2021 03 01

Derybų mokslą į priekį ves naujasis kompetencijų centras – INWIN institutas

Lietuvoje veiklą pradeda naujai sukurta žinių organizacija – derybinių kompetencijų centras INWIN institutas (Institute Of Winning Negotiations), puoselėjantis susitarimo kultūrą, tyrinėjantis ir vedantis derybų mokslą į priekį. Instituto veikla orientuota ne tik į derybinių kompetencijų gilinimui skirtą paslaugų paketą, bet ir į bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis vykdant R&D veiklą bei kuriant įrankius, kurie padėtų organizacijoms ir asmenims versle bei derybose pasiekti pergalingų susitarimų.

Instituto įkūrėjai – sėkmingo EMOTIKOS startuolio komanda: lygiagrečiai su šia emocinės kompetencijos ir mišriojo ugdymo platforma buvo kuriama į derybinių kompetencijų ugdymą nukreipta Derybininkų akademija, kurios tęstinė metų trukmės mokymų programa sulaukė didžiulio auditorijos susidomėjimo ir šiandien išauga į kiekybiškai bei kokybiškai naują, savarankišką ir iš po EMOTIKOS skėčio išeinantį INWIN institutą. Pamatinis naujosios žinių organizacijos tikslas – vykdyti veiklas, padedančias tiek pavieniams specialistams, tiek organizacijoms tapti geresniais derybininkais, efektyviau susitarti, pasiekti rezultatų ne kariaujant, o kuriant santykį ir ilgalaikę partnerystę.

„Nors Derybininkų akademija veikia dar tik pusmetį, tačiau netrukome įsitikinti, kad poreikis kokybiškai ir ekspertiškumu grįstai paslaugai yra didžiulis. Tai padrąsino atsiskirti nuo jau išpopuliarėjusios EMOTIKOS ir kurti naują prekės ženklą – INWIN. Mūsų ambicija toli gražu nėra tiesiog būti mokymus ir konsultacines paslaugas teikiančia kompanija, ateiname į rinką kaip žinių organizacija, tyrinėjanti ir vedanti derybų mokslą į priekį,“ – sako prie INWIN vairo stojanti direktorė Lina Slavickaitė. Naujosios organizacijos veiklos laukas itin artimas pačios Linos profesiniam ekspertiškumui ir interesams: intensyviai dirbusi vienos didžiausių Lietuvos ir regiono aukštųjų mokyklų ugdymo ir bendradarbiavimo vystymo srityse, Kanadoje baigusi Suaugusiųjų mokymosi principų studijas, ji nuolat orientavo savo veiklą studijų kokybės ir žinių organizacijos indėlio į visuomenę kryptimi.

Apsibrėžtuose derybinių kompetencijų rėmuose institutas sukūrė veiklų paketą, kuriame, šalia Derybininkų akademijos programos, vykdomi mokymai organizacijoms, konsultacijos asmenims ir grupėms, pardavimų strategijų rengimas bei pagalba jas įgyvendinant, tyrimai ir duomenų analitika, pranešimų skaitymas ir seminarai. Tikslinė naujosios organizacijos auditorija – tie, kurie nori būti geresniais derybininkais, efektyviau susitarti ir, kaip koduoja pats trumpinys INWIN – pasiekti pergalių.

Dar vienas  instituto užmojis – prijungti mokslinę veiklą, užsakant tyrimus ir atliekant elgsenų analitiką, stebint ir patiems generuojant duomenis, paneigiant ar patvirtinant hipotezes.

„Todėl svarbia mūsų instituto veikla bus R&D – bendradarbiavimas su vietiniais ir tarptautiniais mokslininkais, aukštosiomis mokyklomis, per tyrimus ir elgsenų analitiką kuriant įrankius, kurie padėtų organizacijoms ir asmenims versle bei derybose,“ – sako direktorė L. Slavickaitė.

Stipri ekspertinė bazė

Derybinių kompetencijų centro idėja atėjo iš dviejų didžiulę patirtį sukaupusių asmenybių: EMOTIKOS bendraautoriaus, emocinio intelekto trenerio, lyderystės, vadovavimo konsultanto, derybų ir pardavimų trenerio Dariaus Pietario ir Dainiaus Peldžiaus – daugiau kaip du dešimtmečius dirbančio pardavimų ir derybų konsultavimo srityje, vieno pirmųjų ir sėkmingiausių derybų trenerių Lietuvoje, besiremiančio turtinga asmenine praktinio darbo patirtimi ir atliekančio organizacijų pardavimų efektyvumo tyrimus.

„Esame dirbę su šimtais pardavėjų, derybininkų. Vesdami mokymus, seminarus, dalyvaudami konferencijose matome ir jaučiame, kas vyksta auditorijose, koks lūkestis yra susiformavęs iš tobulėti siekiančių klientų. Tad jau kuris laikas kirbėjo mintis, kad tiems, kurie nori ir gali derybose išmokti daugiau, nėra siūloma tokios paslaugos. Todėl natūraliai kilo mintis sukurti unikalią, tęstinę ir gerokai stipresnę programą, skirtą pažengusiems derybininkams – arba norintiems tokiais tapti. Taip gimė Derybininkų akademija, dabar išaugusi į institutą. Kodėl? Nes norime pasiūlyti ne fragmentiškus ir trumpalaikius, bet kompleksiškus ir tęstinius sprendimus, iš esmės edukuodami rinką ir burdami derybininkų bendruomenę,“ – sako naujojo INWIN instituto bendraįkūrėjas ir lektorius Darius Pietaris.

Kaip pastebi derybų treneris ir konsultantas Dainius Peldžius, nors įprastai derybų mokslu ir taikymu labiausiai domisi pardavimų, pirkimų srityse dirbantys asmenys, organizacijų vadovai, bet derėjimasis ir gebėjimas susitarti yra svarbus gerokai platesnėje veiklų plotmėje. Pavyzdžiui, vis dažniau tenka vesti mokymus HR specialistams apie susitarimą su darbuotojais ir kandidatais dėl darbo sąlygų, apie gebėjimą atpažinti manipuliacijas ir teikti argumentuotus siūlymus.

„Situacijų, patenkančių į derybinių kompetencijų lauką, esama gerokai daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio,“ – sako D. Peldžius, pridurdamas, kad nuo šiol kiekvienam savo darbe susiduriančiam su tokiomis situacijomis ir norinčiam išmokti jas perprasti, dekonstruoti ir valdyti, kvalifikuotai padės derybų profesionalai iš INWIN.

„3tm“ informacija ir nuotrauka.

Susiję straipsniai