Infrastruktūros projektai

2014 – 2020 metais Kaune planuojama įgyvendinti daugiau nei 70 visuomeninės paskirties projektų. Bendra investicija šiems projektams – daugiau nei 170 milijonų eurų. Daugiausia lėšų numatoma skirti šiems projektams:

 • Muziejų rekonstrukcijai
 • Teatrų ir bibliotekų atnaujinimui
 • Infrastruktūros gerinimui
 • Sporto aikštynų ir arenų statybai ir atnaujinimui
 • Dviračių infrastruktūrai
 • Švietimo įstaigų statybai ir atnaujinimui
 • M. K. Čiurlinis Koncertų centrui
 • Mokslo salai
 • S. Dariaus & S. Girėno stadiono rekonstrukcijai
 • Laisvės alėjos rekonstrukcijai

Mokslo sala

Mokslo Saloje persipins trys mokslinės temos: žmogus, robotika ir gamta. Visos šios temos bus pateikiamos per ateities prizmę, kuri atskleis ateities scenarijus, praplečiančius mūsų viziją. Pagrindinis projekto tikslas yra globoti ir skatinti mokslą ir kultūrą Kaune bei visoje Lietuvoje. Prie projekto vystymo prisideda visi Lietuvos universitetai ir daugybė pasaulinių ekspertų iš įvairių mokslo sričių.

 • Mokslo sala įsikurs pačiame miesto centre – Nemuno saloje.
 • Mokslo sala taps pirmuoju mokslo populiarinimo centru Lietuvoje, kuriame moksliniai pasiekimai ir technologinės naujovės bus pristatomi interaktyviai. Ekspozicijos bus pritaikytos įvairaus amžiaus lankytojams.
 • Centre įsikurs tyrimų laboratorijos mokiniams, planetariumas bei konferencijų centras.
 • Statybas numatoma pradėti 2018 m. ES struktūriniai fondai ketina centro įrengimui skirti 23 milijonus eurų.

Laisvės alėja

Laisvės alėja yra ilgiausia pėsčiųjų gatvė rytų Europoje ir pagrindinė Kauno miesto gyvybės grandis, įsikūrusi Naujamiestyje ir jungianti senąją ir naująją Kauno dalis. Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekte numatoma ne tik atnaujinti grindinį, bet ir pritaikyti šią unikalią erdvę miestiečių ir miesto svečių poreikiams, atnaujinti komunalines paslaugas, įrengti dvipusius dviračių takus bei smulkius architektūrinius objektus.

Atnaujinta Laisvės alėja taps dar labiau  miestiečių ir svečių lankoma vieta, pagerės pėsčiųjų ir dviratininkų bendravimas, be to, bus pagerintas bendras miesto kraštovaizdis.

M. K. Čiurlionio koncertų centras

M. K. Čiurlionio koncertų centro planuojamas plotas sieks apie 20 tūkst. kv. m. Pastato patalpų plotas sudarys 11,7 tūkst. kv. m, o 8,6 tūkst. kv. m bus skirta požeminei automobilių aikštelei. Pastatą sups viešosios erdvės: aikštė prie įėjimo į pastatą, parkas su lauko renginių erdvėmis, paupio pėsčiųjų ir dviračių takai, uostas turistiniams laivams.

Koncertų centrą Kaunas planuoja atidaryti 2022 metais, kuomet miestas taps Europos kultūros sostine. Iki šiandienos Kaunas yra atlikęs visus reikiamus namų darbus: išsirinkęs vietą, parengęs detalųjį sklypo planą, atlikęs galimybių tyrimą bei užsitikrinęs pradinį finansavimą. Po architektūrinių idėjų konkurso seks derybos su nugalėtojais, kurie parengs techninį statybos projektą. Kito konkurso metu bus išrinkti rangovai, beliks tik statybos darbai. Koncertų centro aplinkai Kaunas yra numatęs pradinį 3,5 mln. eurų ES finansavimą.

Pavadinimą planuojamam centrui išrinko patys kauniečiai šių metų pradžioje paskelbtoje apklausoje. Dauguma apklausos dalyvių pasisakė už tai, kad koncertų centras būtų pavadintas vieno žymiausių visų laikų Lietuvos kompozitorių ir dailininkų, chorvedžio ir kultūros veikėjo M. K. Čiurlionio vardu.

S.Dariaus ir S.Girėno Stadijono rekonstrukcija

Rekonstrukcijos metu stadiono tribūnos bus išplėstos iki 20 tūkst. vietų. Cokoliniame aukšte bus įrengtos komercinės patalpos, veiksiančios visus metus. Po rekonstrukcijos stadionas atitiks visus tarptautinius reikalavimus, jame galės vykti aukščiausio lygio sporto varžybos.

Darbai jau pradėti – parengti investiciniai projektai, specialistai šiuo metu rengia techninį rekonstrukcijos projektą.

Preliminariais skaičiavimais, stadiono rekonstrukcija kainuos iki 14 mln. eurų. Darbai bus finansuojami Europos Sąjungos, valstybės ir Kauno miesto savivaldybės lėšomis.

Rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas taps daugiafunkcinio sporto ir laisvalaikio komplekso Ąžuolyne dalimi. Visą kompleksą taip pat sudarys rekonstruota sporto halė, naujas lengvosios atletikos maniežas ir atnaujintas Dainų slėnis.