„ACME Europe“ istorija prasidėjo, kaip dažniausiai prasideda visos geros istorijos. Trys Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentai: Stede Ingram, Tomas Palšis ir Stepas Telešius sugalvojo, kad reikia kažkaip užsidirbti pinigų. 1993 m. draugai pradėjo siūlyti anglų kalbos kursus. Stede Ingram, kadangi buvo amerikietis, dėstė kalbą, kiti – ieškojo klientų.
Dar po metų, būdami aktyvūs ir kūrybingi žmonės, „ACME Europe“ įkūrėjai išplėtė savo veiklą – pradėjo magnetinių laikmenų (garso ir vaizdo kasečių) importo ir platinimo Lietuvoje verslą. Augant konkurencijai, buvo nuspręsta patiems pradėti gaminti vaizdo kasetes, gamybai reikalingas žaliavas atsivežant iš kitų šalių. Ši gamyba davė pradžią „ACME Europe“ veiklai, kuri tuomet vadinosi „ACME Baltija“.
Metams bėgant, bendrovės veikla įgavo pagreitį: 1996 m. buvo atidarytas padalinys Latvijoje, sukurti keli tūkstančiai ACME prekiniu ženklu pažymėtų produktų. Šiuo metu rinkoje galima įsigyti daugiau nei 400 šios bendrovės produktų, kurie gyvenimą padaro patogesnį, ryškesnį ir teikiantį daugiau džiaugsmo. Dalis jų yra įvertinti prestižiniais Lietuvos ir tarptautiniais dizaino apdovanojimais.
„ACME Europe“ per 23-ejus gyvavimo metus tapo ne tik po visą pasaulį platinamo ACME prekinio ženklo kompiuterių priedų bei apšvietimo įrangos gamintoja Rytų ir Centrinėje Europoje, bet ir tarptautine garsių prekinių ženklų platintoja. Šiuo metu bendrovė yra įgaliota „Ninebot by Segway“, „Aula“, „BeoPlay“, „Deeper“, „Fitbit”, „Vimtag“, „Jabra“, „Tech21“, „Sandisk“, „Apacer“, „SBS“, „Ideal of Sweden“, „Koomus“, „Mio“, „MyScreen“, „Moshi“, „Kanex“, „Verbatim“, „Port Design“, „AkRacing“, „Arozzi“ ir kitų gamintojų produktų platintoja Baltijos šalyse ir ne tik.
Sunku patikėti, tačiau trijų draugų, nutarusių savo ambicingas jaunatviškas idėjas įgyvendinti Kaune, verslas užaugo į ACME įmonių grupę. Ją šiuo metu sudaro net 40 įmonių, veikiančių 9 šalyse, o visoje įmonių grupėje dirba net 508 darbuotojai. „ACME Europe“ yra šios didelės šeimos dalis.
Daugeliui gali kilti klausimas, kodėl „ACME Europe“ savo veiklą pradėjo būtent Kaune ir papūtus permainų vėjams, nepakėlė sparnų ir neįsikūrė kur nors kitur, kur žolė žalesnė? Anot bendrovės direktorės Vaidos Joneikienės, obuolys nuo obels toli nenusirito. „Bendrovės įkūrėjai gimė ir užaugo Kaune, čia studijavo, tad natūralu, kad ir pirmąsias verslo idėjas nutarė įgyvendinti būtent Kaune. Šis miestas turi daugybę privalumų, visų pirma, jis logistikos prasme yra labai patogioje vietoje. Miestas nėra perpildytas, jame yra viskas, ko gali prireikti plėtojant verslą. Kaunas turi savotiško provincialumo žaviąja prasme, tad, neverta ieškoti laimės kažkur kitur, kur neva žolė žalesnė. Manau, jeigu žinai, ko nori, turi ambicingų tikslų – tai namų sienos psichologiškai padeda, o visa kita – priklauso jau nuo tavęs“, – sakė „ACME Europe“ direktorė.
Bendrovės vadovė taip pat džiaugėsi Kauno valdžios dėmesiu bei palaikymu ir pokyčiais, kurie akivaizdžiai matomi čia verslą plėtojančioms organizacijoms. „Tikiuosi, kad tie pokyčiai užsitęs, Kauno miestas bus valdomas efektyviai, kaip verslas, o tai ir toliau darys nuoširdžiai miestą mylintys žmonės. Jei miestas laikysis tokios krypties, manau, trumpalaikėje perspektyvoje Kaunas tikrai gali tapti pirmaujančiu miestu Lietuvoje, o ilgalaikėje – ir Europoje“, – mintimis apie miesto pokyčius dalijosi Vaida Joneikienė.