Šaltinis: „PVcase“ nuotr.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: