Chronus Robotics Kauno startuoliai
Kauno mokslo ir technologijų parkas
2021 12 02
Lietuvių sukurtas robotas stebina unikaliu sėdėsenos transformavimo mechanizmu

Pasaulis, pritaikytas visiems. Būtent šia kryptimi dirba kauniečių komanda, sukūrusi, judėti padedantį individualaus mobilumo robotą ir pavadinusi jį Kim-e. Chronus Robotics sukurta transporto priemonė gali ne tik pakeisti neįgaliojo vežimėlį, bet ir gerokai praplėsti mobilumo galimybių ribas.

 

„Esame įsitikinę, kad produkto dizainas labai svarbus. Mūsų robotas yra ne tik modernaus, ergonomiško dizaino, bet ir itin kompaktiškas bei manevringas. Jis niekuo neprimena neįgaliojo vežimėlio, prasilenkdami praeiviai mato moderniu riedžiu važiuojantį naujovių entuziastą. Unikali šio roboto savybė yra ta, kad jį galima valdyti intuityviais kūno judesiais visai nesinaudojant rankomis“, – inovaciją pristato komandos vadovas Ričardas Griška.

Robotas skirtas žmonėms siekiantiems aktyvaus dalyvavimo socialiniame gyvenime ir darbo rinkoje, nepaisant to, kad jie negali kontroliuoti apatinės kūno dalies. Šios inovacijos kūrimui inžinieriai pasitelkė mechatronikos, biomechanikos ir net psichologijos žinias, pritaikė automobilių sporte, aviacijoje, kosmoso ir karinėje pramonėje naudojamus technologinius sprendimus.

„Nors daug vilčių dedama į žingsniuojančių robotinių egzoskeletų pritaikymą specialių poreikių turintiems asmenims, vis dėlto, pirmieji egzoskeletai yra labai lėti, sudėtingai valdomi ir labai brangūs. Daugiau nei 3 milijonai europiečių kasdien vis dar naudojasi rankomis stumiamais vežimėliais, todėl unikalų sėdėsenos mechanizmą turintis ir intuityviai valdomas ratuotas mobilumo robotas šiandien yra optimaliausias sprendimas“, – pabrėžia R. Griška.

Robotas pelnė pripažinimą šiemet vykusiame konkurse „Žaliojo susisiekimo link“, kurio finalas vyko Tarptautiniame transporto inovacijų forume. Sprendimas nugalėjo kategorijoje „Žaliausi dizaino sprendimai geresniam susisiekimui ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui“. Be to, Britų išradėjų draugija jau spėjo jį pripažinti pasauliniu išradimu. „Chronus Robotics“ komanda bendradarbiauja su Lietuvos mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) patentuodama išradimus ir sprendimo dizainą.

 

***

Jau keturis metus daugiau nei šimto startuolių bendruomenę vienijantis Kauno mokslo ir technologijų parkas inicijuoja Kauno startuolių apdovanojimus ir DELFI transliacijos metu skelbia vienus didžiausią pažangą mokslo ir verslo srityse sukūrusius Kauno startuolius. „Chronus Robotics“ yra vienas iš verslų nominuotų apdovanojimuose.

 

Kauno startuolių rinkimus sudaro du etapai:

I ETAPAS. Lapkričio 30-gruodžio 5 d. (imtinai) vyks atviras balsavimas naujienų portale DELFI. Šiame etape DELFI skaitytojai išrinks kauniečių metų technologiją.

II ETAPAS. Gruodžio 6 d. komisija išrinks keturis startuolius nominacijose:

  • Sveikatos technologija
  • Robotikos sprendimas
  • Metų proveržis
  • Aplinką tausojantis sprendimas

 

Balsavimo laikotarpis: lapkričio 30-gruodžio 5 d. Už kiekvieną nominantą galima balsuoti vieną kartą per dieną. https://www.delfi.lt/apps/startuoliaikaune/

 

Plačiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/599006071419841

Šaltinis: „Chronus Robotics“ nuotr.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: