2020 07 31

Biurų rinka Kaune: stabiliai auganti ir įvairiapusė

Nuotrauka iš „Magnum“ archyvo.

Pastaruosius kelerius metus Kaune itin sparčiai kuriami nauji verslo centrai ir patalpos: formuojasi ištisi verslo rajonai Karaliaus Mindaugo prospekte ir Jonavos gatvėje. Modernių biurų plėtra skverbiasi ir į Naujamiesčio, Vilijampolės bei Žaliakalnio rajonus. Patys verslo centrų vystytojai atskleidžia, kokie išskirtiniai sprendimai kiekvienam iš jų padėjo užsitikrinti sėkmę ir išsiskirti iš konkurentų bei dalijasi mintimis apie ateitį.

„Naujų verslo centrų statyba Kaunui duoda konkurencinį pranašumą prieš kitus Lietuvos miestus – galimybę plėsti verslą ir steigti darbo vietas centrinėje Lietuvos dalyje, iš kur lengva pasiekti bet kurį šalies regioną. Taip pat suteikia puikią galimybę vietos verslui gerinti savo darbuotojų darbo sąlygas, perkeliant juos į naujus pastatus su naujausiomis technologijomis ir patogesnėmis lokacijomis“, – pastebi nekilnojamojo turto ekspertas, įmonės „ProConcept“ valdantysis partneris Marius Petrikauskas.

Tiesa, pasak jo, šiuo metu verslo patalpų rinka Kaune yra sulėtėjusi: dėl COVID-19 viruso verslai atsargiai stebi situaciją ir neskuba priiminėti sprendimų apie plėtrą ar patalpų atnaujinimus „Sakyčiau, labiau vyksta vietų persiskirstymas. Tad ir vertinti artimesnės ateities tendencijas gana sudėtinga. Manau, kad kol iki galo nežinosime, kaip bus stabdoma pandemija, tol, tikėtina, komercinio NT rinka gali išlikti atsargi. Manytina, kad dėl kaštų taupymo gali populiarėti ekonominės klasės bendradarbystės erdvės,“ – svarsto ekspertas.

Tuo tarpu nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonės CITUS investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis sako, jog galimybių plėtrai mato itin daug: „Kaunas sėkmingai pritraukia stambias užsienio investicijas, čia kuriasi visame pasaulyje žinomi prekių ženklai, todėl biurų ploto poreikis tikriausiai augs. Iš kitos pusės, šiame mieste kuriasi daug jaunų, sparčiai augančių įmonių, startuolių, kuriems taip pat anksčiau ar vėliau iškils modernių, patogių ir išmanių patalpų poreikis. Taigi, potencialo augti šiam segmentui Kaune išties netrūksta ir per artimiausius 2-4 metus turėtume pamatyti sparčią naujų biuro patalpų plėtrą“.

Lyderio koziris – dideli plotai centriniame verslo rajone

Nuotrauka iš „Magnum“ archyvo.

Pačioje miesto širdyje duris atveriantis, nekantriai lauktas tiek verslo, tiek atgimstančiu Kauno veidu besidžiaugiančių miestiečių, verslo centras „Magnum“ jau ruošiasi oficialioms įkurtuvėms: maždaug 2 tūkst. kv. m komercinėse patalpose pirmame aukšte jau veikia naujos koncepcijos „Luminor“ banko klientų konsultavimo centras, netrukus pradės veikti ir kelionių agentūra „Tez Tour“, taip pat telekomunikacijų bendrovė, odontologijos klinika, grožio salonas ir kitas paslaugas teikiančios įmonės. „Bendraudami su potencialiais biurų nuomininkais matome, kad tokia kasdienių paslaugų puokštė yra svarbus veiksnys renkantis biurą – greta reikalavimų paties komplekso kokybei ir strateginės verslo centro lokacijos“, – sako „Magnum“ projektą vystančios „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

Pasak jo, svarbus didžiausio Kaune A+ klasės verslo centro „Magnum“ privalumas yra gerokai didesni nei 1 000 kv. m biurų plotai viename aukšte pačiame miesto centre. Tokiu būdu net ir didelės įmonės išsitenka viename ar keliuose greta esančiuose aukštuose. Tuo tarpu verslo centruose su mažesniais aukštų plotais pasitarti norintys kolegos turi bėgioti tarp daugybės skirtingų aukštų ir taip gaišta brangų laiką.

„Kalbant apie „Magnum“ pasirinktą vietą, norėjome prisidėti prie šios milžinišką potencialą turinčios, bet ilgus metus nepelnytai apleistos Kauno vietos atgaivinimo. Matome, kad tai pasiteisino su kaupu, ir jau dabar ši Karaliaus Mindaugo prospekto dalis virsta į tikrą Kauno centrinį verslo rajoną,“ – sako Šarūnas Matijošaitis.

