2019 09 28

OAG Kaune: suvienyti aistros duomenims ir aviacijai

Nuotrauka: OAG archyvas.

 

„Ne, į saulėlydyje besileidžiančius lėktuvus pro biuro langus nežiūrime, – juokiasi OAG padalinio Kaune vadovė Simona Vabalė, paklausta, kiek gi tos aviacijos, lėktuvų ir skrydžių išties yra kompanijos kasdienybėje. Ir čia pat priduria: – Tačiau turime 170 žmonių visame pasaulyje, kurie dega aistra aviacijai, duomenims ir technologijoms. O kas gali būti smagiau, kai visa tai sujungiama vienoje vietoje?“

Dar tik metus Kaune veikianti įmonė netrukus vystys apie 60 proc. visų OAG technologinių produktų, skirtų tiek skrydžių kompanijoms, tiek skrendantiems žmonėms – sukurtų gilinantis į jų poreikius ir sprendžiant jiems kylančius iššūkius.

 

Daugiau kaip 90 metų istorija

Galima sakyti, kad pati organizacijos pradžia užsimezgė industrinėje revoliucijoje: prasidėjus keleivinei aviacijai, gimė ir OAG (Official Aviation Guide), šiandien jau veikianti daugiau nei 90 metų. Nuo pat įkūrimo kompanija buvo pagrindinis duomenų, o šiandien – ir skaitmeninės informacijos žaidėjas aviacijos rinkoje.

„Mūsų veiklos sritis yra be galo dinamiška ir įtraukianti. Valdome didžiulius duomenų masyvus. Kiekvieną dieną apdorojame 4 milijonus skrydžių pasikeitimų informacijos ir tai paliečia beveik 12 milijonų oro keleivių kiekvieną dieną. Mūsų siūlomi sprendimai apima didžiausią pasaulyje skrydžių tvarkaraščių duomenų bazę („OAG Schedules“), realiuoju laiku atnaujinamą kelionės maršrutų ir skrydžių statusų sistemą („OAG Flightview“) bei keliautojų srautų stebėsenos ir analizės priemonių paketą („OAG Analytics“). Negana to, apdovanojame efektyviausias oro linijas ir oro uostus (OAG On time performance star ratings) – tai labai gerbiamas įvertinimas aviacijos rinkoje,“ – pasakoja „OAG Aviations Worldwide“ padalinio Kaune vadovė Simona Vabalė.

Nors kaip organizacija OAG nėra didelė – jos biuruose Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Lietuvoje , Singapūre, Japonijoje ir Kinijoje dirba 170 žmonių – tačiau dirbama su labai garsiomis kompanijomis, kurias puikiai pažįsta galutiniai vartotojai, pavyzdžiui, „Google“, „Bing“, „Expedia“, „Skyscanner“, „Bristish Airways“ ar „United“.

Pagrindiniai OAG klientai – avialinijos, oro uostai bei technologinius sprendimus teikiančios kompanijos. Taigi, jei ieškote skrydžių atostogoms internete, arba sekate savo skrydžio informaciją oro uosto informacinėje lentoje, arba užsisakote žinutes apie statuso pasikeitimą, ko gero, naudojatės būtent OAG sukurtais sprendimais.

 

Pagrindinis technologijų centras – Kaune

Kaune savo padalinį OAG oficialiai atidarė 2018-tųjų rugsėjį. Nuo to laiko užaugo iki 27 darbuotojų ir planuoja per ateinančius metus dar paaugti.

„Jau šiandien esame antras pagal dydį organizacijos biuras ir didžiausias technologijų centras. Mūsų produktų komandos vysto skrydžių tvarkaraščių duomenų („OAG Schedules“) produktus ir padeda užtikrinti, kad teisingi duomenys pasiektų mūsų klientus, taip pat dirbame kurdami plačiausią ir taip pat dirbame kurdami plačiausią ir aktualiausią skrydžių jungčių platformą, kuri padės industrijai įdiegti naują IATA reguliavimą, suteiksiantį daugiau saugumo, efektyvumo klientams renkantis jungiamuosius skrydžius. Kaune pradėjome vystyti duomenų mokslo sritį, netrukus pilnai valdysime realiuoju laiku atnaujinamą kelionės maršrutų bei skrydžių statusų sistemą („OAG Flightview“)“, – Kaune vykdomus darbus vardija vadovė.

Kauniečiams inžinieriams buvo suteikta laisvė tobulinti ir daryti įtaką visai OAG organizacijai, todėl darbuotojai – pilnai integruoti ir kuria vertę kartu su kolegomis kitose šalyse.

Augantys užmojai ir kartu su jais didėjantis kolektyvas, pasak vadovės, lems ir daugiau pokyčių – dabartinis biuras „Kauno Doke“ padaliniui jau darosi per ankštas.

Ne taip seniai ir pačiai padalinio vadovei S. Vabalei buvo suteikta globali atsakomybė – ji tapo atsakinga už žmonių ir kultūros (People & Culture) funkciją visoje kompanijoje.

 

Kaunas patraukė energija ir užsidegimu

Renkantis plėtros kryptį, Kaunas OAG svarstomų lokacijų sąraše atsidūrė neatsitiktinai.

„Mūsų savininkai jau turėjo pozityvios patirties su Lietuva ir Kaunu. Atvykę į Lietuvą įmonės vadovai buvo sužavėti žmonių, infrastruktūros bei valstybinių institucijų (tokiu kaip „Invest Lithuania“) svetingumo bei pastangų supažindinti su Lietuvos aplinka. Kaunas išsiskyrė savo energija ir užsidegimu, tad per kelis mėnesius buvo nuspręsta veiklą plėsti būtent šiame mieste,“ – pradžią prisimena S. Vabalė.

Nuotrauka: OAG Kauno padalinio vadovė, Simona Vabalė (kairėje).

Tokie žmonės – energingi, norintys kurti ir nebijantys atsakomybės – šiandien dirba ir OAG padalinyje Kaune. Didžioji dalis darbuotojų – programinės įrangos vystymo ir testavimo inžinieriai, duomenų mokslininkai, keli specialistai dirba su duomenų operacijomis. Šiuo metu įmonė samdo IT infrastruktūros inžinierius, kurie dirbs kartu su produktų komandomis.

Būdami sąlyginai maža organizacija, OAG Kaune turi galimybę augti valdomai, todėl stengiamasi naujus darbuotojus įvesti į komandą ir organizaciją palaipsniui, taip išlaikant savo unikalią kultūrą.

Pasak vadovės, buriant komandą ir susipažįstant su potencialiu darbuotoju, pirmiausia vertinama, kokia tai asmenybė ir kokias vertybes atsineša – įmonei svarbu nuolatinis noras augti, iniciatyvumas, energija, ambicingumas: „Visi esame skirtingi ir tuo džiaugiamės: gerbiame vienas kitą ir kitokį požiūrį, tad kiekvienas čia jaučiasi jaukiai, o tai be galo svarbu. Kartą vienas kolega iš Jungtinės Karalystės komentavo, kad mes Kaune turime kažkokią ypatingą aurą. Tikiuosi, kad taip ir yra – kad tam tikri neapčiuopiami dalykai daro mus ypatingus“.

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai