Kultūra

Kaunas – antras pagal dydį miestas Lietuvoje, tačiau pirmauja kaip pats žaliausias visoje šalyje. Mums svarbi ne tik gamta, bet ir mūsų kultūra – unikali architektūra, galerijos ir teatrai. Kaunas tikrai pilnas kultūros. Aplankykite Lietuvos širdį ir pamatykite unikalų Kauną: nepakartojamas senamiestis pilnas architektūros paminklų – nuo XIV amžiaus pilies iki Art Deco stiliaus statinių.

Kaunas – UNESCO Dizaino miestas, kuris naudoja šį statusą, kurdamas modernų, kūrybišką ir įtraukiantį miestą. Kultūrinės veiklos pasirinkimas platus – galima rinktis iš 60 muziejų ir galerijų, taip pat vykstančių įvairių festivalių ir renginių, tokių kaip: Kauno Architektūros festivalis, Dizaino savaitė, Kauno Bienalė.

Tarptautiniai renginiai

Kaunas yra tapęs tarptautinių kultūros renginių ir festivalių namais. Keletas geriausiai žinomų tarptautinių festivalių Kaune – Kauno Jazz festivalis, Hanza dienos, Operetė Pilyje, Pažaislio muzikos festivalis, Bike Show, Kauno dienos, Dainų šventė (UNESCO paveldas), AUROS modernaus šokio festivalis ir dar daugybė kitų.

Hanza Dienos

Kauno Bienalė

Dainų šventė (UNESCO paveldas)

Džiaugiamės galėdami paskelbti, kad Kaunas oficialiai paskirtas Europos kultūros sostine 2022. Oficialus miesto šūkis – „KAUNAS 2022: IŠ LAIKINOSIOS Į ŠIUOLAIKINĘ“.

Lietuvos miestas Kaunas siekia tapti pokyčių varikliu vietinėje bendruomenėje, o tuo pačiu ir visose Europos bendruomenėse, susiduriančiose su panašiais sunkumais ir problemomis.

 

KEKS 2022 skaičiais
112

Kultūros projektų

169

Partnerių

1054

Bendruomenių susitikimų

27
Ambasadoriai
5
Kryptys
22
Miestai partneriai
15
Narių komanda
62
Partneriai ir dalyviai
3
Pagrindiniai KAUN

Meninės ir bendruomeninės programos koncepcija paremta trimis prielaidomis:

Jei norime būti ŠIUOLAIKIŠKI, turime įveikti savo fragmentiškos istorijos ir cenzūruoto mentaliteto PAINIAVĄ, sykiu suprasdami, jog gyvename ne tik dviejų didžiausių Lietuvos upių, bet ir labai skirtingų, kartais tarpusavy konfliktuojančių žmonių bei idėjų SANTAKOJE. Galiausiai turime išsiugdyti SĄMONĘ, nutiesiančią produktyvų kelią į sėkmingesnę bendruomenę Europos žemėlapyje.

ŠIUOLAKIŠKUMAS mums reiškia ryšį su visa Europa, buvimą kontekste ir naujo turinio kūrimą mūsų miestui, šaliai ir Europai. Todėl Kaunas nuo šiol yra vieta, kur visi kviečiami dalyvauti.

Meninė ir bendruomenės programa prasideda jau dabar.

Revoliucingoji KULTŪROS TEMPO AKADEMIJA jau išleidžia pirmąją absolventų laidą. KULTŪROS TEMPO AKADEMIJOS pagrindas – „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ biuras. AKADEMIJA sukurta kaip atvira naujo tipo mokymo įstaiga, kurioje visas įprastas biuro veiklas papildo paskaitos ir užsiėmimai, skirti vietinei kultūros bendruomenei.

Šiuolaikinis KAUNO MITAS – kompleksinis viešųjų ryšių projektas, kurio tikslas sukurti patrauklų miesto pasakojimą. Projektas pradedamas kaip internetinė svetainė, kurioje bendraautorystės pagrindu visi turės galimybę kartu kurti istoriją apie mitinį Kauno Žvėrį.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ prasideda dabar.

Laikas prisijungti ir užmegzti KAUNtaktą!