Investicija: ne tik į verslą, bet ir į miesto gražėjimą

Dar vienas naujas verslo patalpų taškas Kauno žemėlapyje ryškiai nušvito trispalvės spalvomis šių metų kovo 11 dieną – taip verslo centras „Alia“ pasveikino miestą ir paminėjo įkurtuves. Ant Nemuno kranto įsikūrusį centrą valdo „Klaipėdos terminalo grupė“ (KTG), kuri Kauną pasirinko ne tik dėl čia esančių verslo plėtros galimybių, bet ir noro prisidėti prie gražėjančio miesto kūrimo. Verslo centras integruojasi į Santakos ir Kauno pilies panoramą ir ribojasi su Kauno upių prieplauka, iš kurios atnaujinti istoriniai „Raketos“ maršrutai į Nidą.

Nuotrauka iš „Alia“ archyvo.

„Esame orientuoti į vidutines ir dideles įmones, kurios ieško patalpų nuo 500 kv. m. ir ypač didelį dėmesį skiria patalpų kokybei bei lokacijai – esame visai šalia miesto centro. Pasirinkta pastato nuomos strategija nuomoti patalpas aukštais, jų neskaidant – pasiteisino. Šis mūsų projektas yra finansuotas KTG lėšomis, todėl turime didesnę laisvę rinktis mums tinkamus, patikimus nuomininkus, taip pat turime galimybę neskubėti skaidyti patalpų smulkiomis erdvėmis. Esame lankstesni derybose su klientais negu kiti dideli NT projektų vystytojai,“ – teigia KTG direktorė Ramunė Venslauskienė.

Ypatingoje Kauno vietoje duris atvėręs verslo centras „Alia“ yra 6 aukštų, pilnai įrengtas „open office“ principu, A+ energetinės klasės biurų pastatas, kurio bendras plotas siekia per 5 tūkst. kv. m. Šiuo metu išnuomota apie 70 proc. viso ploto, pastate veikia europietiškos virtuvės restoranas OKATA, pačių KTG biuras siekia  apie 600 kv. m. Iš viso projekto investicijos sudarė 11 mln. Eur.

Pasak verslo centro valdytojų, karantino laikotarpis nesustabdė užklausų ir susidomėjimo verslo centro patalpomis, netgi priešingai – padėjo apsispręsti: prieš pandemiją plėtrą planavusios įmonės turėjo daugiau laiko ir galimybių įvertinti visas galimas rizikas bei finansus prieš sandorius.

Miesto istorijos padiktuota idėja

Nuotrauka iš „Radio city“ archyvo.

Viena originalesnių daugiafunkcių erdvių turėtų atverti duris Žaliakalnyje kitąmet, legendinėje Kauno radijo gamykloje. „Radio city“ – taip pavadintas centras, kuriame bus pasiūlytos erdvės kūrybingiems, progresyviems, idėjas kuriantiems kultūros, verslo žmonėms bei komandoms. Kaip sako projekto „Radio city“ rinkodaros vadovė Viktorija Mačionytė, tokio centro idėją padiktavo pats objektas: „Kauno radijo gamykla niekada nebuvo vien tik pastatai. Čia virė ne tik darbas, bet ir aktyvus kūrybinis, kultūrinis gyvenimas, o daugybė drąsių žmonių, pralenkdami savo laikmetį, kūrė fantastinius dalykus: nuo inžinerijos, radijo elektronikos iki kino, laikraščių ir muzikos. Šioje gamykloje gimė ir legendinė Eurikos Masytės daina „Laisvė“. Todėl „Radio city“ yra apie žmones – ne pastatus. Taigi susikoncentravome į viziją prikelti čia buvusią dvasią bei suteikti jai modernų, dabartiniams kauniečiams aktualų pavidalą“.

Projekto vystytojai planuoja, kad pirmieji loftų ir darbo erdvių gyventojai „Radio city“ pradės kurtis kitų metų pirmoje pusėje: „Neketiname aršiai konkuruoti biurų sektoriuje. Su „Radio city“ mes pasiūlysime ne visai tipinį multifunkcinį modelį – koks turėtų būti patrauklesnis dinamiškoms, bet nedidelėms komandoms, ieškančioms bendradarbystės erdvių, kūrybinių oazių ir išskirtinės „food-court“ bei gyvenimo erdvių kaimynystės“.

Spartus verslo patalpų pasiūlos augimas aiškiai matomas jau nuo 2016 m., o šiuo metu Kaune biurų pasiūlą sudaro net 253 032 kv. m., skelbia tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“, tai 12 proc. daugiau nei 2019-ais metais.

„Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai